24 Ocak 2010 Pazar

Beşiktaş CT: 92 - Darüşşafaka CT: 66 (Emanet Geri Alındı)

3 haftalık yenilgi serisini hafta içi kazanılan Tofaş maçıyla kıran Beşiktaş Cola Turka, 16. haftanın kapanış maçında ligin son sırasına demir atan Darüşşafaka Cooper Tires'ı farklı geçti. Böylece dün Erdemir'de kaybeden Banvit'ten de üçüncülük koltuğunu geri aldı. Siz bakmayın maç skorundaki 26 sayılık farka. O fark 30. dakikanın sonunda 79-41'lik skorla tam 38 sayı idi. Neredeyse ikiye katlamıştı siyah beyazlılar zayıf rakiplerini. Bu arada Daçka'da Hakan Demirel uzun bir aradan sonra maç kadrosuna alındı ve dakika buldu. Ne mi yaptı? 15 dakikada 0 sayı, 0 asist, 0 ribaund, 2 de top kaybı.

Beşiktaş Cola Turka (92): Fedor Likholitov 7 (4 ribaund), Muratcan Güler 5 (3 ribaund-4 asist), Engin Atsür 13 (1 ribaund-4 asist), Brad Newley 20 (6 ribaund-3 asist), Arın Soğancıoğlu 4 (1 ribaund-1 asist), Haluk Yıldırım (2 ribaund-2 asist), Adem Ören 3 (2 ribaund-1 asist), Mire Chatman 11 (3 ribaund-6 asist), Cevher Özer 10 (4 ribaund-1 asist), Kevin Fletcher 10 (11 ribaund-1 asist), Kerem Özkan 9 (1 asist)

Darüşşafaka Cooper Tires (66):
Quincy Douby 23 (1 ribaund), Melih Mahmutoğlu 2 (1 asist), Orhan Haciyeva (2 ribaund), Uluğ Kaçaniku (1 ribaund), Bora Hun Paçun 2 (5 ribaund-1 asist), Burak Selen 9 (1 ribaund), Hakan Demirel, Alper Özcan (3 asist), Polat Kaya 6 (5 ribaund-2 asist), Haris Mujezinovic 11 (8 ribaund), Jermareo Davidson 11 (7 ribaund-1 asist), Can Özcan 2 (1 ribaund-1 asist)

8 Yorum Yapılmış:

erty dedi ki...

uluğ kaçaniku
hakan demirel
bora hun paçun
can özcan

hepsi birer yıldız olacak diye lanse edilen genç takımların yıldızları hatta hakan dahada yukarılara çıkmıştı. tek kelime ile yazık . Umarım bizleri yanıltıcı bir performas sergilerler.

Fanatik Basket dedi ki...

elindeki soner şentürk gibi bi adamı telekom'a yollayıp, yerine yıldız adayı(!)hakan demirel'i transfer eden zihniyete müstahaktır..

Cakivu dedi ki...

Abartmak istemiyorum ama şu an ben oynasam daçka hakandan daha iyi şut atarım. Basketbolunun her sene geriye gitmesi çok acı. Umarım toparlanır ve en azından birinci lig takımlarında oynamaya devam eder...

CabaturiBere dedi ki...

Haciceya, 21 yaşında ve tb2l'de 22 sayı 13 ribaund ortalama ile oynuyor. Birazdaha şans verilmesi lazım..

yunus dedi ki...

spormax hala "chatman çok topp çaldı.güvenlik güçleri tutuklayabilir" gibi iğrenç klişelerle maç anlatıyor.

Trapped Scorpion dedi ki...

hakan demirel bu takımda mutsuz. haftalardır sakat ayağına yatıyormuş zaten. iyi bile iki top çalmış, top kaybı daha fazladır kesin..

james white dedi ki...

ya hacıyevayı kaç kere izledin de daha fazla oynamalı diyorsun arkadaşım... şu istatistik üzerinden konuşanları salonlarda da görmek isteriz.

CabaturiBere dedi ki...

Kardes ben tb2l'de ki performansı için bunu söyledim tb2l'de 22 sayı, 13 ribaund ortalama ile oynadığından bir şey var ki yazdım, sadece görüşümü belirttim...