8 Aralık 2009 Salı

T.Telekom: 70 - Bilbao: 85 (Üzülmüyorum Sana Telekom)

Cidden üzülmüyorum ben artık Telekom'a. Böyle oynadıkları sürece nasıl üzülebilirim ki? Milyonlarca dolar harca ama 8 saniye ortalama ile bitirdiğin hücumlarında üçlük sallamak dışında hiçbir şey yapma. Bunun sorumlusu kimse şu gün şu maçtan sonra ceketini alsın gitsin abi. Bizim ortaokuldaki basketbol takımının Telekom'dan daha çok çizili seti vardır eminim. İlkçeyreğin başlarında Ümit Sonkol'un da içinde olduğu bir dizilişle tahminimce kendilerinin de inanmadığı kadar doğru hücumlar yaptı başkent ekibi ama 5. dakikadan itibaren yine üçlük sallamak işin merkez noktası haline geldi. Serkan, Wilson, Tutku ve Hüseyin 4 tane isabetli üçlük yollayınca da çeyrek skoru 28-19 oldu, sonra da Telekom iyi basketbol oynuyor oldu. Kalan 30 dakikada ne yaptı peki Telekom? Sadece 42 sayı atabildi. Her çeyrek biraz daha azalarak. 16-14-12 şeklinde. Bilbao göstere göstere, maymun ede ede, evire çevire yendi Telekom'u. Belki de bu zihniyeti yendi demek daha doğru olur. Bilbao 3'te 3 ile yoluna devam ediyor. Haftaya da 4 olurlar, Telekom'un şu haliyle orada maç alacağını söylemek saçmalık olur. Şayet St. Petersburg Belçika deplasmanında basketbol takımı görünümlü ne olduğu belirsiz Spirou'yu yenerse sen o zaman seyreyle cümbüşü. Kocaman bir yazık. Hem bir kez daha zihniyete, hem de harcanan milyonlarca dolara. Senelerdir elde edilen tek şey bir Türkiye Kupası, bir de Cumhurbaşkanlığı Kupası. Aman canım banane. Birileri kupadan daha fazlasını kazanıyor ya, o yeter.

Türk Telekom (70): Kris Lang 3 (2 ribaund- 1 asist), Serkan Erdoğan 16 (1 ribaund- 4 asist), Lamayne Wilson 12 (3 ribaund- 2 asist), Bekir Yarangüme 5 (2 ribaund), Tutku Açık 9 (6 asist), Hüseyin Beşok 9 (2 ribaund- 2 asist), Andre Owens 1, Erwin Dudley 6 (5 ribaund- 1 asist), Ümit Sonkol 6 (4 ribaund- 2 asist), Demond Mallet 3 (2 ribaund- 2 asist)

Bizkaia Bilabo Basket (85): Chris Warren 11 (1 ribaund- 3 asist), Jerome Moiso 7 (8 ribaund- 2 asist), Javi Rodriguez 2 (1 ribaund- 1 asist), Salva Guardia 7 (3 ribaund- 1 asist), Paco Vazquez (1 asist), Renaldas Seibutis, Damir Markota, Marko Banic 26 (4 ribaund), Javi Salgado 5 (1 ribaund- 1 asist), Alex Mumbru 4 (1 ribaund- 1 asist), Robert Conley 6 (2 ribaund- 3 asist), Janis Blums 17 (2 ribaund- 4 asist)

14 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Salsa bir konuyu hatırlatmak istedim sana telekomun koçu murat özyeri ksk basketbol takımı koçluğu için yakıştığını söylemiştim 7 milyon dolarlık takımı bu hale getiren bir koç 1 milyon dolarlık Ksk'yı ne hale getirirdi çok merak ediyorum? Umarım Murat Özyer'in antrenörlük bilgisini ve sezgisini kimse ama kimse anlatmasın çok gülünç oluyor!!!

Adsız dedi ki...

Başlığın çok güzel ve yerinde bir başlık anlamıyorum TBF'den veya birkaç siteden kimse maçı izlemedimi atılan başlıklara bak "Telekom sonunu getiremedi" "Telekom'dan şanssız yenilgi" maçı izleyinde başlık atın.

Adsız dedi ki...

abicim trtde acb'yi biraz izleyen bir insan bu maçlarda türk takımlarının yenilmesini sürpriz olarak karşılamamalı bence.

dejavu dedi ki...

Telekom hakkında söylenecek, yazılacak o kadar çok şey var ki başlayınca sonu gelmez sanırım. Bu kadar harcanan para, bu kadar çabanın karşılığı bu olmamalı.

Uzun süre önde götürdüğü maçta skor 53-53'de eşitlendi ve bu skordaki ilk Telekom hücumunda Hüseyin eline gelen ilk topu potaya salladı üç sayı çizgisinin gerisinden, üstelik el üstüne yakın diyebileceğimiz bir atışta. Karşı tarafa bakıyorsun, her savunmaya karşı setlerini o kadar itinayla oynadılar ki ayakta alkışlamamak mümkün değil.

Bütçe olarak Telekom çok daha ağır basıyor Bilbao Basket'e karşı ama sahada gördüğümüz Telekom ezildi resmen. Neredeyse şut kaçırmadan oynadıkları ilk çeyreği saymaz isek. O kadar barizdi ki Bilbao'nun bu maçı kazanacağı, beşinci dakikada oyunun hikayesi belli olmuştu. Tabi daha önce Telekom'u bir kaç izlemeniz lazım bu senaryoyu oluşturabilmek için..

