29 Aralık 2009 Salı

Ve Murat Özyer Gider

İşte gidiyorum, bir şey demeden..
Arkamı dönmeden, şikayet etmeden..
Hiçbir şey almadan, bir şey vermeden..
Yol ayrılmış, görmeden gidiyorum..

Garip bir takım Türk Telekom. 'Çiftlik gibi' kaba tabirle. Ya da sorunsuzluktan, hedefsizlikten intihar edenlerin çok olduğu İskandinav ülkeleri gibi. Sanki amaçları yokmuş gibi oradakiler. Murat Özyer için skorlar kötüydü evet ve evet kendisi bana göre 'Kötü koç' tabirinin karşılıklarından birisiydi ama Telekom'da koç değişikliklerinden öte genel bir zihinsel yapılanmaya ihtiyaç var. Yerine Merih Çakıroğlu gelmiş. Sunter'in gelmemesi yeni bir koç alınacağının ve Merih Çakıroğlu'nun görevinin geçici olduğunun bir ispatı. İyi de ne değişecek ki? O bahsetmeye çalıştığım kafalar değişmedikçe..

edit: Yukarıdaki Kazım Koyuncu efsanesinin haberle bir alakası yoktur 'Gitmek' kelimesi dışında. Sadece yazmak istedim. Toprağın bol olsun gönül adamı. Biliyorum bakıyorsun bir yerlerden. Bak hala senin şarkılarını dinliyoruz inceden.

31 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

ercüment sunter geri döner artık coachluğa:)

bu arada kazım koyuncu'nun bu güzel şarkısına da yazık olmuş, daha acı bir ayrılıkta kullanılabiirdi:) özyer gittiğine üzülen pek kimse yoktur, şarkı bile moda sokamaz:)

Fanatik Basket dedi ki...

TB2L 11.Hafta Panoraması, yorumlar, istatistikler..
http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=198


Bu arada, senin maç başına 187 TL'ye oynadığını yazdığın Dennis Mims, Pertevniyal maçında 20 ribaund-19 sayı-3 blokla oynadı:)

Adsız dedi ki...

bir enkaz bıraktı arkasında gidiyor umarım yerine gelen telekom u yakısan yere getirir.kendi mi gitti gönderildi mi?ona yakısan kendi gitmesidir

Adsız dedi ki...

merih cakıroğlu gelmiş yerine

Fanatik Basket dedi ki...

merih çakıroğlu yardımcı antrenördü zaten. muhtemelen geçici bir süre için takımın başına getirilmiştir, yeni bir coach bulana kadar..

Adsız dedi ki...

Telekom Beşiktaş'a sponsor olsa, Beşiktaş yönetimi para işine hiç karışmasa, eminim ki Beşiktaş Telekom şampiyon olur.

Atakan dedi ki...

Telekom'da ki sorun Özyer'den veya X bir antranör'den dolayı kaynaklanmıyor, bana göre Telekom takımının Türk rotasyonu söylendiği gibi iyi değil, Tutku olsun, Serkan olsun, Bekir olsun 2 senedir yatıştalar, bunların üzerinde bu sene transfer ettikleri yabancı oyuncularda kötü çıkınca başarırsızlık kaçınılmaz oldu. Ayrıca Telekom ülkenin en stressiz, en baskı altına olmayan, zamanında paraları ödenen sporcularına sahip, durum böyle oluncada oyuncularda bir boşverme durumu söz konusu oluyor.
Telekom başarılı olabilmesi için Türk rotasyonunu değiştirmesi gerekiyor, oda sezon ortası olamayacağı için bu sezon harcadıkları milyon dolarların üzerine soguk bir su içmeleri gerekiyor.
ben yönetiyor olsaydım Telekom'u gelecek sene için Genç Telekom'da ki elemanların yanına kaliteli 3 yabancı alır yoluma devam ederdim.

Adsız dedi ki...

Ercüment sunter geri dönsünde tam olsun artık bişiey demiyorum
hala ondan medet umuluyor:)

reverdy dedi ki...

darısı tanjevic'in başına , bir efes pilsen sempatizanı olarak fenerbahçe'de görevine devam etmesini desteklerken , milli takımı bırakması tek dileğim ama kendisi de 2010'da yaşanacak fiyaskoyu bekliyor turgay demirel gibi :=)

maliano dedi ki...

Jasmin Repesa'nın adı geçiyormuş,bakalım..

