13 Ocak 2010 Çarşamba

Eurocup'ta Yeni Gruplar Belli Oldu

Grubunu Alba Berlin'in arkasından ikinci sırada tamamlayan G.Saray Cafe Crown, B ve D gruplarını sadece birer mağlubiyetle lider olarak tamamlayan Valencia ve Unics Kazan'ın yanı sıra C grubunun ikincisi Hapoel Jerusalem ile J grubunda mücadele edecek yeni turda. Unics Kazan ismine Beşiktaş Cola Turka'nın grubundan aşinayız bu sezon zaten. Üç tane istemediğin deplasman say deseler bu organizasyonda, Rusya - İspanya - İsrail üçlüsünü kafadan sayarım. Bu üç deplasmana da gidilecek olması grubun zorluğunu ortaya koymaya yetiyor. Valencia ve Unics Kazan ikilisinden birini aşağı çekmeye çalışacaklar tabloya göre ama şu an için oldukça zor gözüküyor bu.

Bilbao'nun son dakika kıyağıyla kendini bir üst turda bulan Türk Telekom ise nispeten daha kolay bir gruba yerleşti diyebiliriz. Ankara'da fire vermezlerse eğer ilk ikide kolayca yer alacaklardır diye tahmin ediyorum. Değişme, dönüşme çabaları içerisindeki Telekom için güzel bir hediye oldu aslında bu tur. Maçların başlamasına yaklaşık 15 gün kadar bir süre var, bu dönemde bazı hamleler görebiliriz Telekom cephesinde. Zamanı geldiğine daha spesifik yorumlar yaparız tur için elbette ama şu anki tabloda da Telekom'un şansı oldukça yüksek gözüküyor, en azından G.Saray Cafe Crown'a nazaran.

Yeni gruplarda ilk maçlar 26 Ocak'ta oynanacak, bol şans dileyelim iki takıma da.

4 Yorum Yapılmış:

ako dedi ki...

Galatasaray ölüm grubuna düştü. Zaten deplasman galibiyeti alamamıştık ilk 3 maçta, şimdi işimiz daha da zor. 1-2 takviye ve Can Akın'ın dönmesi ile daha iddaalı oluruz.

tarski dedi ki...

herhangi bir tbl takiminin gs'nin grubunda favori olacagini dusunmuyorum. gs'nin en az bir vites yukseltmesi lazim. bunun icin basta jasaitis olmak uzere bazi oyuncularini da dinlendirmesi lazim gibi geliyor. bir hareketli, atletik,
orta mesafe sutu olan 5 numara bulabilirse cok iyi olur. bir de bana gore omer unver yararli olurdu kendileri icin.

mozlu dedi ki...

can akının dönmesi hiç bir takımı hiç bir kupada iddalı hale getıremez...

emireri dedi ki...

ilk defa şans mı desem kısmet mi desem bilmiyorum her ne haltsa sırtını döndü gs'ye. neyse hiç olmadı burda da nalgayı oynatıp işin içinden çıkmayı çalışırlar..