22 Aralık 2009 Salı

Oyak Renault: 69 - Efes Pilsen: 76

Yüksek bir şut yüzdesi ve ani bir baskınla başladı oyuna Efes Pilsen. Rakocevic'in yokluğunda 5 yabancısı ve Dusan dahil 5 yerlisi ile sahada olan biracılar 10 dakikalık bölümde 6/11 ikilik, 5/7 üçlük yüzdesi tutturup 16-27 ile daha ilk çeyrekte farkı yakaladılar. İkinci çeyrek durum biraz farklı başladı. Devreye 06:33 kala Famutimi'nin üç sayılık basketiyle 26-28 oldu skor. Bu sırada 26 Renault sayısının 10'unu %100 saha içi isabet yüzdesiyle Mutlu Demir'in ürettiğini de belirtmeden geçmeyelim. Ancak 2 dakika içinde durumu toparladı lig lideri. Devreye 4 dakika kala fark yeniden çift hanelere çıkarken, 20 dakikalık bölümün skoru da 33-43 olarak tescil edildi. İlk yarıda Renault cephesinde Ahmet Erdoğan'ın sadece 4 dakika oynayıp 0 katkı yaptığı, Wink Adams'ın 19 dakika sahada kalıp 1 sayı - 1 ribaund - 0 asist - 3 top kaybı gibi muazzam (!) istatistikler tutturduğu, Heytvelt'in ilk sayısını ancak ve ancak 17. dakikada atabildiği dikkate alınırsa durumun bunca boktanlığa rağmen hiç de fena olmadığı anlaşılıyordu.

İkinci yarıda Ahmet Erdoğan hiç çıkmadan oynadı, katkısını verdi, Wink Adams 1 sayıda başladı hiç sayı atamadan bitirdi, Heytvelt durumu toparlayıp sayı üretimine başladı. Kafa kafaya geçip aynı şekilde bitirilen üçüncü çeyrekten sonra sazı eline seri katil lakaplı Shumpert aldı. Son bölümde fark 14 sayıya kadar çıktı ve maç da koptu. Sonlarda farkı az da olsa eriten Renault 7 sayılık farkla maçı bitirp en azından İddaa'da kendilerine oynayan bahisçileri sevindirmeyi başardı. Shumpert 19 sayı - 10 ribaund ile bu kısır maçın adamı olurken tek yenilgili lig lideri Efes Pilsen bu 'ara hafta'yı da lider kapadı.

Oyak Renault (69)
: Ahmet Erdoğan 9 (2 ribaund- 4 asist), Ufuk Kaçar 3 (2 ribaund- 3 asist), Alpaslan Uruk (1 asist), Olumuyiwa Famutimi 14 (4 ribaund- 2 asist), Nedim Dal 8 (1 ribaund- 1 asist), Tufan Önen (2 ribaund), Wink Adams 1 (5 ribaund- 3 asist), Josh Heytvelt 20 (8 ribaund- 2 asist), Mutlu Demir 14 (5 ribaund)

Efes Pilsen (76): Mario Kasun 4 (2 ribaund), Charles Smith 8 (1 ribaund- 4 asist), Preston Shumpert 19 (10 ribaund), Kerem Tunçeri 8 (2 ribaund- 6 asist), Bootsy Thornton 9 (6 ribaund- 2 asist), Kaya Peker 7 (4 ribaund), Dusan Cantekin 4 (4 ribaund- 1 asist), Bostjan Nachbar 8 (1 ribaund- 1 asist), Sinan Güler 5 (3 ribaund- 1 asist), Ender Arslan 4 (3 asist)

8 Yorum Yapılmış:

reverdy dedi ki...

öncelikle merhabalar ,
"biracılar" tabiri pek yakışmamış sanki efes pilsen basketbol takımına . fenerbahçe ülker maç yaptığı zaman , "dinciler" demiyor kimse .

saLsa dedi ki...

@ reverdy

Süpermiş..:) Vallahi..:) 2 yılın en güldüren yorumu olduğunu söyleyebilirim kendi adıma. :)

Eyvallah..:)

saLsa

Fanatik Basket dedi ki...

reno kapasitesi dahilinde elinde geleni yaptı aslında ama kadro kalitesi/bütçe bakımından arada dağlar kadar fark var.

famutimi reno adına bu sezonun en iyi transferi bence, oyunun iki yönünü de çok iyi oynuyor. heytvelt de çok iyi bir oyuncu, savunma tarafında mental problemleri var ama onları da aşabilecek kapasitede bir oyuncu. ancak wink adams'dan umudumu kestim diyebilirim. maalesef renoya maç kazandırabilecek, hatta bu ligde oynayabilecek bir oyuncu değil.

mutlu demir ilk defa beklediğim katkıyı yaptı ve göremediğimiz potansiyelini bu kez sahaya yansıttı. ahmet ali erdoğan da bu sene çok iyi, geçen senelerde evren'in yaptığı işi o yapıyor ama kaptan ufuk sakatlıktan sonra beklenen katkıyı veremedi bir türlü.

renault dedi ki...

Farka bakıp aldanmamak lazım.efes pilsen o kadar rahat oynadı ki.Kendilerini hiç kasmadılar.

Ahmet'in iyi oyunu sevindirici süre alan oyuncunun nasıl katkı yaptığı ortada.Ama tufan gene çok az oynadı.Eğer bu yıl da oturarak geçirirse yazık olacak.
Josh kaliteli ve spekteküler ama hücumda o kadar fütursuzca şut kullanıyor ki. Bu maçta da 9 da 2 üçlük oranıyla oynadı.
34 dk 1 sayıyla oynayan yabancı ne diye takımda durur ki.

Adsız dedi ki...

yücel hoca yı ahmet e olan güveninden!! dolayı kutlamak lazım.
yazık kere yazık. ahmet bu ligin en çok umut veren oyun kurucularının başında gelir. yabancı tutkun yada şöyle diyeyim farklı kaybadersem de ahmet le kaybedersem ne derler korkusunu keşke en başından yaşamasaymış da komik duruma düşmeseymiş.. bu ahmet sana cok mac kazandırır hoca, sen yeter ki kendinden korkma...

Adibelli dedi ki...

biracilar versus dinciler :) nasıl bir yorumdur bu anlamadım. Şaka amaçlı yazıldığına inanmak istiyorum.

Adsız dedi ki...

katiliyorum, ahmet oynasin, ve adams in yerine yeni oyuncu gelsin, tu fan az oynuyor yazik

mutlu demir cok yetenekli, hele eski takimina karsi , sure aldigi takdirde, iyi oyun sergiledi,
yucel hoca, genc oyuncularina guven...ahmet, tufan, ve mutlu,

salsa, bu genc oyuncular icin ne dusunuyorsun???


bu arada yazmistim, surpriz olur mu diye, yakindan gectik;.

can

reverdy dedi ki...

arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın , merak etmeyin biraz olsun yüzünüzü güldürmek amaçlı yazdım o yorumu , öyle olmasam salsa basket'i takip etmezdim :)