26 Aralık 2009 Cumartesi

Tofaş: 59 - Antalya BŞB: 65

Artık Antalya BŞB'nin de bir deplasman galibiyeti var. Sabah 'Alacağız bu maçı, sonra da şen şakrak Antalya'ya döneceğiz' diyen o kendini çok iyi bilen arkadaşıma da selam olsun. Yaptılar dediklerini vallahi. Benim görüşüm düşük skorlu bir maç olacağı yönündeydi. Ben de haklı çıktım. İlk yarıda farkı çift haneli sayılara taşıyan Tofaş'a sağlam bir geri dönüşle cevap verdi Antalya BŞB. Skor üstünlüğünü eline alıp maç sonuna kadar da bırakmadılar. Sonlarda Tofaş sıkışırıp farkı 3 sayıya kadar çektiyse de Antalya BŞB hem ligdeki ilk deplasman galibiyeti olmasından hem de kendi akranı bir takımı devirmiş olmasından ötürü ayrıca bir anlam yüklü bu güzel galibiyeti kaptırmadı.

Tofaş (59): Mehmet Yağmur 9 (4 ribaund), Brandon Bowman 14 (9 ribaund-1 asist), Can Altıntığ 4 (3 ribaund-1 asist), Cihad Şahin 2 (3 ribaund-3 asist), Sean Denison 8 (4 ribaund), Orçun Göllü 2 (2 ribaund-2 asist), Lamar Butler 11 (2 ribaund-1 asist), Nezih Özbakır, İlkan Karaman 6 (2 ribaund), Melih Sevda, Marko Kolaric 3 (3 ribaund-1 asist)

Antalya BŞB (65): Brian Greene16 (14 ribaund-3 asist) , D.j. Thompson 15 (4 ribaund-2 asist), Hakan Erol 7 (2 ribaund-2 asist), Aaron Jackson 7 (4 ribaund-3 asist), Oktay Yılmaz 2 (1 ribaund), Serkan İnan (2 ribaund), Patrick Femerling 6 (1 ribaund-1 asist), Caner Şentürk 3 (2 ribaund-1 asist), Umut Yenice 9 (2 ribaund)

5 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

düşük skorlu bir maç olacağını tahmin ediyordum. antalya'nın geçen hafta karşıyaka gibi skorer bir takımı, normal sürede 61 sayıda tutması tesadüf değildi. iddaa'da alt biteceğini gönül rahatlığıyla yazmıştık zaten:)

maça gelince; tofaş, ilk yarısını 36-27 önde kapadığı bir maçı basit hatalar ve çok kötü yüzdeyle şut atarak kaybetti. 4/25 (%16) ile üçlük atan bir takımın maç kazanması pek rastlanan birşey değil zaten. her iki takım için de çok önemli bir maçtı, antalya için bu maçı deplasmanda kazanmak, bir galibiyetten çok daha fazla anlam ifade ediyor.

renault dedi ki...

Tfaş ilk yarıyı önde bitirsede üçüncü çeyrekde alan savunmasına skor bulmakta zorlandı ve antalya üstünlüğü ele geçirdi maçı kazandı.Tofaş da el yakan topları atabilecek adam yok.İlkan faul problemi dışında iyi bir oyun sergiledi.Kolaric kesinlikle 1i lig oyuncusu değil.Bu arada taraftaraın Mehmet Yağmur'a olan sabrı da tükendi.nitekim maç sonu hoş olmayan tezahürat yapıldı.

gkslsrt dedi ki...

ben de maçtaydım. ilk yarıda tofaş rahat kazanacakmış gibi duruyordu. antalya, çok zor sayı buldu ve çok kolay yedi.

maçtan önce femerling'in performansını merak ediyordum. hatta açık konuşayım, femerling için maça gittim. pek birşey oynamadı. hatta ikinci yarı hiç girmedi. ama takım için özellikle takım ruhu anlamında önemli bir oyuncu. lider özellikleri var.

Antalya'da Greene ile D.j. Thompson oyunu değiştiren isimler oldu. Gerçi aşağı yukarı her oyuncudan verim almayı başardılar.

İlkan, ilk devre çok iyiydi fakat ikinci devre neredeyse hiç oynatılmadı. Kolariç çok iyi değil ama takımın o bölgede bariz sıkıntısı varken 4. çeyreğin sonlarında ancak oyuna alınması bence hataydı.

Mehmet Yağmur son pozisyonda pas atmayıp şut yolladığı için çok tepki çekti. Maçtan sonra Efe Aydan tek başına şeref tribününde oturuyordu.

Adsız dedi ki...

Bursalı Texas taraftarının Mehmet Yağmur'a gitmesi için küfürlü tezahüratı doğru mu Salsa?

yiğit dedi ki...

antalyanın geriden gelerel aldığı bu galibiyet ilk değil.. ligde 12. hafta tamamladı bunların 6 tanesinde belki daha fazla antalya geriden gelip maça ortak olmuştur.. maçı bırakmamak açısından altar hocanın öğrencileri iyi örnek gösteriyorlar ama hep böyle gitmez büyük takımlara karşı geriden gelme şansları çok yüksek olmıyabilir..