20 Aralık 2009 Pazar

Şimdi Nerede? #16: Brian Keith Tolbert

00-01 sezonunun Mart ayında ayak bastı memlekete. Orhun Ene'nin yanına takviye olarak gelmişti. İyi şutördü -özellikle serbest atışlarda-, penetreciydi. Orhun Ene ile iyi bir ikili olmuşlardı. Her maçında takımı sırtladı, alınan galibiyetlerde baş aktör oldu. Müthiş bir yüzdeyle 40 sayı attığı Telekom maçı ve Play-Off'ta Ülkerspor ile oynanan ve uzatmaya giden maçtaki muazzam oyunuyla akıllardadır hala. Lollis'li, Handlogten'lı, Harun'lu Ülker'e son nefeste kaybederken Tolbert 4/7 üçlük, 7/16 ikilik, 12/14 serbest atış verileriyle 38 sayı üretmişti. O sezon Galatasaray'dan ayrılırken istatistik hanesinde 24 sayı ortalaması yazıyordu. Başarılı oyuncunun yolu 03-04'te tekrar Türkiye'ye düştü, bu kez Pınar Karşıyaka formasıyla. Bu sezon da ligin ikinci yarısında gelmişti. 7 maç oynadı Karşıyaka formasıyla ve yine durmadı ülke sınırlarında. 1974 doğumlu bu eleman şimdilerde İsrail'in Ironi Ashlekon takımının formasını terletmekte. Yaşı ilerlese de hala skor bazında iyi düzeyde. 8 maçta 13.4 sayı ortalaması tutturmuş kurt oyuncu. 2008'de de Ukrayna'nın BS Odessa takımında forma giymiş. O sene de skorer kimliğini sürdürmüş.

3 Yorum Yapılmış:

Cezasahasi dedi ki...

O dönem Türkiye'de forma giyen kız arkadaşının peşine Türkiye'ye gelmişti. Aşk adamı Tolbert ;) Çok da ucuza oynamıştı Galatasaray'da. Fişek gibi bir adamdı gerçekten.

Adem

Fanatik Basket dedi ki...

TBL Nostalji, Beşiktaş Basketbol Takımı 1992-93 sezonu takım posteri. Fotoğrafta birçok tanıdık isim var, Burak Bıyıktay, İhsan Bayülken, Remzi Dilli, Ömer Saybir ve diğerleri..

http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=161

cannksk dedi ki...

Taç atar gibi üçlük atardı ama girerdi ilginç bi şekilde :D