2 Ocak 2010 Cumartesi

Oyak Renault: 69 - Erdemir: 84 (Erdemir'i Leon Uçurdu)

Geçtiğimiz sezona göre kötü bir performansı olan Oyak Renault bu gün de tanınmaz haldeydi. Maç öncesinde bu kadar fark beklemiyordum açıkçası. Evsahibi takımda Uğur Yılmaz yoktu kadroda. Takım listeleri okunurken eski dost Alex Gordon'a jest yapılması güzel bir detaydı. Maç cılız başladı. İlk dakikalarda karşılıklı boş hücumlar izledik. 4 dakika kadar geçmişti ki skor 4-6'ydı. İlk çeyrekte akıllarda kalan iki olay gösterebiliriz. İlki Heytvelt'in Kone'ye yaptığı süper blok, ikincisi ise Nedim Dal'ın bomboş durumda smacı kaçırmasıydı. Kimi güldü buna, kimi öfkelendi. Savunmaların istekli başlaması skorun alt seviyelerde kalmasına yol açtı.


İkinci çeyrek Kone'ye yapılan teknik faulle başladı. Erdemir Funk ve Leon Williams'ı kullanmaya çalıştı. Ligimizin kadrolu asist kralı Hakan Köseoğlu bu dakikaya kadar pek ortalarda gözükmedi, tabii bunda Ahmet Erdoğan'ın hakkını teslim etmemiz lazım. Çeyreğin sonlarına doğru Erdemir farkı yavaş yavaş açmaya başladı. Yücel Platin oyuncularına oldukça sinirlendi savunma konusunda. Özellikle pota altında Leon Williams ve Kone'nin atletik oyunları Renault'yu sıkıntıya soktu. Erdemir devreyi 27-34'lük skorla kapattı.

İkinci yarıya konuk ekip hızlı başladı. Hakan'ın sazı eline alması, Kone'nin pota altını domine etmesiyle beraber fark 12'leri buldu. Yücel Hoca'nın aldığı mola da Erdemir'i frenleyemedi. Hakan-Kone ikilisinin bu çeyrekte yaptığı iki güzel alley-hoop vardı ki tüm salon ayakta alkışladı bu basketleri. Aklıma gelmişken; 10-15 kişilik Erdemir seyircisi de vardı tribünde. Zaman zaman onlar da destek verdiler takımlarına. Üçüncü çeyreğin bitmesine 3 dakika kala her iki takım da üçlük denemeye başladılar. Hal böyle olunca yüzdeler biraz düştü ve Erdemir 15 sayılık farkla (50-65) son çeyreğe önde girdi.

Final periyodunda Renault'ya öldürücü darbeyi vuran Leon Williams oldu. Nedim - Heytvelt ikilisi Amerikalı uzunu durdurmayı bırakın, yavaşlatamadı bile. Maçı 27 sayı 15 ribaundla tamamladı başarılı oyuncu. Nam-ı diğer 'Bay asist' Hakan Köseoğlu, Funk ve Leon'u iyi besledi. Zaten Erdemir'in hücumları büyük ölçüde bu üçlü üzerine kurulu. Bitime 4 dakika kala maç formalite havasına büründü. İki coach da fazla şans vermediği oyuncuları sahaya sürdü. Renault'da Oğuz Erdoğan, Erdemir'de ise Melih Yıldız ve Serhat Uğur oyuna girdiler.

Renault'da Famutimi - Heytvelt -Ahmet - Adams dörtlüsü ayakta durmaya çalıştılar. Famutimi istikrarlı bir oyuncu olduğunu gösterdi bir kez daha. Erdemir cephesinde ise daha önce de dediğimiz gibi Leon - Funk - Hakan üçlüsü daha çok topla haşır neşir oluyorlar. Tabii diğer oyuncular da tamamlayıcı görevini üstleniyor. Ahmet Çakı'nın öğrencileri haklı bir galibiyet alarak eve dönmüş oldu böylece. Renault'da ise skor üretme sıkıntısı sürüyor. Önümüzdeki günler bakalım neler gösterecek.

edit: Asist istatistiklerinde 27-9 Erdemir üstünlüğü var. Eee Hakan Köseoğlu tek başına 13 asist yapmış. Siz düşünün gerisini :)

Oyak Renault (69): Ahmet Erdoğan 5, Olumuyiwa Famutimi 21, Nedim Dal 6, Wink Adams 17, Josh Heytvelt 7, Ufuk Kaçar 2, Tufan Önen 3, Mutlu Demir 8

Erdemir (84): Nate Funk 16, Hakan Köseoğlu 3, Mohammed Kone 12, Leon Williams 27, Erkan Veyseloğlu 5, Ümit Türkoğlu, Erdal Bibo 3, Alex Gordon 12, Erhan Yetim 2, Emre Ekim 2, Melih Yıldız 2

2 Yorum Yapılmış:

Tunacoach dedi ki...

Uğur Yılmaz Bölgesel Lig'de Yeşimsporda oynuyor 3 haftadır.İyi de yapıyor.oynuyor hiç olmazsa.2. liglerden de isteyen olmuş ama Bursa'da kalmak istemiş duyduğum kadarıyla..

duru dedi ki...

Erdemir bence son zamanlarda çıkış yapan takımların başında geliyor.Üstelik sessiz sedasız...Bence çok elit bir takım gerek tarftarı gerek oyuncuları gerekse yöneticileriyle...Özellikle de antrenörleriyle....