19 Aralık 2009 Cumartesi

Pınar Karşıyaka: 76 - Darüşşafaka Cooper Tires: 66

Pınar Karşıyaka, ligin dibine demir atan Darüşşafaka Cooper Tires karşısında galibiyete uzandı. Devreyi 12 sayı farkla kapatan İzmir ekibi skor avantajını kullanarak sürprize izin vermedi. Ev sahibinde Andre Smith 9/9 ikilik yüzdesiyle oynamış, yorumsuz diyorum.. Keza Toolson bileği yine kurmuş bu gün. 6/9 üç - 3/6 ikilik ile totalde 26 sayıya ulaştı. Holston skor ve asist anlamında kısır kaldı. Daçka'da ise Douby'nin 24 sayı 5 asistlik performansına 19 sayıyla Davidson ve 11 sayıyla Mujezinovic eşlik etti. Darüşşafaka için bir hafta daha boşa geçildi, lige tutunma şansları ve umutları her saniye azalıyor, sanırım acil birşey yapılması gerekecek.

Pınar Karşıyaka (76): Serkan Menteşe (1 ribaund), Birkan Batuk 2 (5 asist), Ryan Toolson 26 (3 ribaund), David Holston 6 (2 asist), Andre Smith 19 (8 ribaund), Furkan Aldemir 4 (4 ribaund), Valentin Pastal 3 (2 ribaund), Alper Saruhan 3 (3 ribaund), K’Zell Wesson 13 (7 ribaund)

Darüşşafaka Cooper Tires (66): Quincy Douby 24 (3 ribaund- 5 asist), Melih Mahmutoğlu 3 (1 ribaund), Tuğberk Gedikli (1 asist), Bora Hun Paçun 1 (1 ribaund), Alper Özcan 4 (1 ribaund- 3 asist), Polat Kaya 4 (2 ribaund), Haris Mujezinovic 11 (2 ribaund), Jermareo Davidson 19 (12 ribaund)

9 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

daçkadaki durumları özetleyebilecek birileri var mı yakından takip eden?

Adsız dedi ki...

NE YAZIK Kİ MAÇIN ÖNÜNE GEÇEN BİR HAKEM VARDI DÜN KARŞIYAKA ARENA'DA. FEDERASYONDAN TARAFLI OLUŞU TESCİLLİ İLK TÜRK HAKEMİ (SANIRIM) ERŞAN KARTAL DÜN DE BİR İLKE İMZA ATARAK KEYFE KEDER BİR ŞEKİLDE BİR SEYİRCİYİ SALONDAN DIŞARI ÇIKARTTI. 5 METRE YAN TARAFIMDA GERÇEKLEŞEN OLAY ŞU ŞEKİLDE CEREYAN ETMİŞTİR: TARAFTARIN KATILMADIĞI BİR FAUL KARARI SONRASINDA, TARAFTAR, GİREN FAUL ATIŞI İLE BERABER VE ATIŞ ESNASINDA HAKEMİN İSMİNİ (SADECE İSMİNİ HERHANGİ BİR KÜFÜR YOK) BAĞIRMAKTADIR. KENDİ İSMİNİ BİLE DUYMAKTAN RAHATSIZ OLAN PİSKOLOJİSİ BOZULMUŞ BU HAKEM KARDEŞİMİZ OYUNU DURUDURUP İLGİLİLERDEN BU TARAFTARI DIŞARI ÇIKARMASINI İSTİYOR. SALONLARIMIZDA SEYİRCİ YUMRUKLADIĞI İÇİN 2 MAÇ CEZA ALAN OYUNCULAR VARKEN BİLET PARASINI ÖDEYEREK MAÇA GELMİŞ BİR TARAFTAR HAKEME KÜFÜRSÜZ ŞEKİLDE BAĞIRIYOR VE SALONDAN ÇIKARTILIYOR. SANIRIM BU SADECE KSK ARENA'DA VE ERŞAN KARTAL'LA OLUR. BU NOKTADAN SONRA ZATEN SEYİRCİ OYUNDAN KOPTU VE İYİCE HAKEME DÖNDÜ. "ŞİKECİ ERŞAN" TEZAHURATI YAPILMAYA BAŞLAYINCA YİNE PSİKOLOJİK DENGESİ PEK YERİNDE OLMAYAN HAKEM KARDEŞİMİZ BU SEFERDE SALONDA ANONS YAPTIRDI. YANİ İNANILIR GİBİ DEĞİL. KÖTÜ BİR TEZAHURAT VE KÜFÜR YOK DUYMA VE OYUNA DÖN DEĞİL Mİ? İNSAN İSTER İSTEMEZ ART NİYET ARIYOR...

