7 Ocak 2010 Perşembe

Hurşit Baytok'tan Serzeniş

Geçtiğimiz günlerde sitede çıkan Hakan Demir röportajına benim adım kullanılarak bir yorum yapılmıştı. Buna göre ben, Karşıyaka kulübünün antrenörleri H.Demir ile olan sözleşmelerini uzatma isteklerine "asrın hatasını yaparlar.... " diye başlayan bir yorum getirmişim.. Arkadaşın biri de aklında olan ismi söyle diye cevap yazınca hızımı alamayıp Hasan Özmeriç deyivermişim.

Arkadaşlar benim Karşıyaka kulübünün tasarrufu ile ilgili hiç bir sözüm olamaz. Bu ne bana yakışır ne de ben o terbiyede biriyim. Ancak ve ancak samimi olarak sevinirim bir Türk antrenörün sezon ortası bile gelmeden uzun sureli kontrat teklifi ile onurlandırılmasına. Türk antrenörlüğü açısından onur verici bir yaklaşımdır. Bizlerin arasında gerek bilgi, gerek görgü açısından diğer ülke antrenörlerinden hic bir eksiği olmayan arkadaşlarımız olduğu gibi, bir çoğumuz onlara hayatı ve basketbolu anlatacak, öğretecek düzeyde yeterli ve gerekli bilgi donanımına sahibiz. Bu bakımdan ben Karşıyaka kulübüne Hakan'a gösterdiği güven dolayısıyla ancak ve ancak teşekkür ederim. Gerisi kuyruklu yalandır, hayal ürünüdür ayrıca ve en önemlisi de benim adım üzerinden antrenör pazarlamaktır. Çirkindir, seviyesizliktir.

Ayrıca Hasan Özmeriç'in de böylesi kumpaslara ihtiyacı olmadığını düşünmek istiyorum.

Basketbol kamuoyunun bu tarz çirkinliklerin tarafı olmak zorunda kaldığım ve boş yere meşgul ettiğim için beni anlayışla karşılayacaklarını umuyor ve site yöneticisine bundan böyle yorum değerlendirmelerine daha dikkat etmesi gerektiğini hatırlatıp, bu açıklamama fırsat tanıdığı için de ayrıca teşekkur ediyorum. Saygılarımla..

Not: Bugün ülkemizde çok yüksek boyutta işsiz insan var, ve bunların çok büyük bir çoğunluğu şerefi ile yaşamayı insanlık onuru sayıyor. Hatırlatırım..

A.Hurşit BAYTOK


Son olarak Salsa eklemek ister ki:
Öncelikle böyle bir gereksizliğin gerçekleştiği platformun sahibi olarak Hurşit hocaya mahcubum. Ama bu dolaylı bir mahcubiyettir. Zira olayın sorumlusu ben değilim. Ancak dediğim gibi bir sıkıntı bu platformda gerçekleşmişse, dolaylı da olsa özür dilemek benim görevimdir. Hurşit hoca ile irtibat kurmadan bir şey karalamak istememiştim buraya. Bu sabah kendisiyle konuştuk, olayın detaylarını anlattım, yapabileceklerimi de belirttim ve bu şekilde bir bilgilendirmenin iyi olacağını düşündük. Anlayışı için teşekkür ediyorum kendisine de.

Kısaca bir toparlama yaparsak: Blogu Adsız kullanıcılardan gelen yorumlara kapamıştık, hatırlarsınız. Ancak atıyorum Ali ismiyle gelen bir yorumda bunu yollayan kişi gerçekten Ali midir, ya da bir isim benzerliği midir diye düşünemem. Hatta belki de Ali kişisi gerçekten böyle düşünüyor ve buradan da bu fikrini belirtmek istiyor diye de düşünebilirim. Bunların sıkıntılarını deneyimleyerek yaşıyoruz. Tartışma çıktıktan sonra da tüm yorumları silip insanların kinlerini kusuşlarına engel olmak istemedim. Bu sefer de niye silindi olacaktı. Her hattıyla üzücü bir olay. Gereksiz birinin, gereksiz bir yorumu üzerine üzüldü herkes.

