3 Ocak 2010 Pazar

Efes Pilsen: 88 - Kepez Belediyesi: 51 (İdman Maçı)

Bu sezonun en utanç verici maçıydı kendi adıma. Ne yazacak bir şey, ne de değinilecek bir nokta var maçla ilgili. Zorlamam lazım kendimi, bir şeyler karalayabilmek için. Kepez'in bu halde oluşu Ermal'e yaradı, iyi bir idman maçı yapmış oldu. Toplam 8 kişilik bir rotasyonla oynayan Kepez'de Altay ve Gökper'e epeyce süre tanıdı Baldwin. Ama ikilinin toplam katkısı 2 sayı - 2 ribaund - 4 asist - 3 top kaybı. Hem de böylesine bir idman maçında. Hayırlısı olsun iki takım adına da.

Efes Pilsen (88): Igor Rakocevic 21 (3 ribaund-4 asist), Preston Shumpert 15 (5 ribaund-2 asist), Kerem Tunçeri 4 (4 ribaund-2 asist) , Kaya Peker 2 (3 ribaund), Ermal Kuqo 14 (9 ribaund-1 asist), Charles Smith 10 (3 ribaund-2 asist), Bootsy Thornton 12 (5 ribaund), Dusan Cantekin 2 (4 ribaund-1 asist), Bostjan Nachbar 5 (2 ribaund-2 asist), Sinan Güler 3 (6 ribaund-3 asist)

Kepez Belediyesi (51): Jovo Stanojevic 12 (8 ribaund-2 asist), Altay Özurgancı (1 ribaund-3 asist), Ersin Görkem 14 (1 ribaund-1 asist), Bradley Buckman 12 (2 ribaund-3 asist), Shan Foster 5 (5 ribaund-1 asist), Erdem Türetken 4 (3 ribaund), Levent Bilgin 2 (1 ribaund), Gökper Gen 2 (1 ribaund-1 asist)

7 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

gökper de altay da, bbl kalitesinde oyuncular değil. bu kadro ve bu oyunla kepez'in de bu ligde kalabileceğini sanmıyorum.

bu kadar yüksek farklı bir maçta, efes'te dusan cantekin niye daha fazla dakika almıyor, onu da merak ediyorum.

bi de skytürk'te maçı sunan arkadaş, fiba 2010'un antalya'dan kayseri'ye alındığını bile bilmiyor sanırım. "2010 dünya şampiyonası için antalya'daki basketbol sevgisini canlı tutmak lazım" falan dedi. nur germen toparlamaya çalıştı ama nafile :)

cemcomu dedi ki...

o maçı anlatan arkadas hakkında yazyaz bitmez zaten maç çekilmiyodu ! bora sancar yokmuş kadroda niye acaba insan arastırır , habide butun maç erdeme levet dedi tamam sky turk maç vermesin tblden takip etmeye razıyım ben

Gurcay dedi ki...

@salsa,

Kaya Peker'in sakatlığı ciddi mi? Oly maçında oynayıp oynamama durumu nedir? Kasun ve Ender için de aynı soruyu sormuş olayım...

kpzaction dedi ki...

Tam maçın yayını spikeri ve mükemmel yorumcusu hakkında yazıcaktımki salsada aynı şeyi yapıyor. Tamam Efes favoridir. Kepez'de sorun vardır ama böyle terimler hiç hoş değil. İdman Maçı.. Biraz tarafsız olun ve daha dikkat edin. Kepez ne yaptı bu ligteki insanlara??? Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birinin takımı olması mı sorun? Niye en küçük olay büyük sorun yapılıyor. Kepez'in bir daha canlı maçı verilmesin diye tehdit sallanıyor. Vermeyin zaten böyle taraflı ve karalayıcı olcaksa.
Ayrıca niye tek Kepez'deki sorunlar hep sıcak tutuluyor. Antalya BB 2.5 aydır para vermiyor. Takım berbat Altar Tunçkol maçı verdi bağıra bağıra. BJK para sorunu hala mevcut. Tek sorun Kepez'demi?? Efes 150 - 200 taraftara FB 500 - 1000 Bjk 200 taraftara oynarken Kepez en kötü zamanında bile 1000 veya üzerinde taraftara oynuyor. Bu kadar basketbol'un sevildiği bir ortamda bu ağır eleştiriler taraflı konuşmalar çok yanlış. Lütfen şahıslar biraz daha dikkat etsinler.

saLsa dedi ki...

@ kpzaction

Kepez'in varlığından neden rahatsız olalım ki? Saydığın takımlarda da para sıkıntısıv ar evet, ama çıkıp bir şekilde basketbol oynuyorlar. Bugünkü Kepez b'sini oynamadı basketbolun. Bu nedene de idman maçına döndü olay. Yoksa Kepez olmuş Ali olmuş Veli olmuş, bir önemi yok ki.

saLsa

kpzaction dedi ki...

Takım haklısın takım hiçbirşey oynamadı. Ama bu ilk değilki salsa. Burda sözüm tek sanada değil ayrıca. Eğer zaten sana çok şikayetimiz olsa burda takip etmezdik. İyi iş yapıyorsun ama biraz daha dikkat etmeni istiyoruz. Birkaç hafta önce koyduğun Kepez otobüs fotosu gibi..

Ayrıca umarım perşembe günü efes kazanır ve bukadar berbat duruma gelen basketbolumuza bir artı katar.

Sarıkaya dedi ki...

@Gurcay,

Kaya'nın ayağında ödem varmış. Ve fakat asıl sorunun Rako'nun savunma yapmaya niyetinin olmaması olduğunu duydum, kulis farelerinden... Kasun zaten hafta içinde hastaneye taşınıp duruyordu. Ne zaman sağlamdı ki?... Maçta gördüğüm kadarıyla Ender, Oly maçında oynar.