19 Aralık 2009 Cumartesi

Oyak Renault: 85 - Bornova Belediyesi: 82

Haftanın en çekişmeli maçı Bursa'da yaşandı. Son 5 maçtır galibiyete hasret kalan Oyak Renault uzatmalarda yendi Bornova'yı. Bugünkü maçı mutlaka kazanmak zorundalardı. Şayet yenilselerdi, ciddi bir sıkıntı yaşayabilirlerdi. Bu açıdan bu galibiyet ilaç gibi geldi onlara. Maça ev sahibi ekip iyi başladı, devreyi de 10 sayı farkla önde bitirdi. 2. yarıda Ship & Brown ikilisi önderliğinde farkı eritti ve maçı uzatmaya taşıdı Bornova. Uzatmalarda daha sakin olan Renault galibiyet özlemine son verdi. Ev sahibi takımda Heytvelt istikrarlı performansını sürdürdü. 27 sayı 12 ribaund 2 blok ile mücadele etti. Ahmet Erdoğan 14 sayı - 6 asist - 7 ribaundla göze girdi ancak 7 top kaybı bu istatistiklere yakışmadı. Fautimi - Nedim - Mutlu üçlüsünün de çorbada tuzu olduğunu belirtelim. Konuk ekipte 82 sayının 60'ı Shipp - Brown - Elegar üçlüsünden geldi. Kısacası maçın özetleyen önemli noktalar, ribaund ve asist verilerinde Renault'un rakibinden daha önde olması. Her galibiyet önemli ve güzeldir ama bugünkü galibiyet Renault için daha bir güzel oldu.

Oyak Renault (85): Ahmet Erdoğan 14, Olumuyiwa Famutimi 13, Nedim Dal 9, Wink Adams 15, Josh Heytvelt 27, Ufuk Kaçar, Alpaslan Uruk, Oğuz Erdoğan, Tufan Önen, Mutlu Demir 7

Bornova Belediyesi (82): Josh Shipp 22, Kedrick Brown 22, Mesut Ademoğlu 6, Ivan Koljevic 3, Can Terzioğlu 2, Umutcan Özyıldırım, Yalçın Azizmahmutoğulları 7, Çağdaş Erdoğan 6, Frank Elegar 14, Serdar Yavuz

3 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

nihayet...ozledik bu galibiyeti, ama cok zor oldu, neden??? yucel hocayi anlamiyorum vallah, tufan 4 saniye oynadi, arpaslan 5 dakika, mutlu demir 12 dakika???nedim dal?? 32 dakika, hayret vallah, anlamiyorum, 9 sayi 3 ribaunt 32 dakikada, diyeceksiniz ki hucumu bos ver ama adam defans hic ama hic yapmiyor.. yucel platin genclere biraz daha guvenmesi lazim..

son kalan 3 mac var kepezi deplasmanda kazanabilir, efes kazanamaz tabi ki.. ve erdemiri kazanirsa rahat nefes aliriz..

can

Adsız dedi ki...

Arkadaşım kaç haftadır yorumlarını okuyorum iyi güzel de söylemeden edemeyeceğim allah aşkına şu ALPASLAN ın ismini arpaslan olarak yazma çatlayacağım artık... :)

renault dedi ki...

Ben oyuncu olacağım ve sadece 4 sn süre alacağım. Oğuz da 2 sn oynadı bu arada.küfreder gibi.Gençler size süre verecek takımlara gidin.yaşınız olmuş 20 hala kenarda havlu salla.Üzülüyorum sizlere.Sizin sucunuz değil koçun kabahati.