2 Ocak 2010 Cumartesi

Mersin BŞB: 68 - Tofaş: 80 (Mersin Tepetaklak)

Mersin'de serbest düşme devam ediyor. Tofaş'a da kaybettiler. Hem de iç sahada. Diyecek bir sözüm yok. Daçka'nın ve G.Saray Cafe Crown'un galibiyet alıp alttan sıcaklığı vermeleri Mersin için yeterli bir sıcaklık. Bu kafayla giderlerse nereye giderler bilemiyorum. Tofaş'ın da sağı solu belli olmuyor kardeşim. Ligin en belirsiz takımı. Her skorları beklenmedik. Maçı 31 sayı - 10 ribaund ile tamamlayan Bowman elbette maçın yıldızı. Ama takdir edilecek bir adam daha var. 33 dakika sahada kalıp 8 sayı - 5 ribaund - 6 asist - 4 top çalma gibi her yöne etki eden Cihad Şahin. Selam olsun Cihad'a. Mersin cephesinde Frahm kadrodaydı uzun bir aradan sonra. Ama 5-6 dakikacık oynadı. Gençler mi? Onlar ne zaman dakika alabilmişler Ahmet Kandemir'den ki bugün alabilsinler.

Mersin BŞB (68): Asım Pars 2, Altan Erol 9, Jimmy Baron 21, Dominic James 17, Goran Nikolic 9, İnanç Koç 6, Onur Aydın 2, Richie Frahm 2

Tofaş (80): Mehmet Yağmur 6, Brandon Bowman 31, Can Altıntığ 5, Cihad Şahin 8, Sean Morgan Denison 14, Orçun Göllü 5, Lamar Butler 9, Marko Kolaric, Nezih Özbakır 2

2 Yorum Yapılmış:

Selda dedi ki...

KANDEMİR kazasını (part X) seyretti mersin basketbolseverler. Diger yandan takımın uzerine sanki ölü topragi serpilmis gibiydi. Basketbolda şansa inanmam ama Goran icin dış atışlarda bir sansızlık soz konusuydu. Onur Aydın son zamanların en uzun suresını almasi kayıptaki en buyuk etken. Onur, en guclu sıcramasıyla bile ayakları yerden kesilmeyen hantal bir pivot ile oynamaktansa 4 kisi ile oynamayı tercih ederim. Macta Asim’in 2 smaçını gormeliydiniz. 2 bos pozisyonda 2.12lik devasa adam smaç basamadi. Aslında kendi de bozuldu ve bu da oyununa yansıdı ve faul sıkıntısıyla 20 dk benchte oturdu. Neden hala frahm oynamıyo cozebılmıs degılım. Ribaunt alsa yıne mersıne kar sayılmazmı?
Mersini yaptıgı en iyi is tofas da butler a 2 dıs atıs az kullandırdılar.
Fark mersin aleyhine daha fazla olabilirdi ama tofas coachu butler a 16 dk kullandırdı.
Bowman suana kadar oynadıgı hıc bir macta bu kadar kolay sayılar atmamıstı. Cunku hic bir takım mersin postu kadar zayıf degildi.
Mersin son kredisini de bugun kullanmıs oldu. Salonda Ahmet hoca ve saz ekıbının son maci oldugu konusuluyordu. İyi haber sayılmaz cunku dere gecilirken at degistirilmez.
Mersinin kazanmasini hesapladigim Dacka maci da tehlikede. Dacka da acildi cunku bugunku macla. Yeni coachlari eminim mersin e de bir surprız hazırlayacaktır.
Dominic ve onur aydınsız oynama dilegiyle. Bol basketbollu gunler…

BaHa dedi ki...

Ahmet kandemirde statukocu bir koc, kurallari disipli anlayisina bu sene birde yanlis yabanci secimleri bu sonu hazirlandi. Gencleride kullanacak basketbol oynatmayi seven dinamik bir koc gerekir degilse pabuc pahali alttan dacka ve gs geliyor oyak-kepez-mersin-gs-dackadan ikisi duser gibi me geliyor.