Adsız dedi ki...

bu telekomdan ercüment sunter ile melih çakıroğlu gitmeden telekom düzelmez, asıl ortalığı karıştıran telekomu büyütemeyen ve yıllardır yönetimi kafalayıp orada duran bu ikisi

mozlu dedi ki...

repesa amerıakdakı ısnı bırakıp telekoma mı gelecekmıs "muhhahaha" demek istiyorum

cannksk dedi ki...

ulan halt mı var telekom bizim maçtan önce değişiklik yapıyorsun, fb maçından önce olduğu gibi umutlanmıştık yine...

Adsız dedi ki...

merih cakıroğlu bence iyi bir tercih olabilir oyuncuların dilinden anlayan bir koç yapısı var oyuncular koça güvenirse kocta oyunculara güvenirse bir düzene gireceğini düşünüyorum.bu saatten sonra yabancı yeni bir koç handikap olabilir uyum sorununu asana kadar oyuncuları tanıyana kadar bir risk.

Adsız dedi ki...

Repese bir şekilde gelirse çok farklı bir telekom göreceğiz gibime geliyor... Bu takımı 1-2 gömlek yukarı taşır...

Adsız dedi ki...

MURAT OZYER ÜLKER TARAFINDAN GELECEK SENE FENERBAHÇENİN BAŞINA MİSYONER OLARAK GETİRİLİRSE ŞAŞMAYIN ... ... ... !!!!!!!
TELEKOMUN BU SENE TRANSFER ETTIGI UMIT VE HUSEYIN YINE DE EN FAZLA CABA GÖSTEREN YERLİ OYUNCULAR OLARAK GÖZE ÇARPIYOR ..... DİĞERLERİNİN UYUDUĞU KESİN

Adsız dedi ki...

kesinlikle ümit ve hüseyin.yabancı olarakta bencil oynaması dısında mallet iyi bir tercihti.özellikle ümit oyundayken savunma cok sertlik kazanıyor.

Adsız dedi ki...

Telekomun gerçekten bir yeniden yapılanmaya gitmesi gerekiyor, marketing konusunda baya çalışmaları gerekiyor, her maçta pota arkasında saçma sapan paralı bağırgan futbol seyircisi bilet satıyor, gişe de veya biletixde olmamasına rağmen bu tiplerde bisürü bilet var, elbet bunları kulüpten bedelsiz alıp; gelir sağladıkları bir gerçek, Ankaralıların sempatisini kaybetmiş, 3-5 ankaragücü futbol magandasıyla idare eden bir Telekom var aslında.

Adsız dedi ki...

Ercüment Sunter şu an ne yapıyor? boşta mı yoksa telekomda başka bir görevde mi?

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Telekom = Futbolun Anadolu Takımı.. Sürekli bir değişim yaşıyorlar :)

husamettin dedi ki...

karşıyaka favori cıkar demedi demeyin:))))

Adsız dedi ki...

Adsız 18:02

ağzını hayra aç :)

Adsız dedi ki...

Dön gel Karhanesi diye bir film vardı,birden aklıma geldi nedensiz...

Adsız dedi ki...

Ah birde şurda Tab Baldwin KOVULDU yazsa...

inan dedi ki...

Yıl 2006: Ankara Atatürk Spor salonunda basketbol izlemek için maça 1,5 saat kala gelinir ve anca merdiven boşluğunu dolduran seyircinin arkasında ayakta yer bulunur. Sahadaki kadronun bütçesi ne gazetelere manşet olmuştur ne de maç yaptığı takımlarla kıyaslanmaktadır.
Yıl 2009: Gazetelerdeki manşet bu sefer: 32 biletli seyirciyle avrupa kupası maçı!!
Söylenecek çok şey var tabi, herkesin bildiği, konuştuğu, anlattığı gibi... Ama bu noktaya gelinmesinin bence en önemli sebebi tehditle bilet satan insanların salonlara hakim olmasıdır. Sahada oynayan biliyorki mücadele göstermese de buna tepki gösteren kimse olmayacak, nasılsa Ankaragüçlüler yine gelip destekleyecekler. Başka hangi takımın taraftarında bu anlayış var merak ediyorum. Destek olmazsa mücadele de olmaz sonra çıkarsınız şu maç çok önemli taraftar desteğine ihtiyacımız var der durursunuz. 5 milyonluk kentte 32 tane mi basketbolsever var allah aşkına oturup bi düşünün nerde yanlış yaptınız!

Adsız dedi ki...

