1 Ocak 2010 Cuma

Cousin Mersin'den Ayrıldı

Uzun zamandır Mersin'den ayrılmak isteği yönetim tarafından geri çevrilen Marcus Cousin'e yol verildi. İsrail'in Galil Gilboa takımıyla anlaşmış uzun oyuncu. Sene başından beri yazıyorum kadrosunda 4'ü Amerikalı 5 yabancı bulundurmak Mersin için gereksiz bir lüks diye. Takım kimyasını oturtamamaktan şikayetçiler ama her hafta bir Amerikalıyı tribüne yollamaktan kaçınmıyorlardı. Nihayet dolaylı yoldan da olsa doğruyu bulmuşlar.

3 Yorum Yapılmış:

wormY dedi ki...

Sanki bulunmaz Hint Kumaşı Cousin.Atletik diycem değil orta mesafesi iyi diycem o da değil.Savunması iyi diycem o da değil.Nikolic'in yanına daha atletik bir isim alınabilir.

Selda dedi ki...

marcus'un sene basinda hazirlik maclarinda ıskarta oyuncu oldugu cok net bicimde anlasilmisti zaten. ama alternatifi olan Asim'in ondan kalir yanı yok. Asim'in basketbol yasamı boyunca 8 sayı ortalamayla oynadigi, 2006 senesinde 33 serbest atista sadece 4 sayı sokarak berbat bir rekora imza atmasi bilinmiyor muydu ki transfer edildi. Fakat marcus kanaatimce Asim'a oranla daha inatci yapıdaydı. Daha fazla sure verilerek belki faydalanılabilirdi. Mersin'in suanki tek kurtulusu yeni alınacak bir oyuncu olacak. yada bye bye beko basketbol ligi...
En buyuk macit bizim macit...

ksklee dedi ki...

çok doğru hamle olmuş Mersin için. Çok katkısı olduğunu da düşünmüyorum.