3 Ocak 2010 Pazar

Ömer Ünver Olin'e Kiralandı

Ligimizin kadrolu 'Üç sayı kralı' Ömer Ünver 1.5 senedir benchini terlettiği Beşiktaş Cola Turka'dan ayrılmış, TB2L takımlarından Edirne Olin Gençlik takımına kiralanmış. Haberi Batug forumdan bir arkadaşım uçurdu, ben de teyidini aldım. Keşke 1-2 hafta daha sabretseymiş Ömer, All-Star'da yarışamayacak şimdi. 3 yıl üst üste '3 Sayı Kralı' olma şansını tepiverdi bu hamlesiyle. :) Şaka bir yana, ciddi fark yaratacaktır Olin'de. Salsabasket özel haberidir.

12 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

kadro derinliği çok fazla geniş olmayan beşiktaş'ın ömer'i neden gönderdiğini bilmiyorum ama olin için çok iyi transfer olmuş.

ömer ünver 2.lig için çok üst düzey bir oyuncu, beko liginde herhangi bir orta sıra takımında da çok rahat ilk 5 oynayabilirdi.

antrenörlüğe gökhan taştimur'un gelişiyle çıkışa geçen ve ömer'den önce de ege taşpınar, serhan kavut gibi takviyeler yapan olin'i seneye 1.ligde görebiliriz.

berker dedi ki...

olin gençlik her sene çok önemli işler yapıyor ve yatırmlarının karşılığını alıyorlar.daha iyi yerlere geleceklerdir.

Ömer dedi ki...

Daha dun arkadasla Omer'in neden takimda kaldigini veya oynatmadigimiz halde neden bizim onu kadroda tuttugumuzu sorgulamistik, bugun kiralandi haberi geldi.

Besiktas ile olan sozlesmesi gelecek seneyi de kapsiyor mu ki 'kiralandi' diyoruz bu arada?

kerim can dedi ki...

gökhan hocanın gelişiyle olin tüm rakiplerini yenerek liderliğini sürdürüyor. Playofllarda iyi işler yapacak gibi duruyorlar.

tayfun_yurdagul dedi ki...

Anadolu'nun değişik şehirlerinden takım gelmesi Türk Basketbolu için çok iyi olucaktır.

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Hayırlı olsun Olin için.

BaHa dedi ki...

CASA TED de iken 9 sayı civarı ortalamaları vardı. Bu arada 3. kez sayı kralı olana kırkpınardaki gibi altın kemer vermiyorlar hatta altın kemerde karın doyurmuyor :)
Sonuçta Beşiktaşında içinde bulunduğu mali kriz başta yerli oyuncuları vurdu. Ömer Ünverinde ayrılma sebebi bu olsa gerek. Önümüzdeki haftalarda Kepezde başlayan isyan benzeri bir durum Beşiktaştada yaşanabilir.

Ferhat Yeşiltaş dedi ki...

Ömer'in kiralık olarak takımdan ayrılmasının en son bağlanacağı nokta maddi sıkıntıdır. Sisteme uyum sağlayacak bir oyuncu değil, çok kaliteli bir şutör ama yeterince hızlı/çabuk ayaklı bir isim değil Ömer. Bu nedenle kadroda tutup ekstra maliyet yaratmanın bir mantığı olmasa gerek. Ayrıca 13 maçın sadece 5'inde 7 dk ortalama ile forma giymiş bir oyuncunun kiralık gönderilmesinin "maddi sıkıntıdan oyuncular kaçıyor" gibi değerlendirilmesi tamamen art niyetli bir yaklaşımdır..

Adsız dedi ki...

Bir Edirne takımını 1.ligde görmeyi çok isterim.İnşallah oynar katkı verir ve Olin bu yıl 1.lige çıkar.

Barış dedi ki...

Beşiktaş'ta bu sezon öyle isyan çıkaracak kadar büyük bir maddi sorun yok.Büyük ihtimalle o pozisyona daha iyi bir oyuncu alınacağı ve artık hiç oynayamayacağı için kiralanmıştır Ömer.Ersin Görkem olabilir mesela.Oynayan veya çok para kazanan bir oyuncu için yapılsa bu yorumlar tamam da pek maliyeti olmayan ve çoğu maçta hiç oynamayan bir oyuncu için böyle yorumlar yapılması bence de tamamen artniyetli.

yunus dedi ki...

Erkan veyseoğlunu isterim.Bence ligdeki en underrated oyuncu

BaHa dedi ki...

Valla maddi sıkıntıları kesinlikle artniyet düşünerek söylemiş değilim. Madem Beşiktaşın içini biliyorsunuz 3 aydır para alamadıklarını da bilmeniz lazımdı...
Burada Ömerin basketbol çapı başkalarıyla kıyaslanması ayrı konu kiralık olarak gitmeyi kabul etmesi ayrı konu..
Ömer gibi bir oyuncu neden paşa paşa Beşiktaş bencinde oturup tıkır tıkır maaşını primini almasın ki?
Ama alıyorsa tabi. Benim demek istediğim buydu. Ayrıca Ömer tarzı şutörlere özel set yazacaksınki fayda alasın. CASA TED zamanında GS yi FB'yi Telekomu onun üzerinden setlerle yendiler.
Kısaca bu transferden heriki tarafta memnun gibime geliyor.