27 Ocak 2010 Çarşamba

Hasan Özmeriç Selçuk Üniversitesi İle Anlaştı

Casa TED Kolejliler'den ayrıldıktan sonra başka takım çalıştırmayan, sadece A2 Milli Takımı yardımcı antrenörlüğü görevini devam ettiren ve bu sezon başında Karşıyaka dahil birkaç takımın transfer listesinde olan Hasan Özmeriç, TB2L takımlarından Selçuk Üniversitesi ile anlaştı. TB2L A Grubunda 14 maçın 10'unu kazanarak 3. sırada yer alan Konya temsilcisinin yeni koçu ile Salsabasket olarak hem bir hayırlı olsun demek hem de ilk görüşlerini almak için görüştük. Koç her zaman olduğu gibi yine temkinliydi:

'TB2L'deki her takım gibi bizim de hedefimiz TBL. Ancak bunun çok kolay bir hedef olmadığını da gayet iyi biliyoruz. Adım adım düşünüp, adım adım gitmek istiyoruz. Önce grubumuzu en iyi yerde bitirmek, sonra çapraz eşleşmelerden gelecek rakibimizi geçmek, son olarak da Play-Off grubunda sevinen iki takımdan biri olmak istiyoruz.'

10 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

hasan özmeriç iyi bir hoca olabilir ama "ligde oynadığı son 7 maçın 6'sını kazanan bir takım, hangi mantıkla coach değişikliğine gider?" bunu anlamış değilim.

ismail beleş'in eksik ya da kötü olan yönü neydi de onu gönderip, hasan hoca'yla anlaştılar bunu merak ediyorum cidden..

basketçi dedi ki...

ismail beleş'i sanırım herkes tanıyordur. ne gibi sıkıntıları olduğunuda burdan yazmaya gerek yok.
gaziantepte çalışırkenki yardımcıları benim arkadaşlarımdı. onlara nasıl çalışıyorsunuz yahu diye takıldığımda nam salan ününün aksine biz çok iyi anlaşıyoruz demişti.
iyi bir koç olduğu kesin, fakat herşey koçluk ile olmuyor.

youla dedi ki...

@fanatikbasket

http://basketbirdefaul.blogspot.com/2010/01/hasan-ozmericselcun-unv-dogru.html

sanırım önceki koçla ayrılma sebebi basketbol adına değil...

SELÇUK KARTAL... dedi ki...

İsmail Beleş' in coachluğunu ben tartışırım. Kimse tartışılmaz dese de ben tartışırım. Bir coach kendi takımına inanmıyorsa, basketbolcularını çocuk gibi azarlıyorsa(keşke sadece azarla kalsa)seyirci ile polemiğe giriyorsa, sadece tek bir basketbolcunun üzerinden oyun oynamaya çalışıyorsa kimse kusura bakmasın o adamın hedefi şampiyonluk olan bir takımda işi yok. Takımda herkes bıkmıştı istinasız herkes! Şimdi yüzlerde güller açıyor. Takımına inanan her şeyden daha önemlisi insana insan gibi davranan bir coach' a sahip olmuş olduk..

Selda dedi ki...

kisa ve öz...
yazık oldu konyaya...
hicbir yaratıcılıgı olmayan, tek cumle ile ted'in dusmesine sebep olan, oyun okuyamayan bir coach. (elinde ligde kalmayı saglayacak bir kadrosu olmasına ragmen ted dustu gecen sene)

youla dedi ki...

@Selda

Yazdıklarınızı okuyunca basketbolla ne kadar alakalı olduğunuzu anlamakta biraz güçlük çektiğimi açıkça belirtmek istiyorum :)

Hiçbir yaratıcılığı olmayan oyunu okuyamayan ve ted diyince aklıma direk haydar kemal ateş geldi :)
2.ligden çıkıp 2 sene beko liginde 6. ve 9. olan playoff oynayan kupada 8 li finallere kalan bir koçun yerine geçen sene anlaşılmaz bir biçimde haydar kemal ateşi getirince tehlike çanları çalmıştı ve nitekim 0-7 bir seri sonrası haydar hoca kolay yolu seçti. Ben kimseninde avukatı değilim ama yaklaşık 20 yıldır ankara basketbolunun içerisinde olan biri olarak sizin bu acımasız ve anlamsız eleştirilerinize sadece saygı duyar ama kabul edemem.
Haydar hocanın herkes kişiliğinden bahseder şakacıdır abidir ama koçluk konusunda oldukça eksikleri vardır ve sizin eleştirilerinizi karşılar.

Galatasarayı düşmesi kesinleşen bir takım yendi,yere göğe sığdırılamayan Halil ünerin traktörlü fitchli Kepezini yabancısız ted yendi. Ondan önceki senelerde istanbulda fenerbahçeyi galatasarayı, telekomuda yenen takımın başında da oyun okuyamayan yaratıcılığı olmayan koç vardı.

Basketbolla sepeti karıştırmamak dileğiyle :)

Aydın dedi ki...

Yazdiklarima inanmak istiyorum ama inanamiyorum diye bir kose yapilsa herhalde ilk musterisi @Selda olurdu...

El insaf desem size yeterli olur sanirim...

TED Ankara Kolejlileri, 2.ligden cikartigi seneyle baslarsak 3 sene basarili sezonlar yasattiktan sonra ve gecen sezonda anlasma saglayip ertesi gun yollarini ayirip Haydar hocayi getiren yonetim dusurmustur.
Tum bunlara ragmen 18 yildir Kolej camiasinda yardimci kocluktan head kocluga yukselmis; basketbol bilgisi ve becerisi basketbol camiasinda bilinen Hasan hocada, kendisine yapilan bu harekete karsin tum profesyonelligini bir kenara birakarak enkaza cevrilen takimin basina yeniden gecmesi onun kariyerindeki en buyuk hataydi.
O yonetim gecen sene secimlerle sadece kabuk degistirerek kollari sivadi ve benzer bir hatayla sezona basladi ve su anda 2. ligde birakin playoffu, ligde kalma mucadelesi veriyor.

O yuzden yigidi oldurun hakkini yemeyin.

saLsa dedi ki...

@ Selda

Mersin takımı ile ilgili yaptığın 10 numara tespitleri ne kadar keyifle okuyor ve herbirine katılıyorsam, Hasan Özmeriç konusundaki yorumlarına da bir o kadar zıt gideceğim. Sadece belirtmek istedim.

Sevgiler.

saLsa

fahrettin dedi ki...

Selda hanım siz sanırsam basketboldaki "sarıgül hareketi"nin öncülerindensiniz...
Selcuk Üniversitesi olarak biz memnunuz siz bize üzülmeyin kendinize üzülün!
Burası basketbolun mutfağı karıştırmayın lütfen...

Serdar dedi ki...

Delinin biri kuyuya bir taş atmış 40 tane akıllı çıkaramamış :)

Salsa bana göre noktayı koymuş.
Bende bundan sonra Seldanın Mersin yorumlarını hararetle takip edeceğim :)