Yazıktır yıllardır oluk oluk akıtılan paralara ve tabii yine yazıktır Ankaragücü'nün futbol taraftarını parayla tutup kendine bağırttıran 'büyük başkan'lara.

halit dedi ki...

maçı canlı seyretmeye gittim,2.periyotun ortalarında arkadaşıma bu maçı seyretmenin anlamı yok deyip cıktık mactan,ki öndelerdi ozmn,böyle bi hücum organızasyonu olur mu arkadas tamam 3 lük atarsında bi set çizersin boş 3 lük ler atarsın tamam ama her eline gelen el üstü 3 lük atınca olacağı belliydi..yazık vallahi.
ayrıca öyle bi seyirci portföyü mü olur,türk telekom çalısanlarını zorla maça getir başlarına da bi tane amigo koy ki oda basın ve canlı yayın masasının üstünde tepinsin,bir allahın kuluda arkadaş sen ne yapıyorsun orada demesin,büyük rezalet!!!!!

kenz dedi ki...

Wilson'un kaçırdığı turnike evlere şenlikti.Videosu falan varsa yeniden izlenesi.

youla dedi ki...

@halit

o amigolar zorla oralara getiriliyor. Adlarına da telekomgüçlüler demişler. Futbol taraftarları yönetim tarafından besleniyor. Parayı veren düdüğü çalıyor. Genç bir üniversiteli grup vardı bunlar o grubunda içine sızdı onlara hükmetmeye başladı.

Bence Efes ve Telekomun GS ve BJK ile birleşerek yollarına devam etmeleri en doğrusu bana göre FB ülker ile birleşerek doğru bir adım attı.

Oğuz Yılmaz dedi ki...

@youla

konuyu dönüp dolaşıp müessese takımı ve taraftar mevzuuna getirmişsin. ama benim anlamadığım, ya da sizin bariz olanı görmediğiniz görmeyi istemediğiniz konu da zaten Türkiye'de basketbol seyircinin yeterli düzeyde olmadığı. Sürekli örneklerini verdiğiniz 3 büyüklerin de (arada bir)salonu dolduran seyircilerinin çoğu futbol taraftarı. kişisel fikrim "fb -gs-bjk gool gooll goll" diye tezahürat yapan taraftarın basketbol taraftarı olarak sayılmaması gerekir. final serisinde organize edilen futbol amigoları ve taraftarlarını saymazsan da kaç kişi gelir Allah aşkına 3 büyüklerin maçına. Sorun daha genel. Basketbol seyircisizliği. O yüzden müessese - kulüp tartışması çok anlamsız bence.

buğra dedi ki...

aslında şöyle bir lig organizasyonu süper olmaz mı?
1) salary cap 1,5 milyon dolar olacak( bu da banka teminatı ile sezon başında federasyona gönderilmiş olacak )
2) bir önceki sezonki seyirci ortalaması 2000 kişinin üzerinde olacak.
3) 1,5 milyon dolarlık salary cap ın içinde kaldığı sürece yabancı sınırlaması olmayacak.
4) Lüks vergisi kesinlikle kabul edilmeyecek.
5) Ligi kulüpler birliği yönetecek.

Bu şekilde hiç olmazsa genç oyuncuların mücadele ettiği bir lig izleriz diye düsünüyorum. Avrupada şampiyon olmak gibi imkansız hedefler de olmaz böylece. Böyle olunca belki kulüp yönetimleri de otobüslerle gereksiz adamları toplamazlar salona. Gerçekten basketbolu ve sporu seven insanlar gidip, iyi birşeyler yapmaya çalışan genç basketbolcuları izlerler.
ayrıca salsa böyle bir forum başlatabilirsen ne güzel olur. herkes organizasyon hakkında fikirlerini yazsın. belki hiç bir faydası olmaz kimse de ciddiye almaz ama en azından biz kafa yorup bundan zevk alırız. :)

dejavu dedi ki...

Basın tribününde o arkadaşın gazabından zor koruduk kendimizi ve laptop'ımızı. :) Trt spikeri de epey muzdaripti durumdan ama kimse birşey diyemiyor işte, tipi görünce de birşey demek gelmiyor zaten insanın içinden.

Telekom bu kafayla devam etsin bakalım, nereye kadar..

Adsız dedi ki...

salsa ,sadece Beşiktaş cephesini arayıp mı bilgi aldın?Telekom dan konuşabileceğin kimse yok mu?

Ahmet Ercanlar dedi ki...

Basketbol camiasındaki herkes otursun Telekom üzerine düşünsün. Benim tek kelimelik bir yorumum olacak. Yayınlar mısın bilmem : Çiftlik

telekom güçlüler dedi ki...

slm arkadaşlar ben telekomun amigosuyum bizi ve telekomu üzecek şeyler yazmayın ozaman gelin maçlara doldurun bagırın takım hakında konuşmak isdiyorum salsa bence murat hocanın gitmesi lazım ercüment hocayla devam edilimesi lazım

Adsız dedi ki...

murat hoca gitsin yanında da getirdiği erwin dudley ,kris lang ve tutku ve owens ı da götürsün