16 Ocak 2010 Cumartesi

P. Karşıyaka: 79 - Beşiktaş CT: 77 (Toolson Böyle İstedi)

Karşıyaka deplasmanına Mire Chatman'siz gelen Burak Bıyıktay'ın yaklaşık bir sezondur Beşiktaş Cola Turka'ya oynattığı sistemin bugün sekteye uğrayacağını tahmin etmek zor değildi maç öncesinde. Takımın hızlı hücuma çıkmasını sağlayarak oyun temposunu arttırdığı gibi kadro içerisinde skor potansiyeli en yüksek isim olması da Chatman'ı iki sezondur alternatifsiz kılıyor siyah beyazlılarda. Onun yokluğunda Karşıyaka deplasmanından galibiyet çıkartmalarını beklemiyordum, dün Anıl Chatman yokmuş İzmir'de dediğinde de söylemiştim ona. Baxter'ın da sadece bedenini İzmir'e getirmesi Chatman'ın üstüne tuz biber oldu tabii Burak Bıyıktay için. İkinci çeyreğin sonlarına doğru Holston'ın dizinden sakatlanarak kenara gelip bir daha oyuna girmemesine rağmen Toolson'ın muazzam ikinci yarı performansı ile maçı kazanmayı başardı Pınar Karşıyaka.

Chatman'ın yokluğunda Engin Atsür - Muratcan Güler - Brad Newley - Adem Ören - Fedor Likholitov beşiyle hava atışına gelen Beşiktaş Cola Turka'ya karşılık coach Hakan Demir'in tercihi Holston - Toolson - Birkan - Furkan ve Wesson şeklinde oldu. Beşlere ve benchdekilere baktığımızda Engin Atsür'ün bugün için alternatifsiz oluşu ilk dikkat çeken detaydı konuk takım adına. Buna karşılık sakatlıktan oldukça formda dönen Engin Atsür'ün savunmada Holston'ı fazlasıyla rahatsız ettiğini ve bir numaradan başlayan bu sertliğin tüm takıma sirayet ettiğini gördük ilk çeyrekte. Hücumda ise Karşıyaka uzunlarına karşı üstünlük kurması beklenen Likholitov'un boyalı bölgedeki dominasyonunu seyrettik her iki pota altında da. Özellikle savunmada dışarıdan hücum etmek zorunda bıraktı ev sahibi takımı, onlar da 1/8 dış şut isabeti ile cevap verince buna ilk çeyreğin bitimine iki dakika kala 6-17 ile çift haneli farkı gördük maçta ilk kez . Hepsinden daha önemlisi ise uzunca bir süredir maçın ilk çeyreğinde yalnızca 10 sayıya izin veren Beşiktaş Cola Turka savunması görmemiştik, ki genellikle savunma görmüyorduk zaten siyah beyazlılardan.

Wesson'ın dışardan kendilerine ekmek çıkmayacağını görerek pota altını zorlaması ile başladı ikinci çeyrek. 10 dakikada yalnızca 10 sayı üretebilen Karşıyaka'lı oyuncuların galibiyetin bekledikleri kadar kolay olmayacağını görüp savunmayı sertleştirmeleri ile de maç kıvama gelmeye başladı aslında. Skoru geriden takip etmesine karşın oyun ritmini eline almayı başaran Karşıyaka, Furkan'ın Haluk Yıldırım'ı blokladığı pozisyonun devamında hızlı hücumda Birkan'ın smacı ile 0-0'dan sonra ilk kez eşitliği sağlamış oldu 33-33'de. Newley'in son saniye üçlüğü ile içeriye 38-33 yenik girmelerine karşın, 10-21'lik ilk çeyreğin ardından oyuna yeniden ortak olmayı başarmışlardı. Fakat çeyreğin sonuna doğru Engin Atsür'ü savunmaya çalışan Holston'ın ayağının kayması neticesinde dizini sakatlayarak acı içinde yerde kalması ikinci yarıya devam edemeyeceğini gösteriyordu. Bu da onlar adına oluşabilecek en kötü senaryoydu o an için.

