17 Ocak 2010 Pazar

Lonny Baxter Bamberg Yolcusu

Beşiktaş Cola Turka'da Lonny Baxter ayrılıyor. Takımdaki geleceğinin çok da parlak olmadığını, Likholitov hamlesinin bir anlamda Baxter'ın gidişine hazırlık olduğunu buradan yazmıştım çok kere. Koçla da tartışmışlardı zaten bir maç esnasında. Üstüne bir de takımda maaşların 3 aydır ödenmemesi gelince zor oluyor tabii yabancı oyuncuları zapt etmek. Geçen yıl yerli yerinde duran, sessiz sedasız basketbolunu oynayan Chatman nasıl bu yıl kıpraşmaya başladıysa, menajeriyle sağa sola haber salmaya başladıysa Baxter da aynısını yaptı. Menajeri ona Amanya ligi takımlarından Bamberg'i ayarlamış. Baxter da onayı vermiş. Zaten dün Karşıyaka maçında 3-4 dakika sahada kaldı adam. Yolcudur yani abbas.

Ancak şu para ödenmemesi konusunu cidden anlayamıyorum. Belediye takımlarında bu sıkıntıların yaşanmasını anlarım ama Beşiktaş gibi bir camiada bu sıkıntıyı kimse bana kabul ettiremez. Hele ki bu şubenin bütçesinin kağıt üzerinde bu şubeye giren gelirlerin altında olduğu ve rahat rahat maaşların ödenmesi gerektiği gerçeğini bilince bu durumu kabul etmek iyice imkansız bir hal alıyor. Bir tarafta milyon dolarlar alan Nobre, Holosko, o, bu. Bir tarafta nilyon dolarlarca bonservis parası ödenen İsmail Köybaşı, Tabata. Diğer tarafta da hepi top 3-4 milyon dolara kurulan ve aslında sponsor, TV yayını, İddaa gelirleriyle bu bütçenin üzerinde para girdisi olan ama aylardır maaşını alamayan basketbol şubesi. El ve vicdan kelimeleriyle bezeli bir deyim vardı neydi ya o? Salsabasket özel haberidir.

3 Yorum Yapılmış:

koray dedi ki...

Bu arada acaba Beşiktaş dört yabacı ile mi devam edecek yoksa 5 yabacı ile mi ? Zaten takımda mali sorunlar varken 125 bin USD ekstra maliyet getirir.Fedor'un gelişi ile yabancı sayısı 5'e çıktı ama sanıyorum TBL'de hiçbir maçta 5 yabancı ile oynamadılar. GAlatasaray maçında Newley yoktu Karşıya maçında Chatman yoktu.

KskHyTr dedi ki...

Çok belliydi gidici olduğu ksk maçında tam bjk bencinin arkasında oturuyordum maç hariç herşeyle ilgilendi:) maçtan çok trübünleri izledi....

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Bjk'nin gidişi gidiş değil ;)