7 Ocak 2010 Perşembe

Nachbar'ın İsyanı

Sezon başında Bostjan Nachbar’ın Efes Pilsen kadrosuna katılması ile TBL çatısı altında izlediğimiz önemli oyuncular listesine bir isim daha eklenmişti. Mario Kasun, Igor Rakocevic gibi Avrupa’da önemli birer isme sahip oyuncuların yanına eklenen son halka olmuştu Nachbar. Ligde geride bıraktığımız dönemde oynadığı 12 karşılaşmada maç başına18 dakika sahada kalarak 7.7 sayı - 3.5 ribaund ortalamaları ile oynadı Sloven oyuncu. Bu sezon Efes Pilsen’in başını oldukça ağrıtan yabancı oyuncu kısıtlamasından kurtularak forma giydiği Euroleague’de ise oynadığı 8 maçta Ergin Ataman’ın rotasyonundan maç başına 20 dakika süre kaparak, 8.4 sayı - 2.1 ribaund ortalamaları tutturdu. Fakat bu 20 dakika ortalamanın ortaya çıkışındaki dengesizlikler de gözden kaçmadı. Mesela Nachbar Rytas, Partizan ve içerdeki Unicaja Malaga maçlarının toplamında aldığı süreden daha uzun bir süre sahada kaldı Malaga deplasmanında.

Ülkesindeki Prostimet adlı basketbol sitesine bir röportaj vermiş Nachbar ve adeta içini dökmüş bu röportajda. Ergin Ataman’ın rotasyonunda aldığı sürelerin dengesizliğinden, Partizan maçında 33 dakika süre aldıktan sonra Malaga deplasmanında yalnızca iki dakika sahada kaldığından yakınarak başlamış röportaja. İstediği pozisyonda oynatılmadığını da eklemiş tabii. Hemen arkasından hem takımla hem de koç ile iletişim sorunu yaşadıklarından bahsetmiş ki zaten translate yardımı ile anlayabildiğimiz kadarıyla röportajın başlığı da ‘I miss communication’ şeklinde. İspanyol basını aracılığıyla öğrendiğimiz ve Engin Özerhun’un 'Real Madrid bize böyle bir teklifle geldi, ancak biz kabul etmedik' açıklaması ile de doğrulanan Hervelle takasına dair soruya da Efes Pilsen’in kendisini oynatmadığı halde Real Madrid’in teklifini reddettiğini söylemiş Nachbar. Ve bütün bunların sebebi olarak da bir kez daha iletişimsizliğe vurgu yapmış. Sloven oyuncunun saha içinden ziyade saha dışında problemler yaşadığını anlattığı ve bütün sorunumuz iletişim diyerek yakındığı röportajın tamamını şuradan okuyabilirsiniz.

7 Yorum Yapılmış:

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

E adam haklı..

tankut dedi ki...

Ok Ataman kendisini kullanmayı beceremedi.Ama adam oynadığında da bi hırs göstermedi ki.Real'de isteyince iyice koptu zaten.Ki bu geceki maç sonucu itibari ile yakında Efes'de bir kaç değişiklik yaşanacaktır zaten.Kasun'la kol kola binsinler uçağa,artık nerde inerlerse...

basketçi dedi ki...

bu akşam gördük
adamın savunması pamuk şekeri kıvamında
bir an önce yollanmalı
verilen paralara yazık

maliano dedi ki...

O takas karlıydı dediğimde herkes karşı çıkmıştı, Efes Pilsen kazık yer denmişti ama sonuç ortada malesef. Hala savunuyorum "O takas havada kabul edilmeliydi."

salih dedi ki...

atamanın oyuncu tercihlerine her zaman kuşkulu yaklaşmışımdır.sever kendileri şut atan uzunları ama bu adam üç sayı çizgisi dışından oyunu yok. savunma adına yaptığı tek şey bourisis yaptığı şans bloğuydu?! bende hervelle takasının büyük bir şans olduğuna inanalardanım, büyük fırsat kaçtı. hervelle bu takımın hakkettiği sertliği verebilirdi.

Oğuz Yılmaz dedi ki...

hervelle'in şu an nerde olduğundan haberiniz var değil mi ?? kişisel olarak bir sempatiniz olabilir ama o adamın efes'e hayrı olacağına katılmıyorum kesinlikle..

Bapsteba dedi ki...

sezon başında belliydi zaten rotasyonda yaşanacak sorunlar.en az 2 kafadan çıkacak çatlak ses bekliyordum.akşam spor haberlerinde ergin ataman Top16ya kalırlarsa transfer yapacaklarını açıkça söyledi.Elenmeleri halinde ise gönderecekleri kişiler olacakmış.Demek kendi yeri çok sağlam ki bu kadar emin konuşabiliyor.