23 Ocak 2010 Cumartesi

T. Telekom: 75 - Antalya BŞB: 69 (Telekom'da Fobi Bitti)

3 sezondur ligde yenemediği tek takım olan Antalya BŞB karşısına 'Acaba bu kez yenebilecek miyim?' psikolojisi ve hafif de bir tedirginlikle çıkan Türk Telekom, tabiri caizse şeytanın bacağını kırdı ve 3 yıldır TBL'de mücadele eden Antalya BŞB'ye karşı ilk lig galibiyetini aldı. Son periyotta farkı çift haneli sayılara çıkartmayı başaran Telekom'a karşı Caner'in elinden bulduğu sayılarla bitime 30 saniye kala farkı 3 sayıya kadar indiren Antalya BŞB, rakibine daha fazla yaklaşamadı ve seriyi 6 maça çıkartma şansını kaçırdı. Maça ilk 4 dakikada sadece Önder'in tek isabetliği üçlüğü sayesinde bulduğu 3 sayı ile başlayan Antalya BŞB, sonrasında toparlanıp 2 isabetli üçlük daha bularak ilk çeyreği 12-13 önde kapattı. Hiç top kaybı yapmayan Telekom'a karşı, 4 top kaybı yapmalarına rağmen skorda üstün oluşlarının nedeni de Telekom'un 0/6'lık berbat üçlük yüzdesiydi. İkinci çeyrekte oyuna dahil olan Hüseyin Beşok'un kısa sürede yaptığı 7 sayılık katkıyla skor üstünlüğünü eline alan başkent ekibi, devreyi de 34-29 önde kapadı. İkinci yarının tamamında skordaki üstünlüklerini korudular ama bir türlü maçı koparmayı başaramadılar. Bune en çok yaklaştıkları an maçın bitimine birkaç dakika kala farkı çit hanelere çıkarttıkları zamandı ama Antalya oradan da farkı üçe çekip, maçın sonuna kadar rahat nefes aldırmadı rakiplerine. Türk Telekom aldığı bu galibiyetle ligde üst üste 4. galibiyetini elde etmiş olurken, toplamda galibiyet sayısını da 10'a çıkardı.

Türk Telekom (75): Kris Lang 7 (2 ribaund- 1 asist), Serkan Erdoğan 11 (2 asist), Lamayn Wilson 9 (2 ribaund), Bekir Yarangüme 3 (5 ribaund- 1 asist), Tutku Açık 3 (2 ribaund- 4 asist), Hüseyin Beşok 15 (5 ribaund- 1 asist), Soner Şentürk 2 (1 asist), Ersin Dağlı 19 (6 ribaund- 2 asist), Ümit Sonkol 2 (2 ribaund), Demond Mallet 4 (3 ribaund- 2 asist)

Antalya BŞB (69): Brian Greene 13 (6 ribaund- 1 asist), DJ Thompson 6 (2 ribaund- 2 asist), Serkan İnan (1 asist), Aaron Jackson 18 (13 ribaund- 5 asist), Patrick Femerling 6 (4 ribaund), Önder Külçebaş 8 (5 ribaund- 1 asist), Caner Şentürk 12 (4 ribaund- 1 asist), Oktay Yılmaz 1, Umut Yenice 5 (2 ribaund)

2 Yorum Yapılmış:

Atakan dedi ki...

Telekom yine iyi savunma yaparak kazandı. Antalya ise bireysel oyunu tercih etti hemen hemen her hucumda ya zorlama 3'lük denediler yada Jackson'la bire bir denediler. son 1 dakikaya 8 sayı önde giren telekom 30 saniye içinde 5 sayı yiyiyip fark 3'e insede galibiyeti aldı.

serdar dedi ki...

lamayn wilson ı bugün oynatmak tam bir intihardı!!!ne sacma atıslar yaptı hem de bir sürü bir kacı girdi..adamını tutamadı..lamayn ın cabası bile yetmedi antalya nın kazanmasına.bu mac antalya macı olduğu için kazanıldı.takımda eskiye bir dönüs hissettim yine savunma zayıflamaya baslamıs yabancılar eline geleni atmaya basladılar.büyük takımlarda görelim.