5 Ocak 2010 Salı

Beko All-Star'da Kadrolar Açıklandı

10 Ocak Pazar günü Kayseri'de düzenlenecek olan Beko All-Star'da kadrolar açıklandı.

Yerli Karması:
Barış Ermiş (Banvit), Bekir Yarangüme (Türk Telekom), Cevher Özer (BJK Cola Turka), Engin Atsür (BJK Cola Turka), Ersin Görkem (Kepez Bld.), Evren Büker (GS Cafe Crown), Furkan Aldemir (Pınar Karşıyaka), Hakan Köseoğlu (Erdemir), Kaya Peker (Efes Pilsen), Kerem Tunçeri (Efes Pilsen), Semih Erden (Fenerbahçe Ülker), Sinan Güler (Efes Pilsen)
Antrenör: Orhun Ene

Yabancı Karması: Brandon Bowman (TOFAŞ), Emir Preldzic (Fenerbahçe Ülker), Igor Rakocevic (Efes Pilsen), Josh Shipp (Bornova Bld.), Lance Williams (Banvit), Lonny Baxter (BJK Cola Turka), Mire Chatman (BJK Cola Turka), Quincy Douby (Darüşşafaka CT), Radoslav Rancik (GS Cafe Crown), Ryan Toolson (Pınar Karşıyaka), Simas Jasaitis (GS Cafe Crown), Tarence Kinsey (Fenerbahçe Ülker)
Antrenör: Burak Bıyıktay

3 Sayı Yarışması: Engin Atsür (BJK Cola Turka), Jimmy Baron (Mersin BŞB), Ryan Toolson (Pınar Karşıyaka), Serkan İnan (Antalya BŞB), Simas Jasaitis (GS Cafe Crown)

Smaç Yarışması: Kedrick Brown (Bornova Bld.), Brandon Bowman (TOFAŞ), Jermareo Davidson (Darüşşafaka CT), Sinan Güler (Efes Pilsen), Tarence Kinsey (Fenerbahçe Ülker)

34 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Yabancılar Yerlileri döver.3 sayı şampiyonu Jasaitis olur.Smaçörde Davidson diyorum...3 sayı yarışmasında Mrsiç de olabilirdi aslında..

Adsız dedi ki...

3'lük yarışmasında Serkan İnan'ın yerine daha iyi birisini beklerdim.

Fanatik Basket dedi ki...

smaç yarışmasında brian greene mutlaka olmalıydı.

3 sayı yarışmasında serkan inan'ın ne işi var? ligde o kadar şutör oyuncu varken, hayatı boyunca hiç %40 üçlük yüzdesini yakalayamamış bi adamın katılması saçmalık. muhtemelen sonuncu olur zaten.

yabancı karması'nda famutimi'niye yok? ben bile ona oy verdim lan :)

bu adayları kim seçiyor onu da anlamış değilim. seyircilerin+antrenörlerin+medya mensuplarının oylarıyla denmiş, bunun hesaplamasını nası yapılıyor? nba'deki gibi ya seyirciler seçer, ya antrenörler, meyve suyu mu bu hepsini karıştırıyosun:)

aytac dedi ki...

bu ulke de all star maci yapiliyorsa, herseye ragmen gricek in ve ozellikle bu kadar kariyerli greer in bence kesinlikle kadroda yer almasi gerekirdi...

keza jasaitis te oyle!

saLsa dedi ki...

Antalya'nın Amerikalıları memleketlerine gittiklerinden All-Star'da yoklar.

