13 Ocak 2010 Çarşamba

Banvit'ten 'Biricik Hakem' Haberine Kınama

12 Ocak Salı günkü Sabah gazetesinde 'Biricik Hakem' başlıklı şöyle bir haber vardı. Volkan Üstüyıldız imzalı bu habere göre tüm hakemlerin 'Taraflı' yönetim gösterdikleri gerekçesiyle 5'er maç ceza aldığı Efes Pilsen - Banvit maçından sonra Banvit takımı kollanmış. Dayanakları da şu: Kaybedilen o Efes maçından sonra çıktıkları 6 deplasman maçının beşinde (Pınar KSK deplasmanı hariç) maçın baş hakemi Murat Biricik. Bu 5 maçta 3 galibiyeti, 2 de yenilgisi var Banvit'in. Hoş bir detay yakalanmış açıkçası. Hani normalde olmaması gereken bir durum sonuçta bu. Başka hakem yok mu da her maç her maç aynı hakem veriliyor aynı takıma. Diye düşünüyor tabii insan.

Bu konu hakkında bugün Banvit kulübünden bir kınama yazısı geldi. Yazının tam metni şöyle:

Sabah Gazetesi spor sayfasında büyük puntolarla “BİRİCİK HAKEM” başlığı ve Volkan Üstüyıldız imzasıyla yer alan haberde, Lig’in 2.Haftasında İstanbul’da Efes Pilsen ile oynadığımız müsabaka sonrasında müsabakanın hakemleri ile ilgili olarak “ağır eleştiriler” yaptığımız yolunda iddialarda bulunulmuştur.

Aynı haberde MHK’nin de bu sebepten, Kulübümüzü koruma altına alarak daha sonraki 5 deplasman maçımıza Murat Biricik’i başhakem olarak atadığı belirtilmiştir.
Öncelikle Kulübümüz bu yıl oynamış olduğu hiçbir maç için hiçbir platformda yazılı ve sözlü olarak yukarıdaki yazıda bahsi geçen eleştirileri dile getirmemiştir. Ayrıca Kulübümüz bahsi geçen 5 deplasman maçının 3’ünü kazanıp 2’sini kaybetmiş ve bu maçların sonuçları (Mersin Bş.Bld. maçı hariç) 18 sayı ve üzeri farklarla bitmiştir. Hakemlerle ilgili hiçbir sorunun çıkmadığı bu maçların sonuçlarına bir anlam yüklemeye çalışmanın bizce karşılığı resmen abesle iştigaldir. “Çamur at izi kalsın” mantığıyla yazıldığını düşündüğümüz bu yazının hangi amaca hizmet ettiğini de gerçekten çok merak etmekteyiz.

Gayesi sadece spora hizmet etmek olan Kulübümüzü, bu imalı ve nahoş yazısıyla rencide eden Volkan Üstüyıldız’ı kınıyor, Efes Pilsen maçı sonrası ağır eleştiri yaptığımız yönündeki iddialarını da kamuoyu önünde ispata davet ediyoruz.
Konunun kamuoyuna duyurulması dileğiyle...

Saygılarımızla,
Banvit Basketbol Kulübü
Yönetim Kurulu

1 Yorum Var:

tuncer beyribey dedi ki...

Bununla ilgili tek bir yorum yapılabilir: ayıp!!!