Ancak bu olay esnasında beni üzen bir başka nokta da Facebook'ta konuyla ilgili Hurşit hocamın yazdığı ileti mesajlarına gelen yorumlardır. İki tanesini direkt olarak ekleyeyim hatta, ne demek istediğim daha iyi anlaşılır:

'site sahipleri sağdan soldan hayatında basketbol ile ilgisi olmayan dışardan katılıp sonradan görme dediğimiz kendini bu tip olaylar yaratarak bir yere getirmeye çalışan ve sitenin ziyaret sayısını arttırma amaçlı bunları yapan veya yapabilecek bir tip arkadaş. hayatında sizinle bizimle bir şekilde aynı işi yapmamış insanların yapabileceği bir hareket bu zaten. böyle adamlar yüzünden ilerlemiyor ülkede spor...'

'salsa basket denen blog sansasyonel haberler kovalayan online sayısını arttırıp gelecekle ilgili hedefleri için yatırım yapmaya çalışan biri, ayrıca size birşey söylemek istiyorum o yazıyı yazan büyük ihtimalle salsa organizasyonu içinde ve salsa tarafından yönlendirilen biri bu yüzden önemseme ve bu aciz yaratıkların oyununa gelme, hedeflerine ulaşmalarını sağlama...'

Üzüldüm ne diyeyim.. Ama tahminimce bu insanlar bu sitenin varoluş amacını da, beni de, hatta olayın nasıl gerçekleştiğini de hiç ama hiç bilmeyen insanlar.. O yüzden sadece üzülmekle yetiniyorum.. Sadece yorumlara değil bu yorumları yazanlara da üzülüyorum.. Acınacak durumdalar.. Yine de herkese saygılar, Hurşit Baytok'a da tekrardan kocaman bir özür.. Bu platformda böyle bir olayla karşılaşmış olmasından ötürü..

Anıl Aksaç

3 Yorum Yapılmış:

silahsız kuvvet dedi ki...

O yorumu ilk okuduğumda Hurşit Baytok'un böyle bir şey yazmasının pek mümkün olmadığını düşünmüştüm. Yıllar evvel bazı forumlarda olurdu bu tip feyk isimlerle yorumlar yazma. Belki bu tip isim geçen ve ciddi ithamlar içeren yorumlar teyit edilmeden yayınlanmayabilir. Ama O'nun dışında seninde yapabileceğin bir şey yok bu konuda.
Doğru yoldasın salsa, Allah daha çok ziyaretçi daha çok kazanç nasip etsin sana. Basketbol camiasının içinde (özellikle İstanbul) küçük bir grup var ki bir nevi tarikat gibiler. Geçmiş yıllarda basketbola bir şekilde emekleri geçmiş bu insanlar küçük dünyalarında kendilerinden başka kimsenin basketbolu bilemeyeceğini ve her şeyin en iyisini onların yapacağını sanıyorlar. Bu nedenle her türlü yeni oluşuma potansiyel düşman muamelesi yapıyorlar. Benim dışarıdan kendi naçizane görüşümdür bu. Yıllardır bu işten nemalanmış ve küçük dünyalarına kimsenin giremeyeceğini sanıyorlar ama fena halde yanılıyorlar. Bu yazdıklarım tamamen spontane gelişen, içimden geçenlerdir, bu yaşanılanlardan sonra yayınlama gereği duymayabilirsinde. Canın sağolsun.

Sheldon Cooper dedi ki...

Türk basketbolunun bir numaralı adresi Salsa'dır, o yorumların sahibi ancak kıskançtır, diyorum ben. (:

tunacoachh dedi ki...

Camia içinden olan birinin Hurşit hocanın öyle bir yazı yazmayacağını bilir.
Bu şekilde siteye zarar vermeye çalışanlar olacaktır anıl arkadaşım. Hak bildiğin yolda yalnız da olsan yürü.Ki yalnız değilsin