Bilginize..

saLsa

basketçi dedi ki...

hala kerem tunçeri ile bekir yarangümeye kimler oy veriyor anlayabilmiş değilim

tabiki biizm verdiğimiz oyları kaale alan olmadığını biliyorum

hatta sakat olmasaydı ender aslanda kadroda yer alacaktı

salaq bunlar kimi kandırıyorlarsa artık

hele yabancı karmasına ne demeli

greer yok

greer ki euro leage mvp si olmuş bir adam

gricek yok

jasaitis yok

_______

olztar seçilebilmenin tek yolu federasyonla aranın iyi olabilmesi ve onların iyi geçnebildiği bir oyuncu menajerinin olması

_______

sistemi zaten hiç ama hiç onaylamıyorum

yabancılar ile Türkler ne demek yahu

yabancı denen oyuncular bizimkilerden iyi oldukları için transfer ediliyor zaten

onları yenmeye imkan var mı????

olztar maçları her yıl anadolunun bir yerinde değilde istanbulda izmirde oynansa yemin ediyorum fark olduğu anda ıslıklarlardı oyuncuları

esiden olduğu gibi asya-avrupa maçı yeniden oyannmalı

cannksk dedi ki...

Ya bu kendrick brown şişman biri değil miydi ne işi var all-starda? kadroları falan yine kafalarına göre kurmuşlar şu olmalıydı bu olmalıydı olaylarına girmeyeceğim zira oylamanın umurlarında olmadığı çok belli. Ayrıca araştıran arkadaşlara bir soru; Furkan all star'a seçilmiş en genç oyuncu mu oldu şimdi?

Erol Kaya dedi ki...

aytac a katılmamak elde değil. Ama jasaitis kadroda var. giricek, greer ve her ne kadar rezil oynasa da nachbar kesinlikle olmalıydı bence.
Yani Bowman ne yaptı da seçildi anlamadım.

Benim de favorilerim
maç: Yabancılar
smaç yarışması: Kinsey
üçlük: Jasaitis

Barış dedi ki...

Yabancılar çok güçlü olmuş yerli kadrosuna göre.Yerli kadrosunda 7 tane 1-2 numara oyuncu olması da çok ilginç:)
Üçlük yarışmasını Engin Atsür veya Toolson kazanır bence.
Smaç yarışmasında keşke Famutimi, Hosley ve Greene de olsaydı.

Cakivu dedi ki...

Oğuz Savaş zaten sıkıntılı gözüküyordu bir de bu all star a girememeyi çok takmaz umarım.

Bekire ve Preldzice oy verenleri bende anlayamıyorum gerçekten. Darius Washington, Greer, Giricek (kariyer wild cardıyla) , Nachbar kadroda olmalıydı diye düşünüyorum. Preldzic,Bekir gibi düz oyuncuları ulusal takımlara çağırabilirsiniz ama all-star maçını daha hareketli oynayan isimlere ayırmak gerekiyor çünkü olay şov üstüne.

Örnek vermek gerekirse sezon içi istatistikleri farklıda olsa, bir all-star maçı için herkes rahmetli Conrad Mcrae yi, Rashard Grifith e tercih eder.

mozlu dedi ki...

sen turkıyede bır organızasyon duzenlıyorsan giricek orda olur jasaits orda olur nachbar orda olur...yok sen dıyorsan ki bosver, ben herkesın gonlunu hos tutıyım da, organızasyon ıyıdeolsa olur kotu de olsa olur...kadrolara ılk baktıgımda tbl all star caylak maçı kadaroları zannettım...bir insan elindeki değeri pazrlama konusunda bu kadarmı aciz olur...

muratt dedi ki...

@ cannksk
kedrick brown'un şimdiki halini bilemiyorum, şişman mı değil mi.. ama nba'de oynadığı dönemlerde lig'in en atletik oyuncusu ve en patlayıcı smaç'çısı idi,, ne kdr kötüleşmiş olabilir ki (diye umuyorum).. izlenmeye değer yani,, umarım kendini ot'a çok sarmamıştır =)

allstar organizasyonu, gerçekten büyük kalitesizlik içeriyor..
oyuncu seçimleri şeffaf değil,,
yaygın oy verme işlemi yapılamıyor
TBF çalışanları dahil kimsenin umrunda değil bu organizasyon,
bi tek bizim beklentilerimiz var, gibime geliyor..
malesef

KskHyTr dedi ki...

