28 Ocak 2010 Perşembe

Alba'lı Cemal

Cemal Nalga'nın Alba Berlin ile anlaştığını epey bir önce yazmıştık ama Alman ekibinin bu transferi resmi siteden duyurması biraz geç oldu. Ancak geç olmuş olsa bile güç olmadı. Bizim kulüplerimize verilmesi gereken bir 'profesyonellik' dersi de barınıyor çünkü haberin tam göbeğinde. Sakatlanan Adam Chubb'ın yerine transfer ettikleri Cemal Nalga'nın kariyerine şöyle bir göz gezdirirlerken bu yıl yaşanan forma skandalına da açık açık değinmiş Alba Berlin resmi sitesi. Bizim (özellikle futbol) kulüplerimiz gibi değiller yani. Biz ki: Oyuncunun kariyerinde oynadığı takımların arasına sırf kendi ezeli rakibimiz olduğundan ötürü o malum takımı yazmayan bir zihniyetle büyüyoruz, bozar bizi bu entel dantel işler.

Cemal'in yeni takımının formasını ilk kez giyişi ise bu Salı oldu. Eurocup'ta Top-16'ya kalan ve kupanın da iddialı adaylarından biri olan Alba Berlin'in deplasmanda Le Mans'ı 63-68 yendiği karşılaşmada 3 dakika da olsa süre almayı başaran Cemal, maçı 2 sayı ile tamamladı.

4 Yorum Yapılmış:

HotSauce21 dedi ki...

dur ilk espri benden gelsin,kendi formasıyla mı oynamış,tufan'ınkiyle mi?

cemcomu dedi ki...

tuborgdayken cemal için ümitlenmiştik iyi adam olucak diye düştüğü duruma bak o takımda zor süre alır..........

FFM dedi ki...

@salsa: senin transferi duyurdugun zaman alba cemal i daha deniyordu onun icin birsey yazilmamisti resmi siteye

ako dedi ki...

Sanki forma skandalı Cemalin suçuymuş gibi bir hava var. Bence bu seneye iyi başlamıştı, kendini geliştireceği bir sezondu. Zaten alba Berlin gibi önemli bir kulube transferi bunun kanıtı. umarım orda süre bulur ve kendini kanıtlar cümle aleme.