Telekom'da "kartel bozulmadı.

Basketbolu Seven Adam dedi ki...

Repesa gelecekse bile, Tutku ve Dudley'in afaroz edilmesi lazım..
biri Türk tembellerinin diğeri de Amerikalı tembellerin elebaşısı,, e tabi Ercument Sunter'in de afaroz edilmesi lazım..

Telekom'un bütçesi, herkesin iştahını kabartmakta, en çok da bu bütçeyi umarsızca harcayan kulüp yöneticilerinin..

Dön Gel Karhanesi örneğine üzülerek katılıyorum..

Adsız dedi ki...

dudley aldığı kiloların etkisiyle cok yavas artık umarım yeni yönetimin de dudley e kredisi cok değildir..özyer in ipini ceken oyuncular wilson-dudley ve mallet oldu bunlara cok güvendi fatura kendine patladı.

tarski dedi ki...

Telekom'u bilmem ama bence Ozyer icin iyi oldu. Bana gore son zamanlarda cok hata yapsa da, aslinda kotu koc degil. Kendisine guvenilen bir takimda calismasi lazim. Kendisinin de daha secici olmasi gerekir diye dusunuyorum.

Hursit Baytok dedi ki...

Turk antrenorlugu bir cokus icerisinde acep neden

Adsız dedi ki...

SN HURSIT BAYTOK UN
SORU İLE ORTAYA KOYDUĞU SAPTAMAYA KATILMAMAK MUMKUN DEGIL.AYNI PARALELDE TURKIYEDE TAKIM YÖNETİCİLİĞİ DE OYUNCULUĞU DA ÇÖKÜŞ İÇERİSİNDE.ORTAYA CIKAN BASARI GRAFIKLERINDEN VE GENEL MANZARADAN BASKETBOLUN HER KESIMININ BU ÇÖKÜŞTEN NASİBİNİ ALDIĞINI RAHATLIKLA SÖYLEYEBİLİRİZ.

PROFESYONEL ANTRENORLUK EMEK GEREKTIRIR.DEVAMLI KENDINI YENILEMEK,BILGI DAGARCIGINI GELISTIRMEK,TAKIMINI İYİ SECEBILMEK,SEZON ONCESI IYI HAZIRLAMAK,SEZON ICERISINDE FORMDA TUTMAK , HER MACA İYİ HAZIRLANMAK OYUNCUSUNDAN VERİM ALABİLMEK,OYUNCUNUN PERFORMANSINI VE KAPASITESINI ARTIRMAK
CIDDI EMEK VE YATIRIM GEREKTIRIR.BIRKAC SENE UST USTE AYNI TAKIMI CALISTIRABILEN KAÇ KOÇ VAR.PROFESYONEL ANTRENÖRÜN BU EMEGİ ORTAYA KOYMASINI TEŞVİK EDECEK BİR YAPIYA SAHİP Mİ TÜRK BASKETBOLU.???..YOKSA UCUZ ETİN YAHNİSİNİ Mİ YEĞLİYOR.

SPONSORLAR SADECE PARA MI VERMELİ,
FEDERASYON ,SPONSOR ,KULÜP ,MENAJER, YÖNETİCİ HAKEM ,ANTRENÖR OYUNCU SİLSİLESİNDE BEKLENTİLER NE OLMALI,VEYA ,
KULÜPLER NASIL YÖNETİLİYOR,KİM NEYİ NEYE GÖRE SEÇİYOR,UZUN,KISA DÖNEM PLANLAMA YAPILIYOR MU ,YÖNETİCİLER SPONSORLARIN PARALARINI İYİ HARCIYORLAR MI ??SORULARINDAN BAŞLAYARAK SİSTEMİN BÜTÜN ÖĞELERİNİ SORGULAMAK GEREKİR.EN SON ANTRENÖR VE EN ÖNEMLİ OGE OLAN OYUNCUYA GELİNİR.....

KOLAY YOLDAN KAZANÇ ELDE ETME ARENASI HALİNE GELEN SPORUN İÇERİSİNDE ANTRENÖRLER VE OYUNCULAR ÇÖKÜŞ İÇERİSİNDE OLAN BU YAPININ EN ALTINDA KALAN KAZAZEDELERDİR."BİZE GELEN BİZE BENZER"İN GEREĞİNİ YAPMAKTADIRLAR.

SN BAYTOK UN KENDI SORUSUNA CEVAP DA VERMESI GEREKIR.