10 Ocak 2010 Pazar

Azmin Sonu: Sinan Güler

İki sene önce James White Abdi İpekçi'de eşiği öyle bir yere çekti ki onun üzerine tüm yarışmalar yavan geliyor insana. Kedrick Brown, Brandon Bowman, Jermareo Davidson, dün yarışmaya dahil edilen Lonny Baxter ve Sinan Güler'in yarıştığı ilk turu lider tamamlayan isim Sinan Güler oldu. Geçen sezon bunu 143 puanla başaran Sinan, bu kez 139 puanda kaldı. Uzun zamandır smaç yarışması için hazırlanan Bowman da 134 puanla finale kalan ikinci isim oldu. Yarışmaya katılan tek Türk oyuncu olması sebebiyle salonun büyük desteğini aldığı gibi jürinin de bu duruma pek kayıtsız kalmaması sonucu üçüncü kez katıldığı smaç yarışmasını kazanmayı başardı Sinan Güler.

İlk turda önce Beko'nun top maskotunun üzerinden zıplayarak vurduğu smaç, daha sonra kardeşi Muratcan Güler'den destek alarak yaptığı ikinci smaç ve son denemesinde de güzel bir ters smaçla firesiz şekilde tamamladı ilk turu Sinan Güler. Ki bu performansı şampiyonluk için oldukça yeterliydi. Finalde ise iki oyuncunun da bolca isabetsiz deneme yapmasıyla ilk turdaki hava yakalanamadı bir türlü. Özellikle Sinan öldürücü bir smaçla yarışmayı kapatmak için oldukça zorladı ve bunun neticesinde sürenin bitmesine yakın, sıradan bir smaçla tamamlamak zorunda kaldı yarışmayı. Bilmiyorum Sinan bekliyor muydu kazanmayı ama sonuçların açıklanmasının ardından rakibi Bowman'ın şaşıran yüz ifadesi ve jüriye yaptığı itiraz oldukça haklıydı bana göre.

Maçı on beş kamerayla takip ettiklerini söyleyen Spormax - Skytürk işbirliğinin hiçbir smacı yakalayamamış oluşu da ilginçti gerçekten. Öyle ki tekrarlarında dahi smaçları net olarak göremedik, on beş kamera yetmiyor anlaşılan.

İlk iki yarışmanın kazananı yerli oyuncular oldu. Kimbilir belki Orhun Ene de bir ilki başarır ve All Star'da Yerli Karması'na maç kazandıran ilk coach olur. Bu iki yarışmanın ardından maçı beklemeye başladık artık.

17 Yorum Yapılmış:

bRn dedi ki...

Zayıf yayıncılığın smaç yarışmasıyla birleşimi günün en net özet oldu. Puanları hiç göremedik, birçok smacı da tekrar görüntüleriyle izleyebildik. Belediye başkanı sanırım, esnerken bile görüntülendi, sık sık görüntüye gelmesi con enteresan geldi...

Özellikle final smaçlarındaki puanlama ve sonuç izlenmemesi gereken bir organizsyon olduğunu düşündürdü. Herşeye eyvallah ama o puanlamaları falan kabul edemem.

KskHyTr dedi ki...

Ryan naptın baba ya hayal kırıklığına uğradık burda:)

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Sonunda Sinan :)

KskHyTr dedi ki...

Bu kadar sönük geçen bir smaç yarışması görmedim sanırım....

Özgür Çelebican dedi ki...

Çok gereksiz bir yarışma idi. Kimin kazanacağı en baştan belirlenmiş gibiydi zaten. Yarışma formatı (smaçların birer birer değil bir arada olması) saçma idi. Jüri ayrı bir komedi. Hayatında smaç yapmamış kimseleri smaç jürisi yapmak kimin fikri acaba?

yunus dedi ki...

Siena 40 sayı fark atmış.Hala nejat sayman -allstarda bile- hakemlere sallıyor.

BOrnva dedi ki...

Sinan a Puanlar Biraz Türk Olduğu için Geldi.Bowman Daha İyiydi.

Sercan Okur dedi ki...

Yunus kardeş, son Siena maçının hakemi için demedi onu, İstanbul'daki Siena maçı hakemleri için dedi.

nonstop dedi ki...

tam türk işi bir organizasyondu. adam gibi bir tane smaç izleyemedik. smaç yapılmayan tek smaç yarışması bizim smaç yarışmasıdır heralde:)

Adsız dedi ki...

Bowan degil. Bowman.

yunus dedi ki...

@sercan okur
pardon o zaman, benim hatam

yagmur-mehmet dedi ki...

smaçları göremediğimiz smaç yarışması :S :@ :D tam bir komedi. Sinanın kendisine soru sorulurken anne naber deyip çekip gitmesi ve spiker kızın öylece dumur olması da cabası!

ozz dedi ki...

salsa sen bilirsin ya da diğer arkadaşlar, bu maçta oyuncularla konuşan hanım kızımız kimin torpillisi acaba? kendileri pek bir güzel ama gerisi pek yok.

dejavu dedi ki...

@ozz;

Roksan Kunter'den bahsediyorsun sanırım. Babası Erman Kunter gibi Galatasaray'ın genç takımında basketbol oynadıktan sonra yayıncılık işine girişti Spormax - Skytürk organizasyonunda.

ozgur sahin dedi ki...

teşekkürler dejavu, tahminimde yanılmamışım.

merve dedi ki...

Roksan için bir cok kişinin ortak yorumu.

KaanErgin dedi ki...

bence en iyi smac sampiyonasi 2006 da marcus haislip ve jeff trepagnierin finalde yaristigi idi..