16 Ocak 2010 Cumartesi

Erdemir: 96 - Kepez Bld.: 97 (Haftanın Sürprizi Kepez'den)

Şu ana kadar evinde sadece Fenerbahçe Ülker -uzatmalarda- ve Beşiktaş Cola Turka'ya kaybeden Erdemir'in son yedi maçını kaybetmiş ve sürekli olarak takıma gelen gidenlerin olduğu bir Kepez'e uzatmalar sonunda yenilmesi haftanın sürprizidir bana göre. Önce Buckman bitime dokuz saniye kala bulduğu üçlükle maçı uzatmış, uzatma sonunda da Foster buzzer beater ile galibiyeti getiren isim olmuş Kepez'e. Yeni transfer Mazutis ilk kez Kepez formasını giydiği bu karşılaşmayı 2 sayı 5 asist ile tamamlarken total asist sayılarındaki 25-15 Kepez üstünlüğü dikkat çekici. Kepez'de 15 ve üzerinde sayı üreten dört oyuncu var, 27 sayı ile Buckman bulunuyor bu isimlerin başında. Erdemir cephesinde ise Leon Williams'ın alışık olduğumuz 20-10'ları devam ediyor, Funk'ın 19, Alex Gordon'ın 12 sayısı da Erdemir adına aşina olduğumuz bir tablo. Fakat Hakan Köseoğlu'nun bu kez attırmaktan çok atmaya konsantre oluşu ile maçı 18 sayı ve yalnızca üç asist ile tamamlaması Erdemir sisteminin dişlilerini bozmuş gibi sanki. Hakan'ın bu sezonki en düşük asist sayısı bu, geçen sezon bunun altına düştü mü bakarız ona da ayrıca ama bu sezonun en düşük rakamı olduğuna eminim.

Gelecek hafta oynayacakları Efes Pilsen maçı öncesi hesapta olmayan bir yenilgi oldu bu Erdemir adına. Yedi maçlık mağlubiyet serisinden sonra gelen bu galibiyet ise Kepez'in biraz da olsa nefeslenmesini sağlayacaktır.

Erdemir (96): Adam Funk 19 (2 ribaund, 3 asist), Hakan Köseoğlu 18 (3 asist), Mohamed Kone 6 (6 ribaund), Leon Williams 23 (13 ribaund, 2 asist), Erkan Veyseloğlu 7 (1 ribaund, 1 asist), Ümit Türkoğlu (2 ribaund), Erdal Bibo 3 (1 ribaund, 1 asist), Alex Gordon 12 (4 ribaund, 5 asist), Emre Ekim 8 (4 ribaund),

Kepez Belediye (97):Erdem Türetken 3, Jovo Stanojevic 15 (8 ribaund, 1 asist), Levent Bilgin 3 (2 ribaund), Andrius Mazutis 2 (5 asist), Barış Güney 6 (3 ribaund, 7 asist), Ersin Görkem 18 (4 ribaund, 4 asist), Mesut Ademoğlu 2 (1 asist), Bradley Buckman 27 (9 ribaund), Shan Foster 23 (1 ribaund, 2 asist), Gökper Gen 1 (1 ribaund, 3 asist)

12 Yorum Yapılmış:

kpzaction dedi ki...

Kepezimizde işler iyi bu hafta demiştim laf söyleyenler olmuştu. Sonuç ortada Erdemir'de Erdemiri yendiler. Artık oyuncuların maç kazanamama fobiside kalkar. Ayrıca Kepez'de 4 kişinin 5 faul aldığını ve çok iyi mücadele ettiğinide belirt salsa...

dejavu dedi ki...

Beş faulle oyun dışı kalan dört oyuncunun ikisinin uzatmanınson 40 saniyesinde yaptıkları taktik faullerle beşlemesi sebebiyle not düşmedim onu, buraya düşmüş olalım madem.

Yazıyı da ben yazdım tabii, saLsa değil.:)

Çağlar

kpzaction dedi ki...

Salsa derken genelleme yani :) Gerçekten çok önemli bir galibiyet gerçekten.

koray... dedi ki...

hakemler saolsun kepez koçununun hakemlere yaptığı el hareketleri barışın taraftarlarla kavga etmesı ersin görkemin hareketlerıne neden teknik faul çalınmadı..Bu kendi evimizde 2 oldu bi fb maçı bi de kepez maçı..KEPEZ KÜMEYEEEEE.......

kerim can dedi ki...

Ahmet çakı böyle istedi. Maçın bitimine 10 sn. kalmış rakipte 3 adet 4 faullu oyuncu var. Neden faul yaptırmazsın be adam? Neden? Bu adam maçların sonunu oynatamıyor. Benzerini de fener maçında yapmıştı.

burnovic dedi ki...