Chatman'sız Beşiktaş Cola Turka'ya karşılık Holston'sız Pınar Karşıyaka'nın yirmi dakikalık mücadelesinde ''Holston yoksa ben varım! '' diyerek ikinci devreye bir dakika içinde bulduğu sekiz sayıyla başlayan Toolson tribünleri de iyice maçın içine çekmeyi başardı. Skor üstünlüğünün sürekli olarak el değiştirdiği bu periyotta Toolson'ın hücumdaki çılgın oyununa savunmada Engin Atsür'ü savunma görevini üstlenen genç Serkan'ın bu işi fazlasıyla yerine getirmesiyle fark Karşıyaka lehine ilk kez dokuz sayıya kadar çıktı, çeyreğin bitimine üç dakika kala. Fakat son üç dakikada Cevher ve Haluk Yıldırım imzalı altı sayıya cevap veremeyince ev sahibi takım, bizim payımıza düşen de son çeyreği daha bir heyecanla beklemek oldu.

İlk çeyrekteki Beşiktaş Cola Turka üstünlüğünün ardından sürekli olarak çok yakın geçen bir maçın son topa kalış klasiğini bekliyordum aslında son çeyrek başlarken. Geçen sezonun sonunda bu salonda oynanan ve Chatman'ın son saniye basketi ile kazanılan maçı da anımsayarak tabii ki. İki tarafa da fazlasıyla gidip gelen oyun 77-77'de eşitlendi bitime 24 saniye kala. Mola dönüşünde top kenardan çıkartılırken Haluk Yıldırım'ın Toolson'a istemeden yaptığı faulü sayıya dönüştüren Karşıyaka'nın faul yapıp yapmayacağını merak ediyordu yorumcu Nejat Sayman. Fakat ben emindim, savunma yapacaktı Hakan Demir'in takımı. Sık sık tartışılan ve nihai bir sonuca bağlanamayan, son topta savunma mı hücum mu ikileminde savunmayı tercih eden Karşıyaka, son topta sayıya izin vermeyerek 79-77'lik skorla galip ayrılmayı başardı salondan.

Holston'ın yokluğunda 22'si ikinci yarıda olmak üzere 27 sayı ile maçı tamamlayan Toolson Karşıyaka'ya galibiyeti getiren en önemli isimdi şüphesiz. Serkan Menteşe 20 dakika kaldığı sahada yalnızca 1 sayı üretebildi fakat dinamizmi ile Engin Atsür'ü fazlasıyla rahatsız ederek siyah beyazlıların hücum sistemini bozan isim oldu. Maç sonunda en büyük alkışı hakedenlerden biri de o kesinlikle. Beşiktaş Cola Turka maçlarında görmeye alışık olmadığımız bir skor bu, Chatman'ın yokluğunda normal karşılanması gereken bir skor aynı zamanda. İki takımda belirli aralıklarla oyuna hükmetti, oyunun hakimiyetini ele alarak istediği tarzda şekillendirdi oyunu ve bu sekansda bunun meyvalarını topladı fazlasıyla. Fakat son topta Karşıyaka'nın oyun karakteristiği ağır bastı ve maçın altına imzasını atan Karşıyaka savunması oldu.

Toolson'ın Likholitov'un üstünden yaptığı smaç maçın olduğu gibi son dönemin de en güzel hareketlerinden biriydi bana kalırsa. - farkındayım okuyunca mantıksız geliyor insana ama ikinci yarıda mantıkla algılanabilecek bir Toolson yoktu zaten sahada.- Bunun yanı sıra Andre Smith'in sondan bir önceki pozisyonda Cevher'in karşısına korkusuzca dikilerek bloklaması ve Cevher'in buna rağmen pozisyonu aldığı iki hücum ribaundu neticesinde sayıya dönüştürmesi de maçın hoş hareketlerindendi ama Toolson'ın smacı hepsinden farklıydı, uzun süre unutulmayacak bir smaçtı kesinlikle.

