5 Ocak 2010 Salı

Azovmash: 96 - G.Saray Cafe Crown: 85

Ligde oynadığı son yedi maçın altısını kazanarak dolu dizgin yoluna devam eden Galatasaray Cafe Crown, Avrupa arenasında son haftaya girilmeden önce gruptan çıkma hesaplarının yapıldığı A grubunda Azovmash deplasmanına konuktu bugün. Umudunu son haftaya taşıyabilmek adına kazanmaktan başka şansı olmayan ev sahibi takım bunu 96-85’lik skorla başarırken farkın 14’ün altında kalması ise Galatasaray Cafe Crown için oldukça kritik bir öneme sahip. Azovmash takımının üç sayı çizgisinin gerisinden 15/30 ile %50’leri görmesi sarı kırmızılı savunmanın bu maçta pek de etkin olamadığının göstergesi. 18 ve üzerinde sayı üreten üç oyuncu var ev sahibi takımında ki yenilen 96 sayı da bunların total göstergesi zaten. Antalya BŞB maçında parmağından sakatlanan Can Akın'ın yokluğunda uzun rotasyonundan Rancik'in de erken faul problemine girmesi rotasyonu oldukça daraltmış. Son dönemde ribaund konusunda sıkıntıların yaşandığı Galatasaray Cae Crown’da ribaundlarda rakibe kurulan 40 -32’lik üstünlük ise istatistik kağıdının en dikkat çekici kısmı bence. Tabii Azovmash takımının 25 asistine karşılık, Cem Akdağ yönetimindeki galibiyetlerini topu çok iyi paylaşarak kazanan Galatasaray Cafe Crown’un 14 asisti de bir o kadar dikkat çekici.

Bu mağlubiyetin ardından gruptan çıkma hesapların yapılabilmesi için Teramo – Alba Berlin maçı bekleniyor sarı kırmızılı tarafta. Alba Berlin kazanması halinde grup liderliğini garantileyecek ve kalan üç takım ikişer galibiyetle sıralanacaklar. Bu durumda Galatasaray Cafe Crown’a evinde galibiyet alması yetecek önümüzdeki hafta. Teramo – Alba Berlin maçının ardından bu hesaplara yeniden dönmemiz gerekecek sanırım.

2 Yorum Yapılmış:

Oylum Tanış dedi ki...

Yazı için teşekkürler, ama yanlış bir bilgi söz konusu. Galatasaray'ın son 16'ya kalması için rakibini tek sayı farkla dahi yenmesi yeterli olacaktır. Zira gruptaki son 3 takım da eşit puana sahip olup, ikili averajla Azovmash'a karşı üstünlüğü bulunan Galatasaray'ın rakibinin de Alba Berlin'i yendiğini sayarsak olası bir galibiyetinde 2. olan Galatasaray olacaktır.

Öte yandan 9+ sayı ile kazanılması gerektiği sanılan Teramo Basket maçında sadece galibiyet, koşulsuz galibiyet yetecektir. Zira iki takım da aynı puanda olup kazanan takım +1 puan fazlasıyla diğerinin üstünde yer alacaktır. Bu durumda averaj söz konusu olamaz zaten.)

Kısacası, 12 Ocakta Galatasaray Teramo Basketi yenerse diğer maçın da skoru önemsiz olacak ve üst tura çıkan ekip olacaktır. İnancımız Galatasaray!

dejavu dedi ki...

@Oylum;

Yazı Azovmash maçının hemen ardından, Alba maçı başlamadan yazıldığı için sonuna ufak bir not düşmüştüm hesap işlerine girmemiz gerekecek sanırım diye.

Sabah itibariyle yeni bir postta yaptık gruptan çıkma hesaplarını, hem Galatasaray Cafe Crown hem de Türk Telekom için, dediğin gibi galibiyet yeterli olacak önümüzdeki hafta Galatasaray Cafe Crown adına.