19 Ocak 2010 Salı

Bojan Popovic Efes Pilsen'de

Dün Ergin Ataman '1-2 transfer yapacağız' demişti. İlk somut adımın gelmesi uzun sürmedi. Rytas'ın oyun kurucusu Bojan Popovic Efes Pilsen'de. Efes kadrosundaki 8. yabancı oldu Popovic. Efes'in Top-16 vizesini aldığı sırada Rytas'ta hüzün hakimdi. Ama Bojan Popovic o takımın içinden Top-16 gören tek adam oldu böylece. 1 numaraya adam alındı, asıl ihtiyacın olduğu 4 numara hala duruyor. Orası da dolacaktır. Massey olacak deniyor. Belli olur birkaç güne o da.

19 Yorum Yapılmış:

feetdeep dedi ki...

peki bu durumda takımdan gidecek ve ya gidecekler kim? birisi nahcbar diğeri?

Fanatik Basket dedi ki...

hayırlı olsun diyelim, gerçekten çok iyi bi transfer.

real madrid'in serbest bıraktığı jeremiah massey de birkaç gün içinde bitebilir.

efes pilsen kulüp tarihinin en büyük yatırımlarından birini yaptı bu sezon, umarım tüm bunlar karşılıksız kalmaz..

ako dedi ki...

hangi yabancılar gidecek acaba, gelenlerden daha enteresan bence. Nachbar gönderdi diyelim Massey gelince. Santatiago ve Kasundan birisi de gidecek heralde.

ali sinan dedi ki...

efes pilsen yönetimi çırpındıkça batıyor gibi yahu Bojan Popovic nerdne çıktı. bu adam eldeki ender ve kerem'den daha mı iyi bir oyuncu? hiç sanmıyorum yazık diyorum gerçekten biz daha büyük bir oyuncu beklerken son derece sıradan bir oyuncu alındı. Bojan Popovic'in ekstra bir katkısı olacağını düşünmüyorum.

basketsozluk dedi ki...

efes iyice saçmalamaya başladı.
altyapıyı sırtında kambur gibi gören bir spor kulübünün başarıları suni olmakla kalmya mahkumdur

HotSauce21 dedi ki...

hahhaa popovic'mi?bu mu yani o meşhur f4 hedefine götürecek oyun kurucu?yok abi hakkaten battıkça batıolar

sannti dedi ki...

Koç bu kafada olduğu sürece Efes'ten hiçbir şey olmaz. Çorbaya döndü yahu kadro. Yabancılardan bazıları sadece Euroleague'de oynayacak anladığım kadarıyla. O isimlerden de hayır geleceğini sanmıyorum. Efes'in yabancılara saldırmaktan çok gerçekten katkı yapacak Türk isimler bulması lazım gelecek sezon için özellikle.

behcet dedi ki...

fener bile bu devir de daha iyisini bulu ukic in yarısı etmez diyorum

Ufuk dedi ki...

salsa antu da fenerbahce Wally Szczerbiak la anlastı fln die fırtına kopuo varmı sanada gelen boyle duyum,malum herkese duyum gelio :) buarada gercekten varsa boyle birsey bu saatten sonra neden yapılır bu transfer anlamak zor

ali sinan dedi ki...

popoviç'in istatistiklerine baktığımızda zaten herşey ortaya çıkıyor. 2s%: 41.7%
3s%: 26.5%
rakibimiz real madrid sırp milli takımının as oyuncuları jariç ve veliçkoviç gibi 2 yıldızı kadrolarında bulundururken biz ise bencte oturan yedek adamı onları yenmek için transfer ediyoruz :))

cannksk dedi ki...

el'nin en kötü avrupalı guardlarında top 5 yapar popovic. zamanında bi avrupa şampiyonasında sayesinde tur atlamıştık

Erol Kaya dedi ki...

rytas maçlarını izlemediniz galiba arkadaşlar. bu adam kerem'den ve ender'den daha iyi. hele enderden baya iyi. öncelikle bunu söyleyeyim.
Ama bu popoviç final four oynayacak bi takımda yedek guard olabilir ancak. Popoviç'in en büyük artısı, Efes'e Rakoçeviçi kazandırması olacaktır bence. Çünkü Kerem ve Endere göre Rako'yu çok daha iyi besleyeceğini düşünüyorum. Kerem ve Ender'den daha iyi bir şutördür.
Final four hayal ama şu anki piyasada daha iyisini bulamazlardı.

Cakivu dedi ki...

Şeytanın avukatlığını yapmak istemem ama grup maçlarında rytas için kilit bir oyuncu olan Popovic, son Malaga maçında belki kariyerinin en kötü oyununu oynadı.

Transfer olarak hayırlı olsun tabii Efese Keremde pilot takım Daçka ya geçer heralde bu transferden sonra(!)...

muratozen dedi ki...

Burada asıl sorgulanması gereken bu transfer görüşmeleri top-16 dan önce mi yoksa sonra mı yapıldı?

Bu konuda ilginç şeyler söyledi Murat Murathanoğlu bugün radyoda.

can saner dedi ki...

rytas maçında efes pilsen e karşı sahaya hiç bir şey koymayan oyuncu; transferi maçdan önce organizemi edilmiş? malaga ya maçı kazandıran omar cook ile aynı sırp menajere sahip oyuncu...

tarski dedi ki...

Bence iyi transfer ama efes'i sorunu transfer degil gecen postta yazdigim gibi.

Ote yandan, bana gore Soner Senturk, Baris Ermis, Engin Atsur, Can Akin, bunlarin hepsi de Popovic'in seviyesine asagi yukari cikabilecek oyuncular. Neden cikartamiyoruz diye de birilerinin sormasi lazim kendilerine.

Gurcay dedi ki...

Oyun kurucu mevkinde sıkıntı vardı ama Popovic bu sıkıntıya ilaç olacak adam değil. Gelen oyuncunun Kerem ve Ender'den bir gömlek üstün olması lazım. Türk milli takımının oyun kurucuları, Sırp milli takımının 3. guardını mı yedekleyecekler? Çok saçma! :(

ako dedi ki...

Rytas da 35dk sahada kalıp sorumluluk aldı bu sene. istatislikleride ona göre yükseldi. Ancak Efesin derdine derman değil bence, bir yere varamaz Efes. Chatman iyi olurdu aslında

Gökhan dedi ki...

Ergin Ataman yatacak yerin yok su canim efes takimini kapattirmak için elinden geleni yapiyorsun sonunu getiricen takimin!!!Sirf menajere yaranmak için yapilan bir transferdir bu guard rytas maçinda resmen malagali gibi oynadi.Canim takim ekol denilen Efes Pilsen ne hale düstü