Pınar Karşıyaka (79): Birkan Batuk 2 (2 ribaund), Ryan Toolson 27 (6 ribaund- 1asist), David Holston 6 (ribaud), Furkan Aldemir 3 (2 ribaund- 2 asist), Ray Wesson 19 (6 ribaund), Andre Smith 15 (11 ribaund), Serkan Menteşe 1 (1ribaund), 3, Alper Saruhan 6 (6 ribaund- 3 asist), Valentin Pastal (1 ribaund)

Beşiktaş Cola Turka (77): Fedor Likholitov 21 (8 ribaund- 1 asist), Muratcan Güler 4 (5 ribaund- 1 asist), Engin Atsür 9 (4 ribaund- 4 asist), Brad Newley 16 (1 ribaund), Haluk Yıldırım 10 (2 ribaund- 4 asist), Adem Ören 2 (1 ribaund- 1 asist), Cevher Özer 11 ( 3 ribaund), Kevin Fletcher 4 (5 ribaund)

31 Yorum Yapılmış:

eros1912 dedi ki...

burası KARŞIYAKA ARENA ! burda favori her zaman Karşıyakadır ! bazılarının bilgilerine ;)

hasanerdem dedi ki...

Çeşitli sebeplerden ötürü salonda değildim ama TV'den izledim bütün maçı.

Hiç birşey yazmıyorum, bu tek kelimeyle inancın zaferidir. Bütün takımı tebrik ediyorum. Helal olsun hepsine !!!

Burak Lolo nickli biri vardı dün bişiler yazmıştı rahat alırız falan diye, heralde maden suyu almaya gitti, ancak hazmeder... Lololo yapmakla olmuyo o işler...

Gökhan Tasan dedi ki...

chatman degil süperman olsa farketmezdi karsiyaka için Allahin adaleti çok büyük bugün Hakan Demir'e geçen sene neler yapan yardimcilari(arkadan hançerleyen)ve o zaman ki menajeri gereken basketbol dersini almistir.Takimdaki yabancilari wesson hariç hiçbir 1.Lig koçu istemezdi.Hakan demir gerçekten büyük koç oldugunu kanitladi yolu açik olsun taraftara inananlara bu galibiyet armagan olsun inanmayanlarada k.pk olsun

Erinc Atilla dedi ki...

tv'den nasil gorundu bilmiyorum ama hakemler de kotuydu, david'in sakatlandigi pozisyon da...

toolson kendisini asti bugun...oyle boyle oynamadi...gayet iyiydi...

burasi akatlar diyen, istanbul'a gelene bilet bedava diyen bornova'da toplanan akhisar-salihli-turgutlu-izmir tayfasi da bi donup aynaya baksin bi zahmet...

BURASI KARSIYAKA !!!

Gürkan Alkan dedi ki...

Öncelikle Karşıayaka'yı tebrik ederim. İkinci kez izledim onları, iyi mücadele ettiler. Ancak merak ediyorum, 3lük atmak dışında bu takımın başka oyun planı yok mu? Takımlarının bir tarzı yok. Mesela Beşiktaşımız hızlı oyun oynar. Bir başkası set hücumlarında iyi oyunlar yaar vs. Karşıyaka'da topu eline alan salladı resmen. İsabet buldukları için tebrik de ediyorum. Her maç mı böyle atıyor bu adamlar yoksa bizim maça mı denk geldi bilmiyorum.
Gelelim bizim tarafa. Engin'e koca maç bir alternatif üretemedik. Bugün rakpte oynayan çocukları gördükten sonra, Burak Hoca genç oyuncu muhabbeti de yapamaz herhalde. İnsan bir tane alır gençlerden yahu. Bunun dışında oyuna çoğu yerde geç müdahele etti veya edemedi. Menajerlik görevine geri dönmesi daha hayırlı olacak sanırım. Baxter da gidici galiba. Bu adam hep böyleydi zaten, rahat tavırlar vs. Ama çok iyi bitiricidir. O da hiç oynamadı nedense. Fletcher da çok az tercih edildi. Bizim takımdan önce yönetimi konuşmamaız lazım ki, bunun için 31 Ocak'ı bekliyoruz.