Bekir ile kerem konusunda bende şaşırdım ama preldzic e düz oyuncu denmiş çok komik geldi bana:) Preldzicte düz oyuncuysa artık kimler çok yönlü oyuncu gerçekten çok merak ettim... Smaç yarışmasında hosley ın olmaması büyük ayıp... Üçlük yarışmasındada ryan toolson ile baron arasında geçer diye düşünüyorum... Gönlüm tabiki Ryandan yana... Ayrıca gircek ve nachbarda wild cardla katılmalıydı ne kadar formsuz olsalarda renk katarladı...

Oğuz Yılmaz dedi ki...

cık hiç olmamış..

tuncer beyribey dedi ki...

Arkadaşlar nasıl bakıyorsunuz bilmiyorum da, Jasaitis zaten kadroda var. İkincisi, şu olur bu olur. E, yapalım o zaman EP, FB, GS, BJK karmaları kapışsınlar birbirleriyle, adı da All-Star olsun. Olur mu öyle şey? 4. sırada Banvit var. 2 tane All-Starı var (yanlıştır demiyorum, dikkat!!!) O zaman onlara da haksızlık oluyor. TBF belli kriterler koymuş (ki bence makul), amaç tüm ligin en iyilerini bir araya getirmek ve bunu olabildiğince takımlar arasına dağıtmak. Elbette herkesin itirazı olabilir (Mesela bence orda Engin Atsür, Evren Büker, Quincy Douby olmamalıydı.), ama herkesi de mutlu edemezsiniz. Mesela Nachbar deniliyor. Ne yapmış ki bu zamana kadar da All-Star olmayı hak etmiş, ya da aynı şey Giricek için geçerli. Mesela NBA'e bakın. Eğer geçmişteki başarıları mantığıyla bakacak olursak, T-Mac'in hep orada olması gerekir, ama All-Star o sezonun en iyileri arasından seçilir. O yüzden geçen sene All-Star olamadı, büyük ihtimal bu sene de olamaz (Oylamada Batı guardları arasında 2. olduğunu biliyorum, ama Nash büyük ihtimal geçecektir.). Aynı şey bizim All-Star için de geçerli.

KskHyTr dedi ki...

Nba ile ligimizi karşılaştırmak ne kadar mantıklı bilemiyorum... Orada bir dünya dolusu yıldız var tabiki formda olanını çağırcaklar yalnız bizim ligimizin reklamı açısından(performans konusunda birşey vermedikleri eleştirisi tartışma götürmez zaten) giricek ve nachbar ın orda olması gerektiğini düşünüyorum...

sertkan dedi ki...

3 lük yarışmasında gricekle jasaitisin kapışmasını izlemek isterdim ama gricek niye çağrılmamış anlamadım hatta nachbar bile çağrılabilirmiş serkan inan tercihi garip geldi bana

hasanerdem dedi ki...

"Tezekten terazinin boktan olur dirhemi" diye bir laf vardır bilenler bilir. Federasyonun düzenlediğ bu All-Star'da (neresi All-Star'sa artık) aynı bu iş.

Yani bu basiretsiz federasyondan daha iyisini beklemek zaten hataydı. Tatil yapmasını istemedikleri gariban yabancıları rica minnet çağırmışlar, Türk oyuncuların iyi olanlarından gönderin demişler kulüplere de... Böyle rezillik olmaz, Efes milyonlarca dolar harcadı yabancılarına sadece Rakocevic mi var aralarında böyle bir organizasyona davet edilecek? Gricek gibi kariyerli bir adam kolu bacağı kırık olmadığı sürece giremez mi böyle bir organizasyona? Tanjevic efendinin Milli takımda bile üstüne titrediği uzunlarından sadece Semih Erden mi var davet alacak?

Yani af buyrun götümle gülüyorum bunları gördükçe, bi de utanmadan oylama falan yaptılar değil mi sitede?

Bir de Can yukarıda yazmış sanırım, gerçekten araştırmak lazım, Furkan en genç All-Starr oldu mu olmadı mı. Eğer böyleyse durum kocaman bir tebrik buradan kendisine. Sonuna kadar hak etti, inanıyorum çok daha iyi yerlere gelecek ve büyük başarılar elde ederek temsil edecek Karşıyakamızı.

