20 Ocak 2010 Çarşamba

Kepez: 65 - Banvit: 83 (Banvit Kazanmaya Devam Ediyor)

Haftasonu Ereğli'den galibiyetle dönen Kepez Belediyesi kadrosunu daraltmanın ve ödemelerin de bu anlamda düzene girmesi ile Banvit maçında sürpriz beklediğimiz takımlardan biriydi bugün. Fakat ilk çeyrekte öyle bir Banvit vardı ki, ilk on dakikada takım halinde 6/7 ile üçlük soktular ve skoru da 28-13'e getirdiler bir anda. Buna rağmen ayağa kalkmayı başaran Kepez, beş dakikada yakaladığı 15-6'lık seri ile skoru yeniden tek hanelere indirmeyi başarsa da çeyrek sonundaki 14-4'lük ikinci yumruk ile yerden kalkamadılar bir daha. Banvit'in 22/40 ikilik, 11/22 üçlük yüzdeleri maçın özeti bir anlamda.

Ereğli deplasmanında galibiyeti getiren Ersin Görkem - Foster - Buckman üçlüsünün üç sayı çizgisinin gerisinden 1/9 ile isabet bulması ve Kepez'in takım halinde 17 top kaybı yapması da madalyonun öte tarafından gözükenler.

15. haftada 11. galibiyetini aldı böylece Banvit. Bandırma'da iki hafta üstüste oynayacakları Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker maçlarının ardından sezonun onlar adına nasıl şekilleneceğini yeniden konuşmamız gerekecek sanırım. Kepez de önümüzdeki iki maçta önce Fenerbahçe Ülker ile daha sonra İstanbul'da G.Saray Cafe Crown ile oynayacak. İşleri hiç de kolay değil.

Kepez Belediyesi (65): Erdem Türetken ( 2 ribaund, 1 asist), Jovo Stanojevic 13 (6 ribaund), Levent Bilgin 5 (5 ribaund, 1 asist), Andrius Mazutis 4, Barış Güney 6 (4 ribaund, 1 asist), Ersin Görkem 5 (2 ribaund, 1 asist), Brad Buckman 7 (3 ribaund, 1 asist), Shan Foster 7 (1 ribaund, 1 asist), Mesut Ademoğlu 12 (1 ribaund, 1 asist), Gökper Gen 6 (1 ribaund, 2 asist)

Banvit (83): Barış Ermiş 6 (3 ribaund, 5 asist), Ufuk Gürgen 4 ( 1 ribaund), Lance Williams 9 (3 ribaund, 1 asist), Chuck Davis 5 (1 ribaund, 3 asist), Yiğitcan Turna 7 (3 ribaund, 1 asist), Barış Özcan 11 (4 ribaund), Barış Hersek 2 (1 ribaund), Keith Simmons 13 (7 ribaund, 2 asist), Goran Cakic 9 (2 ribaund), Yunus Çankaya 17 (3 ribaund, 4 asist)

5 Yorum Yapılmış:

koray... dedi ki...

Bazıları Erdemir galibiyetinden sonra çıkış yapcaklardı ama Banvit onlara çıkışı çok güzel yaptı...

Rumeras dedi ki...

Bandırmada ki 2 maçtan alınacak 1 galibiyet bile banviti sene sonunda ilk 3'te tutar .. hele 2 galibiyeti düşünemiyorum :)

hele bu sene üniversitede okuyan gençlerden kurulu taraftar grubuyla bandırmadaki maçlar ayrı bir havaya büründü ..

evet bandırmalıyım :)

kpzaction dedi ki...

Koray isimli arkadaş sen Kepez'e yenildikten sonra çoşuverdin hayırdır?? Çokmu yara açtı sende Kepez?

tuncer beyribey dedi ki...

Erdemiri yenip işimize bakmamız lazım. Ondan sonra gelecek EP ve FB maçlarından en az birisini alırsak ilk 4'ü büyük ölçüde sağlama alırız.

Basketfan dedi ki...

Banvit Kepez karsisinda cok yuzdeli oynadi. Kepez maci tam geri getirecekti ki banvitin yuzdeli atislari bunu engelledi.
Bu arada Kepez'e donen Mesut abiyi sahada gormek guzeldi. Kepezde ayakta kalan ender oyunculardandi bugun.