14 Ocak 2010 Perşembe

F.Bahçe Ülker Top-16'ya Nasıl Kalır?

Dün Malaga'nın Rytas'ı devre dışı bırakmasının ardından Efes'i attık Top-16'ya hayırlısıyla. Bugün Euroleague'deki diğer temsilcimiz F.Bahçe Ülker yine bir Litvanya ekibi ile kader yarışında olacak. Sarı lacivertlilerin durumu Efes'ten daha rahat olmasıyla beraber, ihtimaller gözönünde tutulduğunda Efes'in durumundan çok daha karmaşık. Hatta çoğu kişiye 'Aman yahu, maçımı izlerim, kaçıncı olduğuna sonra bakarım' dedirtecek kadar karmaşık. Siena ve Barcelona'nın arkasından gelen iki koltuğa grubun kalan 4 takımı da talip. Hatta neredeyse her takımın üçüncülük şansı da var, sonunculuk şansı da. Bu grubun bu halde olmaması gerekiyordu aslında ama F.Bahçe Ülker sağolsun, böyle istedi. Aslında durum o kadar garip ki F.Bahçe Ülker 1 sayıyla kaybedip, diğer gerek şartlar da sağlanırsa F.Bahçe Ülker 3. bile olabiliyor. Yani evet bugünkü maç kazanılmak zorunda ama duruma göre 1 sayılık yenilgide bile grup üçüncülüğü şansı var. Maliano kendi blogunda yazmış tüm detayları. Üzerine söz söylemek, ekstra cümle kurmak ayıptır. İhtimalleri merak edenleri şöyle alalım.

Bugün güzel bir maç olacak. Ukic sahada, Mirsad sahada. Hele bir de taraftar salonda olursa keyifli bir maç izlememe şansımız kalmaz. Dün Efes için dedik, uğurlu geldik. F.Bahçe Ülker için de aynı cümleyi kuralım: Bol şans F.Bahçe Ülker.

3 Yorum Yapılmış:

ozz dedi ki...

herkes futbol ihalesine kilitlendi ancak benim salsadan bir isteğim var,

paralı kanaldan verilen basketbol yayınları, basketbol izleyicisini azlattı mı? konulu bir yazı bekliyorum. Ben maçları izlemek için spormaxi aldım ama herkes gidip de bunu alamaz ki.

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Bence iyi bir maç olacak..

tankut dedi ki...

Brown dedi ki...AL sana Top 16...