Son bir not böyle "güzide" bir organizasyona aynı ölçüde "kıymetli" bir hakem yakışır. Erşan Kartal yönetsin maçıda !!!

GreenTuborg dedi ki...

kerem gonlumle cemal nalga yida alsalar tam olacakmis rezalet bi secim olmus

KskHyTr dedi ki...

Hakemler dışarıdan olsun pascal dorizon kesinlikle gelsin bence:) Sahi yaşıyormu hala sevgili pascal:)

basketçi dedi ki...

yerli oyuncuların tek kazanma şansı koç faktörü olabilir
koçluktan bihabar burak bıyıktay ile orhun ene'yi kıyaslayınca ortaya 8-10 gömlek fark çıkıyor
________
yukarıya yazmıştım ama hazmedemiyorum ve birdaha yazıyorum
eğer ender aslan sakat olmasaydı kesinlikle hakan köseoğlunun yerine kadroda olacaktı
zira geçen sezon ribaund kralı olan umut ve asist kralı olan köseoğlu (yerli olarak) kadroda yer alamamışlardı.

wormY dedi ki...

Mire Chatman'ın MVP olmasını bekliyorum.Çok zevkli olucak Burak Hoca'nın sistemi tam yabancı karmasına göre hücum hücum hücum.Engin kazanır bence 3'lük yarışmasını.Yabancılar bence ezer geçer.Smaç yarışmasını Davidson alır.Keşke Ömer Ünver gitmeseydi 3 sene üst üste yapardı.Bazı arkadaşlar Giricek demiş?

Ne Giricek'inden bahsediyorsunuz kariyere göre ALL-Star'lar seçilmiyor.Öyle olsa Efes'in tüm yabancılarının girmesi lazımdı.

Newley keşke sakat olmasaydı büyük ihtimalle girerdi.

yunus dedi ki...

Engin atsür olmamalı diyen arkadaş maç izlemiyorsa bile arada tbl nin sitesinden istatistiklere baksın

atmaca dedi ki...

çok hatalı bir turnuva.

Fanatik Basket dedi ki...

@cannksk ve hasanerdem

evet all-starların tekrar düzenlenmeye başladığı dönemden itibaren, all-star olmuş en genç oyuncu furkan aldemir. onu 1 sene farkla semih erden ve ömer aşık takip ediyor.
furkan aldemir dt.1991, 2010 allstar
semih erden dt.1986, 2006 allstar
ömer aşık dt.1987, 2007 allstar

all-starların yapıldığı ilk dönemdeki (90'ların ilk yarısı) oyuncuların yaşlarını bilemem ama 2004-05 sezonunda uzun bir aradan sonra tekrar yapılmaya başladığından beri seçilen tüm kadrolar aşağıda. yabancı oyuncularda bu kadar genç bir isim olamaz zaten, tüm yerli kadrolar da aşağıda, merak eden bakabilir:)

2009
Fatih Solak-Aliaga
Ersin Gorkem-Antalya BSB
Haluk Yildirim-Besiktas
Cevher Ozer-Besiktas
Ender Arslan-Efes Pilsen
Kerem Gonlum-Efes Pilsen
Oguz Savas-Fenerbahce
Cuneyt Erden-Galatasaray
Huseyin Besok-Galatasaray
Hakan Koseoglu-Karsiyaka
Serkan Erdogan-Turk Telekom
Tutku Acik-Turk Telekom
2008
cüneyt erden
ender arslan
tutku açık
ömer onan
sinan güler
haluk yıldırım
ersin görkem
kerem gönlüm
kaya peker
ermal kurtoğlu
ömer aşık
hüseyin beşok
2007
cevher özer (beşiktaş cola turka),
cüneyt erden,
ermal kurtoğlu,
kerem gönlüm (efes pilsen),
ibrahim kutluay,
mirsad türkcan,
semih erden(fenerbahçe ülker),
haluk yıldırım,
muratcan güler,
tutku açık (türk telekom),
ömer aşık (alpella),
ümit sonkol (mersin).
2006
Kerem Tunçeri (BJK Cola Turka),
Ender Arslan (Efes Pilsen),
Harun Erdenay (Mersin Büyükşehir Belediyesi),
İbrahim Kutluay (Ülker),
Muratcan Güler (Pınar Karşıyaka),
Cevher Özer (Darüşşafaka),
Haluk Yıldırım (Türk Telekom),
Kaya Peker (Efes Pilsen),
Mirsad Türkcan (Ülker),
Asım Pars (Tuborg Pilsener),
Fatih Solak (Galatasaray),
Semih Erden (Fenerbahçe)
2005
ender arslan (efes pilsen)
kerem tunçeri (ülkerspor)
serkan erdoğan (ülkerspor)
harun erdenay (itü)
haluk yildirim (beşiktaş)
kerem gönlüm (ülkerspor)
ermal kurtoğlu (efes pilsen)
kaya peker (efes pilsen)
fatih solak (ülkerspor)
asim pars (tuborg pilsener)
ömer onan (fenerbahçe)
muratcan güler (pınar karşıyaka)

