3 Ocak 2010 Pazar

Telekom'da Andre Owens Gönderildi

Telekom ani bir kararla sezon başında Kızılyıldız'dan transfer ettiği NBA patentli Andre Owens'ı serbest bıraktığını açıkladı. Adam bir anda böyle bir sonla karşılaşacak ne yaptı bilmiyorum açıkçası. Sanki tüm kötü gidişatın sorumlusu Murat Özyer ve Andre Owens'mış gibi oldu şimdi. Severiz böyle işleri, medyanın önüne adam atmaları falan. Bakalım para babası Telekom çiftliğine hangi yeni yabancıyı katacak. Ne de olsa devletin malı deniz.

6 Yorum Yapılmış:

78ers dedi ki...

"Devletin malı deniz"??
Türk Telekom özelleşmemiş miydi?

saLsa dedi ki...

O bir deyimdir 78ers, bilirsin. Devletin malı deniz derken devlet kurumu olduğunu değil, daha çok 'Malını yemeyen keriz' kısmını belirtmek istemiştim.

saLsa

Fanatik Basket dedi ki...

andre owens kötü bi oyuncu değildi aslında, hatta takımdan gitmesi gereken adam da o değildi ama senin de dediğin gibi günah keçisi ilan edildi.

yaptığı saçma sapan tercihlerle takıma birçok maç kaybettiren lamayn wilson, savunma yapmadan oynayan dudley ondan çok daha fazla zarar veriyor bu takıma.

ama bu ülkede işler öyle yürümüyor. savunma yapmayan dudley, istatistik yapıyorsa problem yok. wilson dünkü maçta 6 tane üçlük soktuysa, daha önce yaptığı hatalar, düşük basketbol zekası unutulur, yıldız sayılır buralarda..

dejavu dedi ki...

@fanatik basket;

Bu ülkede işler biraz değişik şekilleniyor, bildiğimiz gibi. Mesela dün sezon başından bu yana olduğu gibi ilginç şut tercihleri yapan Wilson, bu şutları girince maçı yorumlayan Nejat Sayman tarafından ' sezon başından bu yana zaten iyi oynuyor Wilson' şeklinde tanımlandı. Telekom'un kendi sahasındaki bazı maçlarını salonda, Banvit - Galatasaray Cafe Crown maçlarını da televizyondan izleyen biri olarak dünkü Wilson'un sezon başından bu yana izlediğimiz adamdan gram farkı yoktu. Aynı ilginç şut tercihleri, takımı umursamaz aynı tavırlar. Tek fark eli sıcaktı ve şutlar girdi. En azından bir ay daha takımda kalmayı garantiledi böylece, burada işler böyle yürüyor ne yazık ki.

El Amin'i alsın Telekom, neredeyse gidip getirsinler. Tehlike anında camı kırınız, El Amin.

james white dedi ki...

fanatik basket sen koç filan olsana abi harcanma bu köşelerde...

Fanatik Basket dedi ki...

@dejavu

düşüncelerin için teşekkürler, -özellikle nejat sayman konusunda- söylediklerine aynen katılıyorum. wilson'u sezon başından beri beğenmiyorum. isterse bir maçta 10 tane üçlük soksun, 30 sayı atsın bu değişmez. adamda basketbol zekası namına hiçbir şey yok. kullandığı bütün şutlar dengesiz, sistemdışı şutlar. girmese ribaunda giren bir arkadaşı bile yok, ama atınca kimse sormuyo bu nası atış diye..

wilson ancak sokak basketbolcusu olur, şov takımlarında oynar ya da küçük takımların büyük oyuncusu olmaya çalışır ama yeri hiçbir zaman üst düzey takımlar değil, olmayacaktır da..

ha bi adam 25-30 sayı atar, sıradan bi taraftar da "abi bu süper bi adam, her attığını sokuyo" der, diyebilir. ama bu işten para kazanan, orada yorumculuk yapan biri "bu adam sezon başından beri iyi oynuyor" diyebiliyorsa, orası sözün bittiği yerdir. işin acı tarafı da bu..