24 Aralık 2009 Perşembe

Mersin BŞB: 90 - G.Saray Cafe Crown: 92

Son bölümde Baron & İnanç'ın ufak çaplı bir mucize gerçekleştirme çabalarına taşı Onur Aydın koydu. 10 saniye kala Baron'un çok zor üçlüğüyle 90-90'da dengelenen skoru kendi lehlerine döndürmek için taktik faul yaptı Onur. Bu bir tercih meselesidir elbette. Savunma yapıp maçı uzatmalara götürmek ya da faul yapıp son topu kendi eline almak. O ikincisini seçti. Washington iki faulü de soktu, Mersin son top için oyuna başladı. Sağ dipte İnanç üçlüğü yollayacakken şuta kalkışı esnasında Washington çaldı topu ama oyun sahası içinde tutamadı. 2 saniye vardı, bomba Onur Aydın'ın elinde patladı. Salladı, girmedi. Haliyle denk gelse de maçı veren adam oldu.

G.Saray Cafe Crown tüm sıkıntılı döneme rağmen Tofaş yenilgisi olmasa kayıpsız gidiyor olacaktı. Değerli bir galibiyet çıkarttılar kritik Mersin deplasmanından. Mersin tehlikeli bölgede gezinen bir takım olarak bugün bu maçı mutlak kazanmak amacındaydı ama istemekle olmuyor tabii bu işler. Bu yıl iyi ve dengeli bir kadro kuramamanın sıkıntısını 10 haftadır yaşadıkları gibi bu maçta da yaşadılar. Son dakikalarda farkı kapatıp skoru dengeleseler de bunu sadece zoraki üçlüklerle yapmış olmaları beni onlar adına umutlandıramıyor haliyle.

İki taraf da iyi yüzdeyle üçlük attılar. G.Saray Cafe Crown'da Jasaitis 4/4, Rancik 3/6 ile oynadılar dış çizginin gerisinden. Zaten skoru da 4 yabancı + Can Akın üstlendi sarı kırmızılılarda. Toplam 87 sayısı var bu beşlinin. Mersin cephesinde ise skor üretimine Nikolic başladı, Asım - James devam etti, Baron ve İnanç ise sonlarda epeyce bir kastılar ama yeterli olamadılar. Ribaundlarda 31-23 G.Saray Cafe Crown üstünlüğü var. Mersin'in 23 ribaundunun 15'i Baron & Nikolic'ten. Diğerleri el bile uzatmadılar diyebiliriz hani zorlasak.

-5 puanlık silinme cezasının kalkıp kalkmadığının hala açıklanmadığı (bu konuda da yazacağım bir şeyler) ortamda kazanarak yoluna devam eden G.Saray Cafe Crown'da hem teknik heyeti hem de oyuncuları kutlamak gerekir. Yürek koyuyorlar bir şekilde ortaya. Onları eleştirmek ya da şunu şunu iyi yapamadılar demek gereksiz ve saçma olur bence. Şu ortamda oynadıkları maçları birer birer kazanıyor oluşları, hiç bozmadan yollarına ve işlerine devam edişleri yeterli bir takdir sebebi benim için.

Mersin BŞB (90): Asım Pars 16 (2 ribaund- 3 asist), Altan Erol 5 (1 ribaund- 2 asist), İnanç Koç 11 (2 ribaund- 5 asist), Onur Aydın (2 ribaund- 2 asist), James Baron 25 (7 ribaund- 2 asist), Dominic James 15 (1 ribaund- 4 asist), Goran Nikolic 16 (8 ribaund- 1 asist), Marcus Couisin 2 (1 asist)

G.Saray Cafe Crown (92): Darius Washington 16 (2 ribaund- 4 asist), Michael Wilkinson 19 (9 ribaund), Radoslav Rancik 26 (9 ribaund- 4 asist), Evren Büker 3 (2 ribaund- 4 asist), Can Akın 10 (6 asist), Simas Jasaitis 16 (7 ribaund), Fatih Solak 2 (2 ribaund)

4 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

jimmy baron 25 sayısının 13'ünü son periyotta attı ve mucize bir üçlük sokarak skoru 90-90'a getirdi. neredeyse maçı tek başına çevirecekti ama -çok gereksiz- bir taktik faul tercihiyle maçı galatasaray'a verdiler.

ben olsam 10 saniye kala taktik faul yapmaz, iyi savunmayla maçı uzatmaya götürmeyi denerdim. geriden gelen ve seyirciyi arkasına alan mersin uzatmada maçı kazanabilirdi..

Selda dedi ki...

Kandemir'e ragmen Mersin'in GS'a 2 sayi farkla kaybetmesi aslinda mersin icin kazanc sayılır. www.mersinbuyuksehir.com sitesine bu haftanın kayıp yazisi olarak su yazılmalı. "Nerdeyse kazanıyorduk"
Gecen seneden beri zayıf benchle oynayan Mersin bu sene de aynı sıkıntıda. Ama bu zayıflıgı yaratan maalesef coach Ahmet Kandemir. Frahmn - Baron tercihinde Baronu secmesi kisisel karari saygı duyarım. Fakat Marcus - Frahm tercihini ise marcus'tan yana kullanıyor ve marcus da 5 dk gibi kisa bir sure aliyorsa bu iste buyuk yanlıslık var. nedim hala olmasa da olur.
Mac kritigine gelecek olursak,alcak postta bu kadar aciz kalan mersin i daha once hic seyretmemistim. elini kolunu sallayarak turnike basket atan atanaydi mersine. Asim 2.12 lik devasa cüssesiyle postta bostan korkulugu gibi kalmasi GS'da Rancik ve Washington'un cok kolay turnike basketler bulmasina sebep oldu.
onur aydın agir bir oyuncu olmasi yuzunden Jasaitis'in arkasindan ebelemece oynar gibi kosturmaktan baska bisey yapmadi yapmasini da beklemiyordum. Jasaitis de bundan faydalanip 4/4 uclukle yıkım oldu.
O kadar farkın eriyip gitmesini seyirci gibi seyreden GS coach'u zamanlamasi kotu olan anlarda kendi takımında oyuncu degisikligi yaparak senkronizasyonlarini bozdu.
Belki de mersin taraftarina heyecan vermek icin yaptı.
butun iyi melekler mersinin yanındaydı ama degerlendirilemedi.
ligin baslamadan once mersin icin 12.-15.'lik arasi tahmin ettigim siralamasini 2. lige merhaba olarak degistirmek istiyorum.
Tofas macinda soyle bir pankart hazirlayacagim SEN OYNAT SAİT BABA, SEN OYNAT

Adsız dedi ki...

mersin düşer mi?

dejavu dedi ki...

Takım çok karakterli oynuyor, bu zor durumda bunu başarmış olmalarında oyuncuların karakterinin yanı sıra coach Cem Akdağ'ın da büyük payı var. Tebrik etmek lazım..Bu haftasonu Telekom maçı oldukça kritik, hem Galatasaray Cafe Crown için hem de Murat Özyer için..İlginç bir maç olacak..