8 Ocak 2010 Cuma

Cem Dinç Karşıyaka'da (Kim bu Cem Dinç?)

Yerli bir pota altı oyuncusu arayan Pınar Karşıyaka, TB2L ekiplerinden Hacettepe'de forma giyen 2.10'luk Cem Dinç ile anlaştı. Hikayesi ilginç bir oyuncu Cem. Almanya'ya göç eden eski milli atlet ve basketbolcu bir babanın oğlu olarak boyu uzadıkça Türkiye'deki takımların kulağına çalınan 1985 doğumlu oyuncu Efes dahil birçok takım tarafından denenip atletizmi ve ortalamanın biraz üzeri fundementalı dışında bir şey bulunamadığından kibarca reddedilmişti. Ama başarılı bir öğrenciydi. Önce Indiana, sonra da Harvard Üniversitelerinde okudu. Basketbol da oynadı tabii ama pek birşey yaptığını söyleyemeyiz. Alman Milli Takımı kapmasın diye Tanjevic ve Doğan Hakyemez'in girişimleri ile apar topar Türk vatandaşlığına geçirilip, 2005'te A Milli Takım aday kadrosuna alınan ve milli yapılan Cem Dinç'in Türkiye'deki durağı TB2L'deki Hacettepe oldu. Hani olacak diye şişirilip olamayan oyuncular vardır ya, Cem de mevcut haliyle onlardan biridir. Bu sezon başında Daçka koçu Ekrem Memnun'a önerilmiştir, o istemeyince Hacettepe ile anlaşmıştır. Hatta 2 hafta önce Daçka'da Ekrem Memnun'un yerine gelen Vucinic'e de önerilmiş, geçenlerde Daçka ile idmanlara çıkmış ancak beğenilmemiş. KSK'nın onu almasını eleştiremem elbette. Hali hazırda yerli oyuncu bulmanın zor olduğu basketbol piyasasında hem yerli hem de uzun oyuncu bulmak hiç mi hiç kolay değil. Denesinler bir. Şimdilik benim bildiğim TBL seviyesinden uzakta olduğu, atletizmi dışında ekstra bir özelliğinin olmadığı. Ama KSK seyircisi ölüyü bile diriltir. Kimbilir belki de Cem'in kariyeri için en doğru yer KSK, en doğru zaman da bu andır. İzleyip görelim.

10 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

Gelsin bir bakalım:) süre bulursa burda yorumlarımızı paylaşırız... Hayırlı olsun kskmize

hasanerdem dedi ki...

Asım Pars'ı bile 30 yaşından sonra şöhret yapıp Telekom'a gönderecek kadar basketbolu sever bu taraftar. Cem Dinç'ten de yeni bir Mehmet Okur yaratırız Allah'ında iziniyle :)

yigit dedi ki...

Cem Dinç i Hacettepe'nin Sıhhiye kampüste oynadıgı iki maçında izlemiştim. İki maçla yorum yapmak yanlış olabilir amma velakin Partizan seyircisi bile diriltemezmiş gibi geldi.

Harvard lıymış, temiz çocuk vesselam :)

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Gelsin bakalım..

cannksk dedi ki...

Pek iş yapamadan sezon sonu sessiz sedasız gider diye düşünüyorum, umarım ilk tahminimde yanılırım

can saner dedi ki...

Furkan,birkan ile beraber iki sezon icinde a milli takımda oynar.

Monty Brogan dedi ki...

Hatırlıyorum bu genci
Milli takıma alındığı o günlerde ATV habere bile konu olmuştu..
Herkes süper yetenek muhabbeti yapıyodu
Yanılmıyorsam bir İsrail maçında oynamıştı...Yanlış hatırlamıyosam.Geyik bir kupaydı 4-5 takımlı.Hatta o aralar üniversite milli takımı muhabbetleride vardı.Hakan Demirellerin falan piyasaya çıktığı dönem.
Oynamıştı biraz herkes aaa alışamadı çocuk yoksa varya ... gibi yorumlar yapıyodu
Çıkmadı sonra bi numarası
Umarım bundan sonra çıkar bi numarası

Gökhan Taşan dedi ki...

Müzmin sakat Emre Bayav'a tercih edilir her türlü uzun oyunculara yabancılara antreman verecek az da olsa katkı yapacak bir oyuncu Cem Dinç faydası olur bu takıma

can saner dedi ki...

Salsa yorumumu neden önce yayinlayip sonra sildiğini anliyamadim. Açıklayabilirmisin?

ak47 dedi ki...

Cem Dinç hakkında eksik kalan bilgiler için:

http://www.die4youankarakolejliler.com/content/view/793/35/

(Hacettepe süreci öncesi)