Koray Yıldırım dedi ki...

Çok gereksiz adamlar var.Çoğu girmesi gereken basketbolcular girememiş.

futbol muhalifi dedi ki...

brandon bowman bence smaç yarışmasını kazanır. değişik bir adam. keşke tofaş'ın bir diğer uzunu denison da kadroda olsaydı. (sakat filansa bilemem)

tuncer beyribey dedi ki...

Anlaşılan benim ne demeye çalıştığımı anlamayan arkadaşlar var. Ben diyorum ki, seçime karşı değilim. Herkesin kendine göre seçimi olabilir. Bence hiç bir şekilde haksızlık yoktur. Enign meselesine gelince, ben Engin'in kötü oynadığını mı söyledim. Ama bence olmamalıydı dedim, çünkü 7+1 tane 1 ve 2 numara var. Bu kadar bolluk arasında mesela Ömer Aşık, Hüseyin Beşok vb. seçilebilirdi. Ama artık seçim olmuştur ve herkesin kendince bir seçimi vardır. Genel olarak 2 türlü seçim yapılır All-Starlara. Bir tanesi yılın o seneki en iyi oyuncuları seçilir. Diğeri ise genel olarak taraftarın ilgisini çeken oyuncuların seçimidir. Belli ki federasyon ve oy verenler ilkini tercih etmiş. Ben her şekilde bu organizasyonun başarılı olacağına inanıyorum.

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

All-Star = ŞOV

Şovu kim yapacak???

hasanerdem dedi ki...

eyvallah fanatik basket

sertkan dedi ki...

arkadaşlar hangi kanal vercek bilen varmı?

KskHyTr dedi ki...

Skytürk sanırım

Adsız dedi ki...

Spormax ve SKYTürk verecekler organizasyonu..

Yalnız Simas'ın yokluğundan bahseden arkadaşlar acaba haberi nasıl okuyorlar?

Yabancı karmasında Galatasaray CC'den Radoslav Rancik ve Simas Jasaitis bulunuyor.

Fakat Nachbar gibi bir oyuncunun yabancı karmasında bulunmamasını, hatta Efes Pilsen'den All Star organizasynunda yabancı karmasına tek oyuncu vermesini anlamış değilim..

Tamam her ne kadar pek iyi olmasada Santiago gibi bir isim bu kadroya her türlü gider; elindeki malı değerlendirmen lazım; reklam yapıp pazar yapman lazım.

Nachbar, Santiago, Rakocevic, Gricek, Jasaitis, Kinsey, Greer, Mallet, Rancik, Douby, Chatman vs..

Yukarıdaki gibi isimlerden oluşan bir yabancı karması olsaydı daha mı güzel olurdu basketbol seyir zevki olarak; EVET..

Fakat maç +150 olurmuydu; EVET.

Türk karması fark yermiydi, onada EVET.

Neyse haftasonu yerinde izleme temennisiyle :)

Olympos dedi ki...

Giricek yok
Greer yok
Jasaitis varmış (ben yok sanıyordum)

All Star'ını da al git...!