13 Ocak 2010 Çarşamba

Efes'te Haberler Kötü

Bugün Euroleague'de olmak ya da olmamak akşamına çıkacak olan ve aynı zamanda bir kulağı da Litvanya'daki Rytas - Malaga maçında olacak olan Efes Pilsen'den gelen haberler kötü. Sakatlığı bulunan Sinan Güler İstanbul'da bırakılmıştı zaten. Orleans karşısında oynayamayacak oyuncular arasına Kerem Tunçeri de katıldı diyebiliriz. Arka adelesinde çekme olan tecrübeli guard çok büyük olasılıkla sahadaki yerini alamayacak. Artı olarak Preston Shumpert'in de gözünden bir problemi var. Ama o oynayacakmış. Dün adam eksikliğinden idmandaki çift pota maçını Alper Yılmaz tamamlamış 10. adam olarak. İyi de oynamış. Aratmamış eksik oyuncuları.

Dedim ya, olmak ya da olmamak akşamı diye. Başka bir tarifi yok bu gecenin Efes Pilsen için. Ya iki maçın da skoru istedikleri gibi bitecek, ya da milyon dolarlık bu ekip üst üste ikinci kez daha ilk turdan elenmiş olacak. Geçen sene tarihinde ilk defa diyerek durumun vehametini ortaya koyuyorduk da bu sene ne deriz bilmiyorum. Bol şans Efes Pilsen.

11 Yorum Yapılmış:

basketçi dedi ki...

efes pilsen'in en eksik tarafı zaten yerli oyuncu kalitesi
ufuk ile alper bu takımda zaten oynasa yeridir

bonzo dedi ki...

efes pilsen'de geçmişte herkese örnek olan birşey şu anda hiç yok: Ortak akıl ve sağduyu..
Aslında tüm kadrolar aynı. Yani yönetim, idareciler ama değişen bir şeyler var ve durumları hiç iyiye gitmiyor. En kötüsü de, başarılara bağlı oluşturdukları çok az sayıdaki taraftar kitlesi de bu başarısız sonuçlardan sonra arkasından çekilirse, bu işi zaten ticari amaçlarla yapan idare bir bakmışsınız basketboldan çekilmiş. Bu çok kötü olur işte.. Kişisel olarak hiç istemem.

buğra dedi ki...

bu işi buraya bırakırsan her sürprize hazırlıklı olacaksın. salsa bu gece iyi dinlen. yarın efes cephesinden birbiri ardına bomba haberler gelebilir. yoğun bir gün olabilir :)

HotSauce21 dedi ki...

umarım elenirler

sonsuza-kadar dedi ki...

Dualarımız seninle Rytas

kpzaction dedi ki...

İnşallah Efes galip gelir ve Rytas'ta bize yardım eder. Bu efesin başarısıyla birlikte ülkemiz içinde çok önemli. Yenilsin elensin diyeni anlayamıyorum. Umarım bir üst tura çıkarlar.

EmreKSK dedi ki...

@kpzaction;
ulkemız ıcın onemı neymıs o kısmı tam anlayamadım...

ulkedeki tum kalburustu oyuncuları al, ligin agzına sıc, milyon dolarlara takım kur, 3 galıbıyet al.

top 16 ya kalmak için elalemin eline bak.

eee sonra neden basarılı olmasını ıstemıyorsunuz. bu sorunun cevabını ulkedekı basketbolun durumunu dusunerek kendınde bulabılırsın...
saygılar

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Hadi bakalım başarılar..

MGündem55 dedi ki...

Sırf Ataman kovulsun diye istiyorum Fanatiği olduğum takımın elenmesini, kepaze ettin koca ekolü.

ercan dedi ki...

Satış kokan son saniyelere rağmen Cook Efes'i Top16'ya taşıdı :)

yigit dedi ki...

hadi yine allah korudu.