Ali Taşan dedi ki...

Beşiktaş şimdi demesin chatman yoktu yenildik diye!David Holston sakatlandı 25 dakika guardsız oynadı Karşıyaka!!!Eşit şartlardaki maçı Hakan Demir usta hamleleriyle aldı Ksk takımı bir lafımda Haluk Yıldırım'a geçen sene takımı Hakan Demir'e karşı kışkırtıp antreman yaptırmıyodun Beşiktaş'a şimdi ne oldu yapmıyosun böyle yaramazlıklar basketbol seni bırakmış arkadaşım sende bırakta arkanda çürüyen gençlere yol ver biraz ekmek yesinler ne dersin ???

KskHyTr dedi ki...

@gürkan alkan
naçı nasıl seyrettin bilmiyorum ekrandan beşitaş 21 üçlük kullandı ksk 25 iki sayılıklara gelirsek karsıyaka 41 tane kulllanmıs beşiktas 39! aradaki fark ksk şutları sokmus bjk sokamamıs...
Salondaki atmosfer yine muhteşemdi...
Ligin en dar bütçelerinden biriyle evimizde harikalar yaratıyoruz umarım bu takım takviyelerle daha üst seviyeye çekilir önümüzdeki yıllarda....

Gürkan Alkan dedi ki...

KskHyTr,

Biz bugün normal oyunumuz dışında oynadık(hızlı hücumlar). Pota altına top indirdik sıkça. Karşıyaka için açıkçası böyle bir oyundan bahsedemiyorum, bireysel takıldı çoğu zaman. Her neyse öyle ya da böyle yenilmişiz zaten. Söyleyecek fazla birşey yok.

Gürkan Alkan dedi ki...

Ali Taşan,

Emin ol, Haluk en az 3 sene daha oynar.

burak35½ dedi ki...

herşey çok güzeldi maçta gerçekten hakemler dışında..
bu arada Ryan Toolson'ın smaci neydi ya öle hatırlıyanınız var mı?
Umarım David biran önce döner sahalara ama durumu kötü görünüodu Serkan ve Alpere ayrı bi parantez iyi oynadılar Toolson zaten muhteşemdi..
bide KSK'nin ne oynuo diyen arkadaşa maçı salonda izleseydin Toolson'a pozisyon hazırlamak
için yapılan screenlerden kenardan veya ortalardan yapılan hucum setlerini görebilirdin...

burak35½ dedi ki...

dejavu ;
Toolsan'ın smacı siteye koyma gibi bir şansınız var mı maçta gördük ama izleyesi geliyor insanın olağanüstü bişeydi çünkü

KskHyTr dedi ki...

Gerçekten o smaç neydi öyle kesin bloğu yedi gözüyle bakıyordum toolson a sanki havada bir daha zıpladı?çok güçlü bitirdi... Hiç beklemiyordum tollsondan apıştım kaldım resmen tribün zaten çıldırdı:) Zamanında allleyhooptan gelen pasla hosley smacı vardı sanırım yine bjk maçıydı beni bu kadar şoke eden...

tarski dedi ki...

Toolson'un smaci harikaydi.

Engin teknigi iyi bir oyuncu, solunu bu kadar az kullanmasini anlamiyorum, Ibrahim degil sonucta.

Hakan Demir kenarda fazlaca heyecanli. Zaten cok genc bir takimi var. Biraz daha sakin olmasi lazim.

Besiktas'in yardimci antrenorlerinin ve Haluk Yildirim'in gecen sene Hakan Demir'in kuyusunu kazdigi iddalarini ilk defa duyuyorum. Neye dayanarak soyleniyor aciklansin o zaman.

gökhan dedi ki...

