29 Ocak 2010 Cuma

Doğan Hakyemez Trabzonspor'da

Doğan Hakyemez TB2L'nin iddialı takımlarından Trabzonspor'da basketbol şubesinin başına geçti. Resmi imza bugün saat 10:30'da atılacak. Adı bir ara F.Bahçe Ülker ile de anılan Doğan Hakyemez TBF'deki Medya ve Tesisler Direktörlüğü görevini de bıraktı Trabzon'daki işi için. Antalya BŞB'de bulunduğu konumun aynısı diyebiliriz kısaca tecrübeli ismin Trabzon'daki pozisyonu adına. Antalya'da işler istediği gibi yürümemişti, şimdi yeni bir şehirde, yeni bir proje ve yeni bir heyecanla yeniden izleyeceğiz kendisini. Hayırlısı olsun diyorum kendi adıma.

14 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

tamam artık trabzonspor seneye 1.ligde:)

trabzon sonunda anladı, bu ülkede işlerin nasıl yürüdüğünü..

tolga dedi ki...

Dodo'nun el attığı 2. lig takımları ertesi sene 1. ligde !!!

cemcomu dedi ki...

peki 2. çıkan takım hangisi olucak şimdi.

Fanatik Basket dedi ki...

@cemcomu
2. takım hacettepe üniversitesi, hatta 2.ligin en iyi takımı açık ara hacettepe. trabzon'u deplasmanda yendiler, ligde de tek mağlubiyetleri var. kadrolarında jermaine dearman, berent kavaklıoğlu, cem coşkun, özgür adıgüzel gibi üst düzey adamlar var. hepsi bi yana naci özonay'ın çalıştırdığı her takım başarılı olmuştur zaten tarih boyunca:)

bence çok büyük aksilikler olmazsa ve sahadışı unsurlar devreye girmezse, rahat bir şekilde 1.lige çıkar hacettepe..

Basketbol_Hayattır dedi ki...

Trabzon Federasyonu arkasına almış desenize..

youla dedi ki...

Tühh federasyondaki yeri doldurulamaz artık...

Serdar dedi ki...

@fanatikbasket

Geçen senede İTÜ çıkar kesin deniyordu, aksilikler çıkabiliyor.
Trabzonda sakatlıklar çıktı vs..
En güçlü adaylar, Hacettepe Trabzon, Selcuk, Edirne ve ITU ( yerli transferi bitmesine rağmen İbrahim Kutluayla devam eden playofflarda baslayan imzalanmis bir sozlesme var mı :) )

Ayrıca Selcuk kendi evinde Trabzonla sonra ankarada Hacettepe ile oynayacak. Sıralamada Hacettepe Trabzon arasına girerse dörtlü final öncesi olası bir erken final olabilir...

Utku61 dedi ki...

İlk önce çok geç kalınmış bir yapılanma olduğunu belirtmem gerek.Zira sezon başından bu yapılabilirdi. Sevgili Dodomuza Trabzona hoş geldin diyorum.

4'lü Finallerde ise çıkan 4 takımında eşit koşulları olacak. Zira o maçları 1.lig hakemleri yönetecek. Bu sene ve geçen sene Trabzonsporun maçlarındaki hakem hatalarını saymaya kalkarsam buraya sığmaz. Ama geçen haftaki Orman maçının ilk periyodunun son saniyesinde süre dolduktan sonra atmış olduğumuz 3'lüğü ilk önce basket sonra iptal kararları ve itirazlar sonucu bu atışın basket olup olmadığını 10 dakika karar veremeyen hakemlerin 2.ligde maç yönettiğini düşünmenizi istiyorum. Sadece bizim maçlarda değil diğer takımların maçlarında da kimbilir neler yaşanıyor. O yüzden gruplarda alınan mağlubiyetlerde bazı dış etkenlerde söz konusu. Burada yenildiğimiz Hacettepe maçında da çok açık hakem kararları da bunda etkili olmuştur.

Fanatik Basket dedi ki...

@serdar

evet bende "büyük aksilikler ya da sahadışı unsurlar devreye girmezse" diye ekledim zaten.

basketbolda hiçbir şeyin garantisi yoktur tabi ki ama hacettepe hem kadro olarak, hem teknik adam olarak hem de oyuncuların uyumu açısından 2.ligin çok üzerinde bir takım.

evet geçen sene de herkes itü'ye çıkar diyordu ama böyle düşünülmesinin nedeni çok iyi bi takım olamaları değil, ibrahim kutluay, harun erdenay gibi adamların kadroda olmasıydı. play-off maçlarında ibo'yu durdurunca itü'de bitti.

hacettepe'nin yıldızlara bağımlı bir düzeni yok, takım oyunu oynuyorlar. naci özonay yıllarca büyük kolej'de yabancısız/düşük bütçeli kadrolarla önemli başarılar yakalamış bi teknik adam, şahsi fikrim bu sezon da hedefe ulaşacakları yönünde..

basketçi dedi ki...

şu andan itibaren trabzon bendeki bütün sempatisini kaybetmiştir.

Ahmet Karadag dedi ki...

Dogan Hakyemez'i seversiniz veya sevmezsiniz (ben sevenlerden degilim). Ancak Türk basketbolunun icindeki en tecrübeli elemanlardan birisidir kendisi. Gittigi yerlerde kalici olmasa da önemli basarilara imza atmistir. Bu isin özellikle gayriresmi (ilegal demiyorum) mekanizmalarini iyi bilen bir kisidir bence... yani isini bilir :) Trabzonspor'a hayirli olsun diyelim...

Aydın dedi ki...

Doğan hakyemez basketbolun üzerindeki kara bulutlardan birisidir; tıpkı turgay demirel tanjeviç iziç beciroviç vs. ler gibi.

Antalyadan maç esnasında kendisinden icazet alan hakemlerimi anlatalım yoksa, medyadan sorumlu görevli iken yayıncı kuruluşun çetin yılmazla yaptığı programa nasıl pişiştiğini mi?

Trabzonda bunu bilerek bu seneyi garanti altına almak istiyor sanırım. Değilse teknik açıdan basketbola verebileceği birşey olduğunu sanmıyorum.

fahrettin dedi ki...

Hacettepe takımını mercek altına alırsak, 1.lige çıktığı seneki CASA TED Ankara Kolejlilerin kopyası olduğunu çok rahat görebiliriz.

Yardımcı antrenörler Alp Bayramoğlu ve Burak Gören,
Dearman, Berent, Özgür ve Caner bu takımın oyuncuları idi. Bakıyoruz bunlara 1-2 tane daha eklemeyle zaten başarısız olunması imkansız gibiydi. Zaten takımınız böyle olunca Doğan hakyemez tarzı insanlara da ihtiyaç duymazsınız :)
Hacettepe bir aksilik olmazsa 1.lige çıkacak ilk takım olur. 2. takımda Trabzon yada Selcuk olur. İTÜ ve Edirne çok zor...

KskHyTr dedi ki...

Bravo trabzona bütün sempatilerini kaybetmek için yerinde bir hamle... Midem bulanıyor doğan hakyemezi görünce artık...