Adsız dedi ki...

Erşan kartal hala utanmadan hakemlik yapıyor kendi hakkında verilen karardan sonra ya söylencek birşey yok...(federasyona zaten söylecek söz kalmadı aymazlık hat safada) Ama o cezadan sonra gelebileceği en güzel salona geldi bütün trübün koro halinde andı onu:)

Adsız dedi ki...

erşan kartal kesinlikle bu mesleği bırakmalı diğer hakemlern yerinde olsam bu isimle aynı maça çıkmayı içime sindiremezdim ayrıca tescelli şekilde,şike yaptığı ortada olan bir hakem nasıl oluyor da hala 1.lig seviyesinde maç yönetiyor anlamış değilim.

Adsız dedi ki...

o maçta 3 hakemden en iyisi erşan kartaldı.peki ya diğer hakemler can atsüren ve fatih onlar ne yaptı.ksk taraftarının erşanın üzerine gitmesinden ve kendilerine atılan 3-5 laftan korkarak maçı katlettıler,polata calının faulun 3unun alakası yoktu,maçın son 3 dk sında daçkadan dobby nın en az 3 penetresi %100 fauldu bunlarıda çalamadılar,maçın butun yukunu erşanın uzerıne attılar malesef ve malesef macı sadece seyrettıler.sımdı erşana taraflı dıyen federasyon can ile fatıh hakem arkadaslarımıza nasıl ceza verecek acaba..

Adsız dedi ki...

erşanın yaptıkları hem federasyon tarafından tescillendi, hemde görevi iade edili, ne iştir anlamadım. tecavüzcüsüyle evlendirilen mağdur misali:) bu adam bu saatten sonra ne yapsa kimseye yaranamaz artık. adı çıkmış bi kere...

Adsız dedi ki...

bir ksklı olarak maç daçkanın elinden alınmıştır diyebiliyorum... yazık...

Necromancer dedi ki...

maç daçka'nın elinden mi alındı? adsız arkadaş sen başka maç izledin herhalde. yüzsüzlüğün daniskası vardı KSK aleyhine. faul durumlarına göz atmadın herhalde hiç. Daçka'da iki tane 5 faullu varken bizde 5 olmaya aday 4 tane 4faullu vardı. can atsüren ve fatih arslanoğlu da berbat kararlar verdi. erşan yediği halttan dolayı psikolojik vaka olmuş. şikeci ki kanıtlandı şikeciliği, bağırınca anons yaptırdı inanılır gibi değil. ayağı çizgiye 10 cm varken, çizgiye bastın diyip topu elimizden alan, 8 saniyede sahasını geçemeyen daçka'ya kıyak geçen ve tekrar topu 24 saniye başlatarak kullandıran, faullerde akıl almaz taraflı düdük çalan hakem üçlüsü vardı. her periyotta önce biz faul limitini doldurduk. olmaz böyle iş. en ufak küfür yok olay yok nasıl kafasına göre seyirci atar, anons yaptırır.. hakem ne yapmış Karşıyaka lehine sormak isterim. başıma ağrılar girdi sinirden ya!

Adsız dedi ki...

Yahu hakeme rağmen kazandı ksk erşan kartal dışındaki hakemler resmen doğradı kskyi insaf biraz!