Haluk besiktasta 3 sene oynasa ne olur arkadasim gördük bugün dripling yaptirmazlar adama böyle iste menajerden antrenör olursada sistemsiz basketbol izlersiniz bol bol

burak lolo dedi ki...

burdayım hiç bir yere de gitmedim.
chatman bahanesi falan da üretmeyeceğim.3üncü çeyrekte el üstü giren 2-3 üçlük yüzünden maçı verdik.takımımın oyunundan son derece de memnunum. ilk defa istediğim düzeyde savunma yapmaya başladık istatistiklere bakılınca 10 üçlük yediğimiz gözüküyor ama bunlardan 5-6 tanesine yapılacak hiç bir şey yok tamamen yetenek ve o gün kısmetli gününde olması sebebiyle giren şutlar.

karşıyaka bizi yendi diye şampiyon mu oldu da böyle seviniyorlar. playoffta gene ilk turda elenecekler her zamanki gibi gençleri yetiştirmeleri güzel ama onları ticaret ürünü gibi görüp satmak yerine ellerinde tutsalar şampiyonluk kazanabilirlerdi.
maçın sonunda bir pozisyonda topun bize verilmesinin ardından ki ksk lı oyuncudan çıktı sahaya hemen para bozuk para atıyosunuz bu mu sizin taraftarlığınız beşiktaş a maç boyunca edilen küfürler ve taraftarımıza yapılan el kol haraketleri de cabası.ondan sonrada biz çok centilmeniz misafirperveriz falan da demeyin herkes herşeyi gördü.
biz her zaman efendiliğimizi gösteririz,tekrardan tebrikler ksk takımı.

burak lolo dedi ki...

bazı arkadaşlar da haluk kapatana falan saydırmışlar türkiye liginde o yaşta bu kalitede oynayacak 3 kişi var mı be? adam 37 yaşında çok ciddi bir hastalıktan bırakın hayata basketbola döndü hala adama laf ediliyor.sadece gülüyorum.

beşiktaş takımına sistemsiz denilmiş sizin çok mu sisteminiz var ver toolsuna üçlük atsın ver smithe içerden oynasın bire bir başka setiniz mi var be.
hakan demiri bugün beğenen arkadaşları ilerde görücem bu takımı ne hale getiricek ve nasıl bir enkaz bırakıcağını o zaman göreceksiniz.

basketçi dedi ki...

haluk yıldırım ne zaman dripling yaptıki zaten
haluk olmasa bjk son topa bile kalamazdı
bencede en az 3 yıl oynar
______
pınar ksk gerçekten çok iyi oynadı
hakan demir zaten takımını çok iyi yönetti ama beşiktaşın başında koçluktan bihaber olan birisinin olmasıda onlara yardım etti
son topu benim minik takım oyuncularım bile daha iyi kullanırdı.

Alphan Aksoylar dedi ki...

Ben de koçlarından daha olgun ve oturaklı olan Beşiktaşlıları tebrik ederim. Karşıyaka'ya çamur atan Burak Bıyıktay'ı ise kınıyor ve İsmet Badem'in aşağıdaki linkteki yazısını okumaya davet ediyorum.

http://www.basketdergisi.com/Haber.aspx?ID=2737&CatID=1

Alphan Aksoylar dedi ki...

Bu arada Serkan ve Alper maçın kazanılmasında önemli rol oynadılar, Ryan'ın, Wesson'ın, Furkan'ın smaçları, Furkan ve Andre'nin blokları muhteşemdi, Recep Ankaralı'dan hiç hakemlik dersi almadıkları belli olan iki tıfılın üstün gayretlerine karşın (Haluk, Cevher, Likholitov ve Engin'in dirseklerini görmezden geldiler kendileri, yanısıra saçma sapan fauller icat ettiler, stepsleri es geçtiler, BJK bençine bakmadan düdük bile çalmadılar, bi düdüğü Burak Bıyıktay'a vermedikleri kaldı.) maçı kazanmayı başaran oyuncularımız ve koçumuz Hakan Demir'i kutluyorum, umarım takımımızdan güzel haberler almaya devam edeceğiz...

KskHyTr dedi ki...

