22 Ocak 2010 Cuma

Ermal'in Popovic Yorumu & Gruplaşma

'en son avrupa sampiyonasinda popovic benchten Ender'le Keremi izliyordu!'

Son zamanlarda pek bir popüler oldu sosyal paylaşım siteleri. Kimi zaman çakma hesaplardan, kimi zaman doğru hesaplardan atılan mesajlar spor basınında kendisine yer buldu. Colin Kazım'ın Beşiktaş'la ilgili mesajları işin doğru hesap kısmına örnekken, en son dün tüm medyada kendine yer bulan Emre Belözoğlu olayı ise çakma hesap ürünü bir olaydı. Yukarıdaki metin de tıpkı Colin Kazım örneğinde olduğu gibi gerçek bir hesaba ait. Ermal Kuqo'nun son Bojan Popovic transferi hakkındaki yorumudur birebir. Gerçi sonra bazı olaylar oldu, iş kulüpten birilerinin kulağına gitti galiba ve mesaj o ortamdan kaldırıldı.

Ermal'in yazdığında kızılacak pek bir şey yok, zira yanlış bir şey yazmamış. Hatta biraz da sesli düşünmüş işte. Kulak vermek lazım bu düşünceye. Uzun zamandır kulağımıza gelen Efes'teki yerli & yabancı gruplaşması dedikoduları biraz daha ihtimal dahiline alınabilir mi buradan hareketle? Neden olmasın.

Hem zaten şöyle de bir şifresi var Efes takımının: 5+9

Yeni gelecek yabancı da hesaba katılınca, hayli ezici bir çoğunluk oluyor yabancılar.

17 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

efes'te türk-yabancı şeklinde bir gruplaşma olamaz, çünkü efes'te grup kurabilecek kadar çok türk oyuncu yok:)

kuqo'yu kurtoğlu yapıp türk kontenjanında oynatabilirsiniz ama bu ermal'in türk olduğu anlamına gelmez. ermal sonuçta yugoslav (arnavut) kökenli, hırvatistan'da slovenya'da basketbol oynamış bi adam. yani türkten çok yugoslavdır. o mesajın altında da gruplaşma değil, başka nedenler vardır bence..

ayrıca bir gruplaşma olursa da en küçük grup türklere ait olur:)

yugoslav kökenli oyuncular 6 kişi
(kasun nachbar rakocevic popovic ermal dusan)
amerika kökenli oyuncular 4-5 kişi
(smith thornton shumpert santiago, bi de yeni yabancı:)
öz türk oyuncular 4 kişi
(kerem ender sinan kaya)

Lİg Tv dedi ki...

bu haberi yapmaktaki amaç ne anlamış değilim.bugüne kadar severek takip ettiğim bir basketbol sitesi olan salsabasket 2 gün içerisinde tamamen gözümden düşmüş durumda.senden ricam bir daha sesli düşünme mümkünse...

yns dedi ki...

efes stromile swift i bitiyor bir iki güne.

Atakan dedi ki...

Popovic'in Avrupa Şampiyonasında bench'de olmasının nedeni kötü olduğundan değil, Teodosic ve Tepic'in iyi olmasından kaynaklanan bir durumdu :)

james white dedi ki...

the first albenian ever to play for the turkish national team'den ilginç açıklamalar bunlar...

Cem dedi ki...

o zaman hadi önce blog açalım sonra gidip face twitter dolaşıp oyuncuların paylaşımlarından haber yapalım.. Sonra da adı sesli düşünmek 2 olsun... Evet haberin yazıldığı yer bir paylaşım ağıdır fakat bunları alıp da haber yapmak ne kadar etiktir düşünmek lazım....

FFM dedi ki...

@ lig tv kardesim:

siteye bir daha girmesin olur biter

Sheldon Cooper dedi ki...

@ lig tv

Gidip Salsa'da daha kaliteli bi basketbol blogu/Sitesi bulsana bi...

basketçi dedi ki...

nejat sayman'ın facebook hesabına yazdığına ne demeli:
OYUNCU TRANSFER ET YÜZDE AL ZENGİN OL ...KANYON'DA VE BODRUM'DA EV AL:)

james white dedi ki...

