20 Ocak 2010 Çarşamba

Mersin'de Frahm Gitti, Bir Guard da Denemede

Mersin BŞB'de sezon başında takımı sırtına alsın taşısın diye transfer edilen NBA patentli Richie Frahm ile yollar ayrıldı. Haftalardır yanlış yabancı oyuncu transferi stratejileri nedeniyle eldeki tüm yabancıları aynı anda sahaya sürememe hastalığına yakalanan güney ekibinde Dominic James, Jimmy Baron, Vincent Grier ve Goran Nikolic rotasyonu ile işler 3+1 kuralına uygun olarak yoluna girdi derken, öğrendim ki Grier ile birlikte bir de Amerikalı guard gelmiş, takımla idmanlara çıkıyormuş, deneniyormuş. Bu yıl tam 7 yabancı oyuncuyla sözleşme yaptılar, tek bir hakları kaldı, kimi alıyorlarsa alsınlar da bizi de kurtarsınlar bu takip derdinden. Sahi ya, Ahmet Kandemir çok iyi yabancı seçiyordu değil mi? Bu yıl içine başka birinin ruhu mu kaçtı acaba? Salsabasket özel haberidir.

4 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

bence gitmesi gereken dominic james'ti.

vincent grier gibi 2-3 oynayan biri yerine, takımı oynatan iyi bir oyun kurucu almış olsalardı, 2-3 numara için jimmy baron-richie frahm ikilisinden daha çok verim alabilirlerdi. başka yabancı transferine de gerek kalmazdı.

richie frahm kendisini kanıtlamış bir oyuncu, jimmy baron'un da ksk'li ryan toolson'dan eksiği yok ama takımı organize edecek bi gardları olmadığı için bu adamlardan yeterince verim alamadılar bence..

alper dedi ki...

ben yanlış mı hatırlıyorum ? bir kac sene once ulkesine dondukten sonra turkiye hakkında sallayıp duran adam bu frahm degil miydi ?

alper dedi ki...

evet dogru hatırlıyormusum. bu gevsek adamları neden transfer ederler yazılanlar gun gibi ortada oldugu halde, bir turlu anlayamiyorum.
ilgili link: http://community.seattletimes.nwsource.com/archive/?date=20031008&slug=kell08

youla dedi ki...

Selçuk Üniversitesinin vebalini çekiyorlar...