@Lolo
burası oyuncu fabrikası arkadaşım neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz?? burda tabiki yetiştircez ve tabikide daha büyük bütçeli takımlara gidecek nedir bu fanatikliğin nereden geliyor?? Yine playoff ilk turda elencekler yine şöyle yine böyle bumu savunma mekanizman şimdiki?? Yine ilk turda elensin hatta playoffa kalamasın bu takım mücadele etsin bu salon her zaman full çekecektir ve en kötü ruhsuz oyuncuları bile piyasa parlatıp sunacaktır... en azından heryıl 1-2 yetiştirdiğmiz altyapı değerimizi izliyoruz burda... ordan burdan dünyanın parasını verip oyuncu alıp sonra parasını ödememezlikte yapmıyoruz!!(chatman?)...sizdeki bütçe ksk de olsa bu taraftarla(basketbol taraftarı futbol değil!) coktan sampiyon olurduk... ne başarısı var beşiktaş FUTBOL klubunun basketbolda soruyorum sana??
Önce bir takımına taraftarına bak sonra yorum yap ksk hakkında bence daha bi kaale alınırsın belki...

hasanerdem dedi ki...

Karşıyaka'nın galibiyetini bir türlü sindiremeyenler var, özellikle her türlü yeneriz diyen bir arkadaş vardı lololo yapıyordu maçtan önce.

Akşamdan bu tarafa sindirmişsinizdir diye düşünüyorum, bilmem yanılıyormuyum.

Pazar gününe zafer haberleriyle uyanma hayallerinizi kursağınızda bıraktığımız için özür dileriz...

Ama burası Karşıyaka...

Karşıyaka'da favori her zaman biziz, bunu sakın unutmayın, olur da unutursanız dünkü maçı baştan izleyin ve bu yazıyı baştan aşağı bir kez daha okuyun...

ercan dedi ki...

Dünkü galibiyetinden dolayı KSK'yı tebrik ederiz ama BJK'ye Son 10 sezonda İzmir'deki 10 maçın sadece 4ünün kazanabilen; fenere karşı yine 10 maçta 2 galibiyet alabilen bir takım nasıl oluyorda "Burası KSK burda daima favori biziz" yakıştırmasına maruz kalıyor ?

fb ve BJK'ye karşı 20 maçta 6 galibiyet al ama sürekli favori ol. İlginç bir yaklaşım. Allahtan gs var da bu tezinize sağlam destek oluyor :)

Neyse tebrikler tekrardan.

ercan dedi ki...

Baxter'ın da kelle koparılacaksa koparılsın. Faydasından çok zararı olmaya başladı.

burak lolo dedi ki...

@kskhytr
ne savunma mekanizmam olucak benim sinirlendiğim konu beşiktaş gibi bir takımı yeniyorsun maç bitiyor eğeleniceğine coşucağına hala bizim oyunculara para atılmaya çalışıyor galip gelmissin kutlasana adam gibi orda o haraketler yakışmıyor.

el aminli senede final oynadığımızı ne çabuk unuttun. 2 yarı final oynadık kerem tunçerisiz efes pilseni yendik.bütçe demişsin bu işler bütçe işi değil bak partizana cibaonaya asvele 2.5 milyon euro bürtçelerle grubtan çıkıyor. sizin bütçeniz 1-1.5 mlyn euro arası bizimkide 3.5 mlyn euro bizi fener zanetttn galiba onlar 15 mlyn euro efes desen 25 falan gs bile 5.5-6 mlyn euyroluk takım biz de üst kategori takımlar arasında en düşük bütçeye sahip takımız buna rağmen efes ve fb ile kafa kafaya oynadık doğru parçaları bulursan 2.5 mlyn euroluk takımla da şampiyon olursun.

burak lolo dedi ki...

belki biz fazla oyuncu yetiştirmiyoruz ama genç olup o rtada kalmak üzere olan oyuncuları da büyük takım oyuncusu yaptık. 2003 te full türk kadrosunda bulunan nedim tufan bizden gittikten sonra aranılan isimlerden oldu. daha sonra musatafa abi 1 sene bizde oynadı efese uçtu para için. aynı şekilde muratcanın ilk gelişi o gitti sinanı aldık daçkadan o da efese gitti kaya tauda kötü bir dönem geçirdi bir sezon bizde kendini buldu efese gitti. shumpert normal bir avrupa takımında oynarken bizde gösterdiği performansla eurolig takımında oynuyor şimdi.kariyeri bitmekte olan bir çok sporcuya ekmek sağladı bizim takım ama sizde olduğu gibi bütçemişz yeterli olmadığı için gittiler efese veya başka bir takıma.

sonsuza-kadar dedi ki...