şu anda basketboldaki koç-menajer dayanışması inanılmaz boyutlarda... maalesef bunlar camia dışına fazla taşmıyor ya da taşırılmıyor...

tankut dedi ki...

5+9 değilde ne zaman 9+5 olur başarıya yaklaşılır.Ayrıca Ermal Popoviç'e laf sokacağına otursun nasıl forma girerim de takıma faydalı olurum onu düşünsün.Sen Pamesa'da kimlerin arkasında oturdun koca sene?Keremle Ender gerekirse aldığı dakikalarla cevap verirler yönetime.Sen seneye o benchde oturabilcekmisin onu düşün!

Sarıkaya dedi ki...

@ Fanatik basket : Arnavut'a Yugoslav demek "Türklerle Yunanlılar Orta Asya'dan birlikte göçettiler!" demek gibi bir şey. Yugo slav, Güney Slav'ı demek. Güney Slavlarının bugün bulundukları coğrafyaya gelişi 7. 8. yüzyıl. Arnavutlar ise İlir soyundan geliyor ve oranın yerlisi. Hele hele, Kosova olayı düşünüldüğünde Ermal'e "Türk'ten çok Yugoslavdır" denmesi hakkında "yorum yok!" diyorum.

Sercan Okur dedi ki...

Fanatik Basket kardeşim ilgin bilgin olmayan konularla ilgili birşey yazma lütfen. Sarıkaya çok güzel açıklamış durumu. Sen niye kendi Blogunun reklamını yap karışma böyle işlere.

Fanatik Basket dedi ki...

@sarıkaya ve sercan okur

benim ailemin bi yarısı kosova/pristhina göçmeni, ben neyin ne olduğunu sizden çok daha iyi biliyorum rahat olun.

ermal'in yazdığı o mesajın altında, kişisel ya da bizim bilmediğimiz başka bir neden vardır. bu mesajı yazınca efes'te bi gruplaşma var, ermal yugoslavlara karşı türklerin tarafında yer alıyor, onlara cephe alıyor gibi bir anlam çıkarmak saçma.

özellikle "sercan okur" isimli arkadaş, akıl vermeden önce adam gibi konuşmayı öğren. ben ne yapıp ne yapmayacağımı senden öğrenecek değilim. bunlar benim görüşlerim, katılırsın ya da katılmazsın ama saygı duymak zorundasın. terbiyesizliğin lüzumu yok.

Sercan Okur dedi ki...

Ermal'in şeceresini belirlemede kimsenin kendi görüşü olmaz kardeşim. Bende tüm dünya Türklerden türemiş derim sonrada kendi görüşüm karşı çıkamazsınız derim olur biter. Hem sen ikimizinde ne olduğunu biliyormusun nerede yaşadığımızı biliyormusunda 'sizden daha iyi bilirim' deme gücünü kendinde görüyorsun. Sen böyle dersen daha çok akıl veren olur sana emin ol. Ayrıca zerre terbiyesizlik yaptığımı düşünmüyorum. Reklam lafıma bozuldun sanırım ama gerçekler bunlar dostum, darılma gücenme. Bir ara her açtığım yorumda senin reklamını görmekten gına gelmişti ama düzelti iş, sağol bunun içinde.

basket-ci dedi ki...

ermal'in ne dediğini bilmiyorum ama Türk yabancı kutuplaşması yanlış bu adamlar profosyonel oyuncu amaç efes pilsen in iyi yerlere gelmesi bunun içinde bu adamlar tonla para alıyorlar. böyle bunu çıkaran bu şekilde hareket eden oyuncular varsa derhal takımdan uazaklaştırılmalı derim. beleş mi oynuyorsunuz kardeşim.

tankut dedi ki...

http://burnovic.blogspot.com/ dan resimlere bir bakın bakalım da ne kadar seviyorlar yabancılarla bizimkiler kendilerini:)