3 Ocak 2010 Pazar

Timurhan'dan F.Bahçe Maçının Hakemlerine Tepki

Aliağa ilçesi olarak bugüne kadar rakip takımların kapıda karşılanıp misafir edildiği, salonda ailelerin desteklediği bir ortamda basketbolu sosyal bir aktivite olarak görmekteydik. Ancak bugün sahada bizim baktığımız pencereden farklı bir bakışın olduğunu gördük. Hakemlerin akıl almaz düdükleri, görmek için basketbolu çok iyi bilmenin gerekmediği çizgi ihlalleri ve rakip takım antrenörü Sn. Bogdan Tanjevic'in pota altına kadar gidip hakaretvari itirazlarının görmezden gelinmesi, üstüne bir de bizim oyuncu ve antrenörümüze teknik faul verilmesi maçı rakip takım lehine tescil ettirdi. Camiamızı çok üzen bu davranışlara ilaveten sahaya atılan bir tespih yüzünden anons yapılması bütün salonlarda aynı standartların uygulanmadığını gösterdi. Bundan sonraki maçlarımızda daha dikkatli davranılmasını, oyuncu ve teknik kadromuzun emeğine saygı gösterilmesini rica ederiz.

Saygılarımla
Metin Timurhan
Aliağa Petkim Kulübü Başkanı

6 Yorum Yapılmış:

BaHa dedi ki...

Başkanın açıklamalarına halil ünerde burası çiftlik değil demiş :)
Bu arada sahaya atılan tespih de yabancı madde değil tabi :) hem dinimizin gereği her elde taşınmalı.
Tabi bunlar başından olay geçenlerin açıklamaları birde hakeme sormak lazım ne diye teknikfaul çalındığını? Küfür varmı?

Düne kadar lig bu hakemlerle bu hatalarla gidecek diyenler bugun veryansın ediyorlar.

Ama Aliağanın büyük takımlar dışındaki takımları nasıl evire çevire yendigini de biliyoruz. Eee hakemler aynı hakemler değil mi?

Bu açıklamalar herhalde geleceği yatırım olsa gerek...

Laf arası tanjevici millitakımı oradaki başarısını hicveden halil ünerden hala "yamyamlar"ı açıklamadı!

Geçen sene yabancısız Koleje yenilip son hafta mersini mersinde nasıl yendi bende onu merak ediyorum hala ?

Emekten alınterinden konuşup daha sonra benzer hataların lehlerine yapılarak maçkazanıldığında aceba onların emeklerine acıyorlar mı?

Tek lig, tek federasyon, 3-5 hakem bu lig böyle yürüyecek herkes çıksın basketbolunu oynasın maçtan sonra veryansın etmek de ne oluyor?

Şampiyonu, düşecek takımı az çok belli bu ligde her takım bu tür veryansınlarda bulunursa bu lignasıl bitecek?

Fanatik Basket dedi ki...

@baha

geçen sezon son hafta oyak reno'yu deplasmanda yendiler. mersin'i ondan önceki hafta kendi sahalarında yenmişlerdi. hatta reno'nun maçı bilerek verdiği ve sonraki sezon kepez'in alex gordon'u onlara bonservis ödeyerek aldığı yönünde söylentiler de vardı ama ne kadar doğrudur bilemem..

bu ligde dönen entrikalar sadece bu maçla sınırlı değil elbette ama bu maç da yaşananlar çok barizdi (tıpkı fenerbahçe-erdemir maçında olduğu gibi) ve bu tür maçların sayısının son zamanda gittikçe arttığını görmek zor değil. böyle olunca da ligin tadı kaçıyor gittikçe..

Koray... dedi ki...

Fanatik Basket sana katılıyorum aynı şeyler Erdemir-Fenerbahçe ülker maçında olmuştu.son saniyelerde erdemirli basketbolcuya yapılan faulu çalmayıp birde fb kenardan başlamıştı.Gerçektende ligin tadını kaçırıyor böyle olaylar.Artık birşeyler YAPILSIN!...

Osman dedi ki...

Fenerbahçe gibi büyük bir camianın yanında aliağanın adı bile söz konusu olamaz bunlar kaybedilen maça kılıf uydurmadır halil üner her çıktığı maçta teknik faul zaten alıyor bunu ilk sefermiş gibi göstermek yanlış kendine yenilip maç ortaya gelmişken teknik faul almak nedir !!!! bunun açıklaması zor tabi geçmiş olsun ne diyelim biz kazandık... :)))

ERTAÇ dedi ki...

osman cım BELLİ RENERLİSİN CAMİANIZIN NEKADAR BÜYÜK OLDUĞU SANA ANLTMAK İSTİYORUM.1 BFENER HER RAKİPİNE SAYGILLA BAKAR.2FENER ASLA RAKİBİNİ KÜÇÜMSEMEZ.3FENER ASLA FENERLİ OLDUĞU UNUTMAZ.4 SEN PALONDAN FENERLİSİN osmancım ..nedeni ortada sakın kimseye sorma önce rakibine saygı duyacaksın sen bunuda merak ediyondur osman cım rakip olmassa sende olmassın osmsncım...

aliağalı dedi ki...

keşke bu mac aliağada değilde aynı şartlarda aynı hakemlerle ksk da oynansaydı bakın hakemler sahadan cıkıyorlarmırdı.şükredın aliağa seyırcısıne.inan şükredın