3 Ocak 2010 Pazar

Şimdi Nerede? #17: Slaven Rimac

Tofaş'ın altın günlerinde o da vardı. Griffith'li, Rivers'lı, Memo'lu Tofaş'ın demirbaşlarındandı. Tofaş'ın üst üste 2 şampiyonluğunda büyük emekleri oldu. Onu hep kısa saçlarıyla hatırlarız. Savunma yapmayı pek sevmezdi, hani Damir Mrsic gibiydi o da. Öldürücü şutlarıyla, sıkışık zamanlarda sazı eline alışıyla hayat verirdi takıma. 98-99 sezonundaki ilk sezonunda 16.4 sayı ortalaması tutturdu. Takımın şampiyon olmasında önemli faktör olan Rimac, Bursa'daki ikinci sezonunda da çizgisini bozmadı. Zaten Rogers dışında kadro da aynıydı, bu birliktelik ikinci şampiyonluğu getirdi Tofaş'a. O dönem Efes'in guardı olan Damir Mulaomerovic ile de gençlik yıllarından kalan dostluğu vardı Rimac'ın. Efes ile olan play-off serilerinde ikisi arasında tatlı rekabetler yaşanmıştı. Ah o eski yıllar, o eski efsane Tofaş...

Şimdilerde 35 yaşında olan Slaven Rimac kariyerinin son demlerini Fransa'nın Pau Orthez takımında sürdürüyor. Tecrübeli oyuncunun istatistikleri iyi düzeyde. 13 maçta 13.1 sayı, 1.9 asist ile oynamış. Keşke tekrar geri dönse de bu yıldızı canlı canlı izleyebilsek.

6 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

Klas bir şutördü... Şut atarken çok fazla zıplardı öne doğru:) Her nekadar yanlış bir stil olsada çok yüzdeli atardı...

tayfun_yurdagul dedi ki...

Pau bu sene 2. ligde sanırım

HotSauce21 dedi ki...

tek ayak çıkıp çift el smaçla bitirdiği pozisyonlar ve daha da önemlisi bomboş fastbreak'e giderken 1 saniye bile tereddüt etmeden kaldırıp attığı üçlüklerle hafızamdadır her zaman.

meşhur tofaş dream team kurulurken ilk düşünülen isim komazec'ti.kendisi gelmek istemeyince rimac alınmıştı,küçük bi detay olarak aklımda kalmış.

Gilberto dedi ki...

bir fenerbahçe maçında ilk serbest atışı soktuktan sonra fenerbahçe benchiyle bir sürtüşme yaşayıp teknik faul almıştı. bu da beşinci faulu olduğundan ikinci faulu yerine giren oyuncu atmıştı. böyle birşeyi bir daha da görmedim

ako dedi ki...

tofaşa gelmeden önce cibonada oynuyordu. yanlış hatırlamıyorsam efes karşısında coşmuştu bi eurolig maçında

KskHyTr dedi ki...

Henry turner geldi aklıma ne alakaysa..