Bence bu başlık "Para var huzur var" olmalı idi. :)

Maçı salonda izleyen biri olarak birkaç şey eklemek istiyorum...

Kepez adına bugün maçı kazanılmasındaki en büyük faktör Andrius Mazutis'dir. Andrius, Hakan Köseoğlu'na yaptığı müthiş pres ile maçı getirdi. Hakan atmaya falan konsantre olmadı. Takımı oynatmakta zorlanınca potaya biraz baktı. Ayrıca sayılarınında büyük bir bölümü de serbest atışlardan zaten.

Andrius sahanın en çok efor sarfeden oyuncusuydu. Baldwin onu mümkün olduğunca çıkarmamaya çalıştı. Faul problemine girince Önce Gökper ve Barış ile yedekledi. Andrius'un Hakan'a baskısından memnun kalan Baldwin bu baskıyı Gökper ve Barış ile yine devam ettirdi. Bu da Hakan'ı pasivize ederek, takımı oynatmasını engelledi.

Hakan takımı oynatamayınca; Ne top içerde Leon Williams ile ne de Kone ile buluşabildi. Böylelikle pas akışının yavaşlamasından dolayı da Funk, Gordon, Erkan iyi şutörler istedikleri şutları bulamadılar, zorlama şutlara yöneldiler. Haliyle Erdemir'in hücum sistemi de çökmüş oldu.

Kepez cephesinde ise hücumda özellkle Brad harika bir maç çıkardı. Hem içerden hem de dışardan boş pozisyonları değerlendirdi. Hatta maçı uzatmaya götüren üçlüğü de Brad attı. Shan ise bireysel oynadı ancak müthiş el üstü şutlarını izledim.

Hep saygı duyduğum isim olan Ahmet Çakı üç sayı önde iken son pozisyonda savunmasına güvendi faul yapmadı bu da Brad'in üçlüğü ile neticelenince maç uzatmaya gitti. Erdemir geçtiğimiz maçlara nazaran bugün öldürücü darbelerini vurmakta zorlandı. Maç hep kafa kafaya gitti. Son hücum da Kepez'in olunca maç kazandıran turnikeyi atmak Shan'ın görevi oldu.O da bu görevi yerine getirdi...

Uzatmanın son dakikalarında Baldwin hakemlere oldukça hakaret ve el-kol hareketinde bulundu.Bu da salonu tıklım tıklım dolduran seyircinin tepkisini çekti. Hatta yardımcısı seyirciler ile dialoga girdi. Gerçekten hakemlerin Baldwin'e bu derece prim vermelerini anlayamadım. Bu primin kaynağı nedir merak etmekteyim. Maç sonu Baldwin ve ekibi daha da tepkilerini arttırarak hakem üçlüsünün üzerine yürüdü. Hatta ufak çapta bir arbedede yaşandı...

Not: Erdemirspor, Karadeniz Ereğli temsilcisidir. Erdemir'de(öyle bir şehir yok) oynanan maç, Zonguldak'da oynanan maç gibi söylemlerden artık vazgeçilmesini istiyorum. Zira Banvit'e Balıkesir ekibi değil Bandırma ekibi deniliyor. Kdz.Ereğli ile Zonguldak oldukça birbirinden farklı şehirlerdir.

yagiztolunay07 dedi ki...

koray kepez kümeye filan olmuyo :@ biz bu ligte kalıcaz ve sizde avcunuzu yalayacaksınız :D

kpzaction dedi ki...

Maçta sürekli Kepez kümeye diye bağırılmış buda takımı ateşlemiş. Ayrıca niye acaba takımımıza yapılanlar yazılmamış hiç?? Bench'te oturana tükürülmesinden tutun sövmelere kadar. Yine yapılmış pislikler ama İnadına bu takım ligte KA-LI-CAK...

EmreKSK dedi ki...

sparta prag'ı sparta da yenen gormustuk, simdi de erdemiri erdemirde yendıler.

sonumuz kotu

koray... dedi ki...

Kepez bizi ereğlide yendi bizde onları orada yenicez bakın görürüsünüz..

kpzaction dedi ki...

Herzaman bekleriz buyrun gelin ;) Ne tesadüftür hep kriz ortamındayken bir Erdemir galibiyeti Kepez'i çoşturuyor. Geçen sene 9 da 0 takıma Halil Üner geldi. İlk maçında Erdemir'le 21 sayı fark attı. Bu sene 7 maç üst üste yenilgi yine kötü durumlar orda yendi. Dahasıda gelecek..

Yağız dedi ki...

Emin olun yenersiniz :D