7 Aralık 2009 Pazartesi

Zaza Enden de Bir Zamanlar Gençti

Herkes gibi Zaza Enden de bir zamanlar gençti ve işte bu haldeydi. Fotoğraf Emlak Bankası Salonu'nda oynanan Türkiye - İsrail Yıldız Milli Takım maçından. edit: Katılmamak elde değil Lord Ricko Joel. Surat ve ağız olarak Semih Erden'le tıpatıp durumdalar şu fotoda.

19 Yorum Yapılmış:

Lord Ricko Joel dedi ki...

semih erden' le benzeşmişler bu fotoda :)

Adsız dedi ki...

sahi ya... :) akibetleri benzemesin de ;)
Ahmet Karadag

yavuz dedi ki...

yalnız dönemin şortları tam komediydi, voleybolcu taytı gibi :)

Adsız dedi ki...

akibetleri de benzer inşallah. o değilde tanımayan birine şu resmi göstersen milli güreşçi der aynı güreş formamız :D

Legend dedi ki...

semih erdene 15-20 yıl önceki formaları giydirmişler o ambians yakalanmış sanki :D

Adsız dedi ki...

forma da güreş milli takım forması tadında

Her Yol Roma dedi ki...

Zaza'nin hikayesini 2-3 cümleyle özetleyebilecek birisi var mıdır? Kaç yaşında, nasıl gelmiş Gürcistan'dan vs. FB'ye Daçka'dan gelmişti diye hatırlıyorum..

Adsız dedi ki...

Bir de şu miras olayı vardı.Evlenme şartıyla olan.:)

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

:) Semih ile aynı :D

Ömer dedi ki...

Iki adsiz yorumcuya katiliyorum. Forma direkt Gures Milli Takimindan asirma gibi :D

Fanatik Basket dedi ki...

@Her Yol Roma

zaza enden gürcistan doğumludur, gerçek adı zaza endenladze. 17 yaşında türkiye üzerinden yunanistan'a gitmek isterken, yunan hükümetinden vize alamayınca türkiye'de kalmış, darüşşafaka ile anlaşmış, türk vatandaşlığına geçirilerek türk mili takımlarında oynatılmıştır. daha sonra hicri güneri ile birlikte fenerbahçe'ye gelmiştir. hikayenin geri kalanını herks biliyodur zaten:)

Her Yol Roma dedi ki...

@Fanatik Basket

Sağolasın..

Adsız dedi ki...

17 yasinda geldiyse nasil yildiz millide oynar fanatik basket?ya salsa yada sen yaniliyorsunuz!

Adsız dedi ki...

fotoğraf efsane dergi fastbreak arşivlerinden?:)

Fanatik Basket dedi ki...

@adsız 10.33

basketbolcuların resmi kayıtlarda geçen doğum tarihleri hiçbir zaman gerçek tarihler değildir. özellikel 90'lı yıllarda devşirme oyuncuların hemen hemen hepsinin yaşı küçültülmüştür. bugün bile ersan ilyasova (1987 değil 1985 taşkent doğumlu) ve dusan cantekin'in (1992 değil 1990 doğumlu) herkesce bilinen doğum tarihleri yanlıştır.

kendisinin röportajında söylediği buydu, ne kadar doğrudur bilemem. zaten zaza'nın gerçek yaşını da bir tek kendisi ve annesi biliyodur:)

Adsız dedi ki...

Bu yas sorunu zaten ülkemizin genel sorunu. Nüfusun en azindan yarisi 01. Ocak dogumludur :) Bunun nedeni "dogum kontrolündeki iyi timing" olmadigini asikardir... Eskiden "cocuklarin" büyük bir bölümü askerlik cagina gelince nüfusa kaydedilirmis...

yiğit dedi ki...

bu yüzdende belkide gerçek doğum tarihli olanlar biyerlere gelemiyorlar bunlar sadece yukarda arkdaşın örnek verdiğiyle sınırlı değildir mesela fenerbahçedeki can maximde öledir daha bir yığın örnek var....

Fanatik Basket dedi ki...

acı bir gerçek ama maalesef ülkemizin durumu bu. ancak bu yaş küçültme olayı sadece altyapılarda ve yaş sınırı olan milli takımlarda işe yarıyor. kendilerinden 2-3 yaş küçük çocuklar arasında fırtına gibi esen bu arkadaşlar, a takım düzeyine geldiğinde silinip gidiyorlar.

"bu yaşta böyleyse ileride ne olur" diye düşünen birçok basketbolsever de hayal kırıklığına uğruyor. çünkü zaten yetişkin olan bu çocuklar ne tahmin ettikleri kadar kendini geliştirebiliyor, ne de düşündükleri kadar boyları uzuyor.

altyapıda ya da genç milli takımlarda başarıyı bu kadar önemseyip sahtekarlık yapmanın mantığını da hiçbir zaman çözemedm zaten..

yiğit dedi ki...

sizinde dediğiniz gibi türkiyenin malasef dediğimiz olağan olaylarıdan biri bu bu çoo..ook uzun zamandır böyle bununda değişmesi nasıl olur ben şahsen bilmiyorum veya değişir mi !!