6 Ocak 2010 Çarşamba

31 Saniyede Wilkinson Mucizesi

G.Saray Cafe Crown dün Ukrayna'dan 11 sayılık farkla mağlup dönse de son maçta kendi ipini kendi kesme lüksüne sahip durumda şu an. Eğer haftaya İstanbul'da İtalyan Teramo'yu yenerlerse başka hiçbir dış etkene bakmadan çıkıyorlar bir üst tura. Tabii bu lüksü dün aldıkları 11 sayılık yenilgiye borçlular. Eğer 14+ bir farkla yenilselerdi Azovmash'ın son hafta Almanya'da yapacağı bir süprizle (Teramo'yu yenseler bile) eleneceklerdi.

Hatırlayacaksınız Azovmash'ı 14 sayıyla yenmişlerdi burada. Dün bitime 31 saniye kala fark 19 sayı ile Ukrayna temsilcisi lehineydi. Azovmash yağmur gibi üçlük sokmuş, kolunu kanadını kırmıştı sarı kırmızılıların. Neyse, Murat Kaya faul çizgisine geldi 1/2 attı. Fark indi 18'e. Hemen bir taktik faul yapıldı. İki atış da karavana. Ribaundu alan G.Saray Cafe Crown yeniden hücumda. O ana kadar 0/5 ile üçlük atan Mike Wilkinson'a geliyor top, yazıyor üçlüğü istatistik bilimine inat. Fark 15. Hemen bir taktik faul daha yapıyor G.Saray Cafe Crown. Bu kez ilki kadar ikram yapmıyor Ukrayna ekibi ama yine de bir ikram söz konusu. 1/2 atıyorlar. 16'ya çıkan farkı indirmek için geliyor G.Saray Cafe Crown, yine bir oyun, topla buluşan adam Wilkinson ve yine bir üçlük. Fark artık 13. İstenen kıvamda. Bir de bitime 6 saniye kala pota altından sokulan topta yine Wilkinson sayısı gelmez mi? 11 farkla şen şakrak evine döndü G.Saray Cafe Crown.

Geriye de kolay kolay yaşanmayacak bir 31 saniye ve o dar kısma sığan sağlam bir Mike Wilkinson performansı kaldı. Şimdi tüm planlar haftaya Teramo'yu devirip üst tur vizesi almak üzerine. 1 fark bile yetiyor.

2 Yorum Yapılmış:

ultracarizma dedi ki...

galatasaray'ın yabancıları gerçekten takıma çok katkı veriyorlar

kalecioyuncu dedi ki...

bir tek d-wash ten beklenilen verim alınamadı, bazen gaza geliyor tek başına oynuyor, biraz sokak basketbolcusu havası var adamda... Wİlkons'ı ise ilk başlarda beğenmemiştim burda ondan özür diliyorum... aslansın :)