30 Ocak 2010 Cumartesi

Hani Lonny Baxter Gitmişti?

Lonny Baxter bu hafta Antalya deplasmanında Beşiktaş Cola Turka formasıyla sahaya çıkınca mail kutum yukarıdaki başlık ve türevi konulu maillerle dolmuş. Açıklayalım hemen durumu.

Evet bugün Lonny Baxter sahadaydı ve takımın son transferi Rus oyuncu Fedor Likholitov kadroda yoktu. Sırayla gidelim:

* Lonny Baxter'ı almak konusunda hayli niyetli olan Alman Bamberg son anda bu transferden vazgeçmiş. Sonrasında Rus ve Ukrayna ligi takımlarından teklif alan Baxter, bu teklifleri buradaki ücretin daha altında olduklarından geri çevirmiş. E diyeceksiniz buradaki parasını alabiliyor mu? Alamıyor ama yine de gitmiyor işte daha alt bir miktara. Yönetime söylemiş 'Verin alacaklarımın tamamını, gideyim' diye. Yönetim alacaklarından feragat ederek gitsin istediğinden yanaşmamış pek bu teklife. Şimdilik buralarda yani Lonny Baxter. Somut anlamda alamasa da paralarını, bir gün bir şekilde alacağının hukuki garantisiyle kasmıyor fazla.

* Tamam Baxter gitmedi ve oynuyor eyvallah, peki Likholitov niye oynamadı bugün? Hem de oynadığı maçlarda gayet iyi performanslar ortaya koymuşken? Bildiğiniz üzere TBF'nin yazılı kararı var, ligde maçlara 5 yabancı ile çıkmak isteyen takımlar belli bir miktar parayı havuza ödüyorlar. Ve sonra maçlara sadece 3 yabancıyla katılan takımlar (Daçka ve Renault var sadece) bu parayı bölüşüyorlar. Beşiktaş da sezon başından beri 4 yabancıyla oynadığından, bir anda 5 yabancıya geçmesi için belli bir miktar para ödemesi gerekiyor. Mevcut yönetim, basketbol takımından gelen bu teklifi kabul etmiş ama para yatırma işini Pazar günü yapılacak seçim sonrasına bırakmış doğal olarak. Hani ya biz gelmez isek sıkıntı olmasın diye. Yani Pazar günü Yıldırım Demirören başkan olursa yeniden, haftaya Beşiktaş Cola Turka sahaya 5 yabancıyla çıkacak. Gerçi Murat Aksu da gelse çıkarlar, o da onay verecektir bu karara. Saçma bir bağlayış oldu bu son kısım. :)

Durum bu.

Pekiii.. Bu maddelerden bağımsız, şöyle bir soru sorsam? Neden bu maçta Likholitov yerine Baxter tercih edildi? Sonuçta en son G.Saray Cafe Crown maçında yemişlerdi 90+ sayıyı. Bugün ligin sayı atma konusunda sıkıntı yaşayan takımlarından birine, Antalya BŞB'ye karşı 96 sayı yiyerek, savunmada bir şeyleri beceremeyerek mağlup oldular. Antalya BŞB için ise şöyle ilginç bir done var. Bugün ürettikleri 96 sayı, çılgın bir yüzdeyle üçlük attıkları Aliağa Petkim maçından sonraki en yüksek skorlu oyunları oldu. O maçta 97 atmışlardı, bugün bir eksiğini tutturdular. Baxter'ın bunda payı var mıdır? E vardır illa. Sonuçta biliyoruz kendisinin boyalı alandaki misafirperverliğini.

4 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Shan Foster da gidecekti sanırım. Bu hafta oynadı, göndermekten vazgeçmiş olabilirler.

saLsa dedi ki...

Ona da değinelim. Pazartesi gidecekmiş Foster. Padius hazır değil diye oynatmamış Baldwin, gitmeden son bir kez daha oyna demişler garibim Foster'a..

saLsa

koray dedi ki...

Alacaklarımı verin gideyim derken kastettiği hem geçmişe hem geleceğe yönelik alacakları mı. Geçmişe yönelik olanlar yani ödenmesi gerekip de ödenmeyenler zaten hukuki garanti altında değil mi. Oyuncu benim ödemem şu kadar aydır deyip (sözleşmesinde kaç aysa belirtilen ) sözleşmeyi fesetse klüp parayı ödemediği ile kalmıyordur herhalde.

Gürkan Alkan dedi ki...

Demirören'in, İsmal Ünal'ın yoğun kulis faaliyetleri sonucu seçimde önde olduğu iddia ediliyor şu saatlerde. Yani seçime siyaset sokulduğundan yakınanlar, siyaseti direkt kulüpten içeri sokmuştur. Umarım doğru değildir. Yoksa basketbol takımı falan da yalan olur.