@hasanerdem

komik olma geçen seneki 45 sayılık farkı unutma,Vidmar'dan üçlük yiyen tek takım olma özelliğine sahipsiniz :))

eros1912 dedi ki...

hiç kimse değinmemiş ama dün ksk-bjk maçı biter bitmez sky türkün yayınını kesmesi de çok saçmaydı.boş tribünlere oynanan,sıkıcı geçen maçlardan sonra bile en azından 1-2 röportaj yapan sky türk,nedense dün apar topar kapattı yayınını.maç bittiğinde saat 18.40.saat 19.00'da haber bültenine kadar 20 dakika var,haberlerden önceki hava durumu vs.çıkartınca rahat bir 15 dakika kesintisiz reklam yaptılar.çifte standartın bu kadarına pes doğrusu !!!

zafer dedi ki...

gokhan tasan adlı arkadaş..ben zafer saglam ve gecen sene dahil 3 sene hakan denirin yardımcılıgını yaptım..hicbirşey bilmeden yaptıgın yorumlarını kendine sakla ne ben ne beşiktaş ekibinden herhangibiri hakan demire madik atmadıgı gibi herkes durabildigi kadar arkasında durmuştur...kişileri zanaltında bırakacak yorumlar yapmayı terbiyesizlik olarak goruyor senide terbiyeye davet ediyorum...bir de bu yorumları okuyup onay veren arkadasa sormak isterim ki kufurlu veya hakaret dolu mesajlara ve yorumlara izin vermiyorsan insanların saygınlıklarını zedeleyecek yorumları neden yayınlıyorsun? senin ahlak anlayışının ulaşabildigi son nokta burasımı?

KskHyTr dedi ki...

@lolo
Karşıyaka bütçesi sandığın gibi 1-1.5 milyon euro değildir en pahalı oyuncu wesson 200bin dolar alıyor smith, ryan toolson 70-80bin dolar alıyor türklerin ne kadar aldığını tahmin edebiliyorsundur... Beşiktaş daha oyuncularına parasını ödeyemiyor gidiyor başka oyuncu transfer ediyor(fedor likhotorov) Bu nasıl bütçemiz iyi değil mantığı?? ayrıca o saydıklarının hiçbiri başarı sayılmaz malesef bunlar başarı sayılacaksa çıta oldukça düşmüş sayılır...
Sahaya atılan yabancı maddeler konusunda haklısın bende maçta birçok kişiyle tartıştım ve uyardım bu konuyu gerçekten yakışmıyor malesef arada tek tük maçla ilgilenmek yerine magandalık yapmaya gelenlerde var... Ama trübünlerin büyük kısmı gerçek basketbol seyircisidir ve tepkisini en kritik yerlerde vererek hakemide etki altına alan en iyi taraftardır türkiyede buda bir gerçek...
Burak bıyıktayada mendil öneriyorum zira çok ağladı...

Gökhan Tasan dedi ki...

Terbiyeyi senden ögrenip mi konusucam arkadasim yarasi olan gocunur hakan hocaya mandik atan belli siz benden daha iyi bilirsiniz Zafer Hoca senide bu camiayaya kazandiranda su an isminden bahsedilen kisidir yürekli olan onu oraya getirenle gitmektir bilmem anlatabildin mi?Bu site sahibi beyde herkesimden tarafsiz yorumlari yayinliyor arti o terbiyesiz lafini iade ediyorum

domatefendi dedi ki...

wesson 200bin usd almıyor. ksk basketbol takımını toplam oyuncu ve staff butcesi 1 mio usd.