17 Ocak 2010 Pazar

Mersin'den Bir Transfer Daha: Vincent Grier

Bu yıl yabancı oyuncu tercihlerinde ciddi sıkıntı yaşayan ve belki de bu nedenle elindeki kaliteli yerli kadrosuna rağmen ligde 3 galibiyetle son sıralarda yer alan Mersin BŞB'de bir yabancı transferi daha gerçekleşti. Geçen sezonu Erman Kunter'li Cholet'de geçiren, bu sezon başında ise Tayvan ligi takımlarından Taiwan Mobile ile anlaşan Vincent Grier sezonun geri kalanında Mersin BŞB forması giyecek. Cholet'den önce Gravelines'de oynayan Grier, Minnesotta Golden Gophers mezunu. Bir ara NBA'de Miami Heat ile de sözleşme yapmıştı ama olmadı, tutunamadı orada. 1983 doğumlu ve 1.96 m boyundaki oyuncuyu Erman Kunter'e de sormuşlar. Oradan gelen referanslar da olumlu olmuş. Bugün Daçka maçında kadroda ve sahadaymış. Mersin'de kim geldi kim gitti, yetişmek zor cidden. Frahm gidecek deniyordu, gitti herhalde. Dominic, Baron, Grier, Nikolic şeklinde olur o halde Mersin'in yabancı rotasyonu. Salsabasket özel haberidir.

5 Yorum Yapılmış:

Selda dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Fanatik Basket dedi ki...

@selda
vincent grier 1.96 boyunda, 2 ve 3 numara oynuyor. olayın 5 numarayla ya da 5 numaraya göre kısa olmasıyla ne alakası var anlayamadım?

Selda dedi ki...

@fanatik basket'e
mersin de asim in yerine oynatacagi guclu bir 5 nolu oyuncuya ihtiyaci vardi. takimda zaten 2 ve 3 numarali pozisyonlar icin yeterince oyuncu yok mu ki bir yenisi alindi.
onumuzdeki maclari takip ederseniz vincet'in 5 nolu oyuncu gibi oynayacagina sahit olacagiz.

Selda dedi ki...

ehveni ser diye farsca bir cumle var. kotunun iyisi anlaminda. kurtarici olmasi umuduyla alinan vincet grier gecmisi pek de parlak olmayan NBA de miami heat de begenilmeyerek gonderilen. fransa da 10 sayı 24 dk ortalamayla oynamis, tayvan liginde tutunamamis vasat bir oyuncu.
hele de frahm gonderilerek alindiysa vah vah vah.
dominic hala sahnelerde. keske dominic yerine sait baba guard oynasa da frahm gonderilmeseydi.

Trapped Scorpion dedi ki...

daçka maçını alan adamdır..