23 Ocak 2010 Cumartesi

Kepez Bld: 71 - F.Bahçe Ülker: 94 (Üst Üste 10. Galibiyet)

Mevcut sakatlar Ömer Aşık ve Serhat Çetin'e, Damir Mrsic & Tarence Kinsey'nin de eklendiği F.Bahçe Ülker ilk çeyrekte Ukic ve Giricek'in öncülük ettiği sayılarla hükmetti ve 10 dakikalık bölümü 13-23 önde kapadı. Bu sürede 4 isabetli üçlük bulan sarı lacivertlilere karşılık Kepez cephesinde ilk çeyreğin son 4 dakikasında sadece 2 sayı bulabilen bir takım vardı. Maçın ikinci çeyreğini iki ayrı perde olarak görmek lazım. İlk perdede saçma sapan şutlar deneyip isabet bulaayan bir Kepez ve topladığı savunma ribaundlarının arkasından hızlı hücumlarla bomboş sayılar bulan F.Bahçe Ülker vardı. Öyle ki 'F.Bahçe Ülker'in yaptığı bir set hücumu hatırlıyor musun?' deseniz epey bir düşünmem gerekir bulmam için. Greer'in isabetli üçlüğü ile skor 19-39'a gelirken, Kepez'de tüm kötü giden işlerin üstüne bir de Buckman'ın bir ribaund mücadelesi sırasında belinin üstüne çok kötü düşüp kenara gelmesi eklendi. Herkesin maçtan umudunu kesmeye başladığı son 04:35'lik dilimde Kepez'in o dakikaya kadar düzgün yapamadığı alan savunması girdi devreye. Hücumlardan eskisi kadar boş dönmeyen Kepez, F.Bahçe Ülker'e set hücum yapma zorunluluğu getirdi dolaylı olarak. Bu konuda boş turnikeler kadar başarılı olamadı F.Bahçe Ülker ve son 04:35'lik bölümde 15-1'lik Kepez serisi izledik. Devre skoru 34-40 biterken Kepez hiç ummadığı bir geri dönüşü yapmanın şaşkınlığı içindeydi.

İkinci yarının başlamasıyla işler yeniden normale döndü Kepez'de. F.Bahçe Ülker, Çetin Yılmaz'ın meşhur deyişiyle 'Euroleague sertliği' koydu birkaç Kepez hücumuna ve 7 dakika içinde yakalanan 4-17'lik seri, skoru 38-57'ye taşıdı birden. Fark 20 kapısına dayanana kadar takıma müdahale etmeyen Baldwin, nihayet akıl edip molasını aldı. Onun bu yılki düşük ve Banvit'tekiyle alakası olmayan performansı hakkında bir yazı yazacağım, şimdiden ön bilgisini vereyim. Kepez'in oyundan koptuğu bu dakikalarda Digitürk yayını da koptu. Gitti, birkaç dakika sonra geldi, sonra yine koptu, üç kuruşluk maç keyfimizin içine edildi ama tabii. Maç sonuna doğru, ilk yarıdaki geri dönüşün bir benzerin yapmak için çabaladı Kepez ama F.Bahçe Ülker bu kez o kadar cömert değildi. Bulduğu basketlerle rakibini kendine yaklaştırmadı ve sahadan 71-94'lük skorla galip ayrılmayı bildi.

F.Bahçe Ülker için normal bir galibiyet. Üst üste 10., toplamda ise 14. galibiyetlerine ulaştılar. Renault maçını takım halinde toplam 28 asist yaparak kazanmışlardı. Bugün de yine 25 asist yaptılar. Ama bu maçtan sonra yorum yapılması gereken asıl taraf Kepez cephesi. Hafta içinde Banvit karşısında şayet Banvit insaflı olmasa 30+ farklık bir mağlubiyet alma ayıbıyla karşı karşıya kalacak olan Kepez, bugün de F.Bahçe Ülker karşısında devre sonundaki 4 dakikalık seri dışında bir varlık gösteremedi. Aslında maddi anlamda düzene oturuşlarının hemen ertesinde alınan Erdemir galibiyeti iyi bir moral olmuştu ancak hem Banvit hem de F.Bahçe Ülker biraz büyük geldi onlara. Haftaya çıkacakları G.Saray Cafe Crown deplasmanından sonra fikstür biraz daha rahatlayacak onlar için. Ak kara o zaman ortaya çıkacak.

Kepez Belediyesi (71): Jovo Stanojevic 26 (6 ribaund- 1 asist), Levent Bilgin 4 (7 ribaund- 1 asist), Andrius Mazutis (3 ribaund), Barış Güney 7 (5 ribaund- 4 asist), Gökper Gen 2 (1 ribaund- 4 asist), Ersin Görkem 10 (1 ribaund- 1 asist), Mesut Ademoğlu 11 (1 ribaund- 3 asist), Bradley Buckman 4 (3 ribaund), Shan Foster 7 (1 ribaund)

Fenerbahçe Ülker (94): Roko Leni Ukic 16 (3 ribaund- 2 asist), Mirsad Türkcan 18 (3 ribaund- 2 asist), Ömer Onan 6 (2 ribaund- 2 asist), Rasim Başak (2 ribaund), Semih Erden 11 (2 ribaund- 1 asist), Gordan Giricek 9 (6 ribaund- 8 asist), Lynn Greer 13 (3 ribaund- 2 asist), Oğuz Savaş 7 (1 ribaund- 2 asist), Emir Preldzic 14 (6 ribaund- 5 asist)

1 Yorum Var:

tankut dedi ki...

İsterlerse 128 asist yapsınlar.Beko basketbol liginde değil Euroleague'de yapacaklardı o asistleri.