23 Ocak 2010 Cumartesi

Bir Çeyrekte 2 (İki) Sayı

4 gün arayla İzmir'in iki takımıyla deplasmanlarda karşılaşan Karşıyaka, Bornova'da 39-34 önde kapattığı devrenin ardından üçüncü çeyrekte yalnızca iki sayı bularak bu sezonun en düşük çeyrek skoruna da imza atmış oldu. On dakika boyunca Wesson'ın hücum ribaundunu alarak bitirdiği pozisyon haricinde skor üretemeyen Pınar Karşıyaka, 13-2'lik çeyrek skorunun ardından da 47-41 geride giriyor final periyoduna. Deplasmanda yalnızca iki sayı atabildikleri bir çeyreğin ardından maçı kazanabilirlerse eğer o da ayrı bir rekor olur sanırım.

Murat Özyer döneminde Galatasaray Cafe Crown'dan Mersin deplasmanında 23-2'lik bir ikinci çeyrek performansı hatırlıyorum, 2007-08 sezonundan. Daha kötüsü var mı bilmiyorum ama yok diye kalmış aklımda. Varsa eğer yorum kısmına bekleriz memnuniyetle. O maçı kaybetmişti sarı kırmızılılar, bakalım Pınar Karşıyaka bu performansın ardından galibiyet çıkarabilecek mi Bornova deplasmanından.

4 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Şaka gibi. :)

KskHyTr dedi ki...

Karşıyakanın bu sezon 3.çeyrek sendromu var 1-2 maç hariç hepsinde fark yediler 3.çeyreklerin malesef...
Holston un yokluğu görünen o ki çok fazla etkileyecek...

reverdy dedi ki...

Milli takımın eurobasket 2005' te 29-5 lik hırvatistan maçı 3. çeyreği var unutulmaz olarak aklımda.

nicolagole_39 dedi ki...

hakikaten şaka gibi hele de Karşıyaka gibi birçok önemli skor opsiyonu olan bir takım için . Hadi Fenerbahçe ya da Efes'e karşı olsa tamam da bunun nedeninin sağlam Bornova savunması olduğuna da inanamıyorum bir türlü. hayırdır işallah...