8 Ocak 2010 Cuma

Kepez'e Litvanyalı Guard: Andrius Mazutis

Bir anda guard kadrosunun içi boşalan Kepez'de KSK'dan kiralanan Gökper'den sonra bir guard daha kadroya dahil edildi. Litvanya Milli Takımı'nın yedek guardı Andrius Mazutis sezonun geri kalan kısmında Kepez formasını giyecek. Eurobasket 2009'da Litvanya kadrosunda yer alıp maç başına 7.8 dakika sahada kalan ve 2 sayı - 0.5 asist ortalamaları tutturan oyuncu 1981 doğumlu, 1.80 boyunda. Kepez'deki transfer haberleri bununla da kısıtlı değil. Bora Sancar İTÜ ile anlaşıp kesin olarak ayrılmış takımdan. Hadi Doğan TB2L takımlarından TED Kolejliler ile anlaşırken, süre bulamayan İlkay Okay'ın yeni takımı ise Aliağa Petkim olmuş.

Bu arada bir de iyi haber. Kepez'de oyunculara alacaklarının yarısından fazlası ödenmiş. Antrenmanlar normal haline girmiş. Salsabasket özel haberidir.

7 Yorum Yapılmış:

Sheed dedi ki...

litvanya'nın basiretsiz guardlarından.. yabancı hakkı kullanmazdım bu kalibrede bi adam için açıkçası..

maliano dedi ki...

Kepez'e de Mazutis'e de yazık olmuş :) Ülkemize gelse sevinmeyeceğim ender Litvanyalı'lardandı :)

kpzaction dedi ki...

Kepez'de zaten bu para sorunu çıktıktan sonra BJK maçından beri idmanlar düzene girmişti. Şimdi paralar ödenince çok daha güzel şekilde gidiyor.

KskHyTr dedi ki...

Kısıtlı bir gard normalde litvanya milli takım seviyesinde olmadığı aşikar sanırım sakatlıklar yüzünden kendine kadroda bulmustu... Yinede hayırlısı olsun eldeki bütçe buna izin veriyor sanırım...

Bapsteba dedi ki...

son avrupa şampiyonasında ne kadar yeteneksiz olduğunu görmüştük bide yakından izleyelim diye mi ülkemize getirmişler?

cnat dedi ki...

bu hadi nasl bi oyncu arkadaslar?

kpzaction dedi ki...

Ne sen sor ne biz söyleyelim :D Kepez'de Mesut Ademoğlu'da geri döndü.