16 Ocak 2010 Cumartesi

Banvit: 68 - Oyak Renault: 61 (Bandırma'dan Çıkış Yok)

Beşiktaş Cola Turka'nın İzmir'de kaybetmesinin ardından bugün alacağı galibiyetle bir sıra yukarıya çıkacak olan Banvit, bunun psikolojik etkisiyle midir bilinmez, oldukça zorlandı Oyak Renault karşısında. İlk çeyreği 23-18, devreyi de 33-31 önde kapatan konuk takım final periyoduna da 49-47 önde girmeyi başarırken 'olabilir mi acaba' da dedirtti bana aslında. Son çeyreğe iki uzunu Lance Williams - Chuck Davis imzalı 8-0'lık bir seri ile başlayan Banvit, bir daha arkasına bakmadı ve Bandırma'daki namağlup ünvanını 68-61'lik skorla sürdürmüş oldu. Evlerindeki yedinci totalde ise onuncu galibiyetleri oldu bu ve Fenerbahçe Ülker'in hemen arkasından üçüncü sıraya yerleşmiş oldular lig sıralamasında. Barış Ermiş - Yunus Çankaya ikilisinin 1/14, total 3/25 dış şut isabetine karşın galibiyet almaları ise evlerinde kazanmayı alışkanlık haline getirmelerinin bir sonucu kesinlikle.

Oyak Renault'da Heytvelt'in 19 sayı 24 ribaundluk insanüstü performansını izlemek lazımdı aslında, kaçırdık. 10'u hücum olmak üzere 24 ribaund, insan mısın arkadaş. Bunu yaparken 30 dakika sahada kalan Chuck Davis'i de yalnızca 7 sayıda -beşi serbest atış- tutmuş olması ise sanırım en az bu rakamlar kadar değerlidir Yücel Platin'in sisteminde.

Banvit (68):
Barış Ermiş 18 (4 ribaund- 3 asist), Lance Williams 21 (9 ribaund), Chuck Davis 7 (7 ribaund- 1 asist), Yiğitcan Turna ( 1 ribaund- 1 asist), Barış Özcan 7 (3 ribaund), Barış Hersek 2 (1 ribaund), Keith Simmons 3 (8 ribaund- 1asist), İbrahim Yıldırım 2 (2 asist), Goran Cakic 4 (ribaund), Yunus Çankaya 4 (6 ribaund- 2 asist)

Oyak Renault (61): Ahmet Erdoğan 6 (3 ribaund- 2 asist), Ufuk Kaçar 2 (3 ribaund- 2 asist), Olumuyiwa Famutimi 22 (7 ribaund- 3 asist), Nedim Dal 2 (1 ribaund- 1 asist), Jovan Adams 8 (4 ribaund- 1 asist), Josh Heytvelt 19 (24 ribaund), Mutlu Demir 2 (5 ribaund)

3 Yorum Yapılmış:

tuncer beyribey dedi ki...

Maç çok iyiydi bir kere. Her iki takımı da tebrik etmek lazım. dediğin gibi Heytvelt tam uygun adam OYAK'ın sistemine. Açıkçası ççok beğendim, ama unutmamak lazım ki, Davis daha yeni sakatlıktan çıktı ve bunun etkisi çok hissediliyordu tribünden. Hani KSK - BJK maçı için Toolson böyle istedi demişsin ya, bu maç için de Barış Ermiş için de aynısı denilebilir. 60-55 iken bir üçlük attı. Ardından 40 saniye gibi bir süre içinde 6-0'lık bir seri yakaladı OYAK, ama ondan sonra bir basket-foul, ardından da taktik foulleri atınca maçı bitirdi. Ayrıca, Lance Williams da bayağı iyiydi. Banvit için maçın bu kadar strese girmesinin nedeni ise, dış atıcıların dış şut bulamamasıydı (ki boş üçlükleri dahi kaçırdılar). Ayrıca, Famutimi'ye de bir selam çakmak lazım. Takımı oralara getiren adamdı kendisi.

Rumeras dedi ki...

Banvit maçın başından beri aslında bu maçı kazanıcagını belli etti , atamadı ama attırmadıda . sadece patlıcak zamanı bekledi .. sadece biraz geç oldu ama güzel oldu .. bunun sebebi ise sadece barış ve williams'ın oynaması idi. chuck her ne kadar etkisiz gibi gorunsede aslında çok kritik 2 top kapmayla kopardı bence maçı ...

james white dedi ki...

şu sitedeki yücel platin hayranlığı nasıl birşeydir ya? in yücel you guys trust!