12 Ocak 2010 Salı

Spirou Basket: 61 - Türk Telekom: 74 (İspanyol Kıyağı)

Belçika deplasmanında Wilson ve Serkan Erdoğan’sız mücadele edecek olan Türk Telekom’un bugün kazanması yetmiyordu onlara bir üst tur için. 9 yıldır takımın başında bulunan Txus Vidorreta’nın istifasının ardından Rusya deplasmanına asistan koç ile giden ve grup liderliğini garantilemiş olan Bilbao’nun da kazanması gerekiyordu. Kendi üzerine düşeni fazlasıyla yaptı Türk Telekom ve 42-23’lük devre skorunun ardından Rusya’dan gelecek güzel haberi beklemeye başladılar.

Wilson ve Serkan Erdoğan’ın yokluğunda skoru üstlenecek oyuncu sıkıntısı yaşanabilir şeklinde düşünülebilirdi maç öncesinde. Fakat bunu bozan isim Demond Mallet oldu ve geldiği günden bu yana en skorer oyununu sergiledi. Onun haricinde bu iki ismin yokluğunda 40 dakika sahada kalan ve önemli katkılar veren Bekir Yarangüme’yi gördük. Merih Çakıroğlu yönetiminde süreleri artan Soner Şentürk’ü izledik bir kez daha, çift guard gibi oynadıkları sistemde. İkinci yarının başlamasıyla akıllar tamamen Rusya’daydı fakat herşeye rağmen kendi evinde 67 sayı yediği Belçika takımından deplasmanda 61 sayı yiyen Telekom’un savunma sahasındaki hareketlenişe dikkat çekmek gerekiyor.

İplerin kendi elinde olmadığı ve Rusya'dan gelecek sonucun beklendiği bir maç özelinde de söylenecek fazla birşey yok aslında. Beklenilen güzel haber, uzatmalar sonunda da olsa geldi nihayet. Ve Bilbao’nun deplasmanda aldığı 89-88’lik galibiyet ile G.Saray Cafe Crown ile birlikte son 16’a kalan diğer temsilcimiz oldu Türk Telekom.

Spirou Basket (61): Chris Hill 13 (2 ribaund, 1 asist), Jerry Johnson (3 ribaund), Dwayne Broyles 3 (1 ribaund, 2 asist), Justin Hamilton 4 (2 asist), Nick Jacobsen 2, Jonathan Tabu 18 (1 asist), Andre Riddick 5 (1 ribaund, 2 asist), Wes Wilkinson 6 (8 ribaund, 2 asist), Sacha Massot 4 (5 ribaund, 6 asist), Jure Lalic 6,

Türk Telekom (74): Kris Lang 6 (6 ribaund), Bekir Yarangüme 13 (8 ribaund, 2 asist), Tutku Açık 7 (2 ribaund, 3 asist), Hüseyin Beşok 5 (5 ribaund, 1 asist), Soner Şentürk 3 (7 ribaund, 4 asist), Erwin Dudley 14 (9 ribaund), Ümit Sonkol 2 (2 ribaund), Demond Mallet 24 (1 ribaund, 4 asist)

8 Yorum Yapılmış:

Atakan dedi ki...

kötü giden sezonda Telekom için inanılmaz bir hediye oldu.

tankut dedi ki...

Zor da olsa iyi oldu iki takımla son 16 ya kaldık.Dahası ne olur bilinmez ama yine de artık yanlış yöne doğru gitmemeleri iyi bence.

Ufuk Çağdaş Erdem dedi ki...

Maçın sonlarını internetden takip ederken Bilbao öndeydi ve TRT 3 e bi baktım Telekomlular toplanmışlar bi Laptop'un başına internetden skoru takip ediyorlardı:)) Önce maçın 1 sayıyla bilbao kazandı diye sevinç çığlıkları duyuldu ama arkasından maçın uzatmaya gittiği öğrenildiğinde küfürler başladı :)) Sonra trt yayını kesdi ama bizler internetden takip ettik Bilbao maçı son anda kazandı ve Telekomun ilk sevinci erkendi ama uzatmalar sonunda geç de olsa Telekomlular o sevinci tekrar yaşadılar..İte kaka da olsa top 16 ya çıkan ikinci takımımız oldu:)

serdar dedi ki...

telekom kendini buldu sonunda gercekten izlerken güven verdiler bizlere.hemde serkan sakat, wilson yoktu,andre de yoktu ,ümit sakat olmasına rağmen ihtiyac durumunda girdi oynadı .bu kadar eksiğe rağmen hepsi canla basla oynadılar.oyuncularda da farklı atmosfer var bu değişiklik yaramıs.GS den mucadele biraz bulasmıs.

Atakan dedi ki...

Telekom Owens'ın yerine bir takviye yapacaktır büyük ihtimal.

ckokler dedi ki...

Ya abi bare adamlar bize bu kadar kıyak geçti sende onlara bir kıyak geç, gel vazgeç şu başlıktan :). Yaz oraya babalar gibi "Bask Kıyağı" diye, "İspanyol Kıyağı" yerine.

ako dedi ki...

Hatta Alex Mumbru kıyağı da diyebiliriz!(26s 3r 3a)

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Hediyeden de öte :D