7 Ocak 2010 Perşembe

Cem Akdağ Röportajı - Ön Hazırlık

Röportaj sırası Cem Akdağ'da. 'Tufan Görünümlü Cemal' skandalından sonra elini altına soktuğu taşın ağırlığı çok büyüktü. Ama o inandı ve inancının karşılığını da simdiye kadar fazlasıyla aldı. Ligde üst üste çıktığı Türk Telekom ve Beşiktaş Cola Turka maçlarını kazanarak, güzel bir galibiyet serisi yakalayıp son dönemin en dikkat çekici koçu olan Cem Akdağ'a -varsa- sorularınızı buradan gönderebilirsiniz.

12 Yorum Yapılmış:

Emir dedi ki...

Jasaitis, Rancik, Wilkinson ve Washington hepsi kariyerli ve önemli oyuncular. Kendisi takımın başına geldiğinde bu oyuncuların piskolojik durumu ne düzeydeydi, takımın skor yükünün yüzde 80'ini çeken bu oyuncuların motivasyonunun üst düzeyde tutulması için neler yapıldı? Takımdan ayrılma talebinde bulunan oldu mu ?

fatih dedi ki...

bayan takımı çalıştırmakla erkek takımı çalıştırmak arasındaki farklılıklar ne. mesela molalarda bayan takımına daha yumuşak uyarılar yapılırken erkek takımında bu daha mı sert olunuyor.

venividivici dedi ki...

Şu sıralar yeri değil ama Galatasaray altyapısyla alakalı ne düşünüyor. Banvitin, Fenerbahçenin, Efesin, Karşıyakanın, Tofaşın oyuncu çıkardığı şu dönemlerde her sene 4 amerikalının arasına yerlileri serpiştirmeyi sağlıklı görüyormu kendisi?

Jasaitisle Rancike yeni sözleşme önerilmesi gibi bir durum varmı?

ako dedi ki...

Hangi bölgede transfere ihtiyac duyuyor?
Yeni transfer yapılması takımın kimyasını etkiler mi?
Türk oyuncuların özellikle sayı katkısını arttırmak için neler düşünüyor?

Rumeras dedi ki...

Puan cezasının kaldırılmasından sonra takımın konsantresınde bir düşüş bekliyorum . Kendisi bu durumu nasıl değerlendiyor ? Zaten kümede kalacak olan takım bu cezanın kaldırılmasıyla birlikte Play-Off'ta mücadele edebilecek mi ? Yoksa ilk hedef Jasaitis ve Rancik gibi yıldızları elde tutmak mı ?

Doğuş dedi ki...

washington'un kontrolünü nasıl sağlıyor? maçı alabilecekte verebilecekte bir yapıda olmasından olsa gerek pek riske gerek duymayarak onu son dakikalarda oynatmıyor anladığım kadarıyla cem hoca, ancak son dakikalarda guardsız oynamanın riski hakkında ne düşünüyor?

Tunacoach dedi ki...

Bayan basketbolumuzz sınıf atlatan Cem Akdağ.Bayan basketbolunun şu anki halini değerlendirebilri mi.Hem milli takımlar hem kulüpler bazında.Erkek takımı çalıştırmak mı bayan takımı çalıştırmak mı zor?Neden?(Tabi ki bayan takımı)

mussano dedi ki...

Geçtiğimiz sezon Galatasaray Bayan Basketbol takımını kendi isteğiyle bırakmıştı. Bu sezon ise çok zor bir durumdaki Galatasaray Erkek Basketbol takımı antrenörlüğü görevini kabul etti. Geçtiğimiz sezon Galatasaray'dan ayrılırken neler hissetmişti, bu sezon görevi kabul ederken neler düşündü? Galatasaray aşkı mı ağır bastı?

kobe dedi ki...

cem hocanin en begendigi koclar kimlerdir?

Burak Eren dedi ki...

Cem Akdağ eğer sezon başında takıma gelseydi kuracağı kadro bu şekilde mi olurdu? Yani bu tip yabancıları mı tercih ederdi, yerli rotasyonunda neler düşünürdü.

koray dedi ki...

Transfer kesin olarak yapılacak mı ?
Yapılacaksa ne zamana kadar bitirilmesi planlanıyor transferin. Hangi poziyona ne tip (hangi özelliklerde) bir oyuncu düşünülüyor. Şu an isim bazında önce çıkan aday veya adaylar var mı ? Netleşmek üzere olan bir isim var mı ?

Oylum Tanış dedi ki...

Türkiye Basketbol Ligi'nin son 10 yılına baktığımızda Efes pilsen ile Ülkerspor'u (Fb Ülker) görüyoruz. Galatasaray ise basketbol kültürü olan bir kulüp bildiğiniz gibi. Peki Galatasaray ne zaman basketbolda, futboldaki gibi bir markalaşma sürecine girip güç sahibi olabilecek, Türkiye'de söz sahibi olup Avrupa'da da iyi işler çıkartabilecek? Ve böyle bir yola girilirse sizin bir koç olarak buna bakışınız, planlamanız nasıl olurdu? Teşekkürler.