30 Ocak 2010 Cumartesi

Tofaş: 73 - Bornova Bld: 71 (Tofaş Son Nefeste)

Geçtiğimiz hafta Aliağa deplasmanında son dakikalarda gelen 25-7'lik seriye rağmen maçı kazanamayan Tofaş, Bursa dışında daha iyi bir basketbol oynadıklarına dair görüşümü kuvvetlendirmişti. Bugünkü rakipleri ligin tehlikeli ve potansiyelli takımlarından Bornova Belediyesi idi. Kaptan Yalçın'ın sekiz sayı ürettiği ilk çeyreğin sonunda 23-12 ile ilk kez çift haneli farkı gören konuk takım, bu bahsettiğimiz potansiyeli de hemen maçın başında ortaya koymuş oldu bir bakıma. İlk periyotta yalnızca on sayı bulabilen Tofaş'ın ikinci çeyrekteki sayılarına, bu kez Shipp ile cevap veren Bornova devreyi 41-34 önde tamamladı. Üçüncü çeyrekte skor bulmakta zorlanan ve bulduğu toplam dokuz sayının üçünü de serbest atış çizgisinden kaydeden Bornova, sırasıyla 23-18-9 sayı ürettiği çeyreklerinden ardından son on dakikaya yalnızca iki sayı önde girebildi(48-50). Çeyreğin başında Bowman'ın üçlüğü ile maçın başındaki iki basketin dışında ilk kez öne geçmeyi başaran Bursa temsilcisi, bu çeyrekte ürettikleri 25 sayının 21'inin altına imzalarını atan Butler - Bowman - Mehmet Yağmur üçlüsü ile yedinci galibiyetini almayı başardı Bursa'da.

Tamamı son çeyrekte olmak üzere 8 sayı 4 asist ile oynayan Butler galibiyette önemli bir pay sahibi olurken, Bowman'ın 18 sayı 10 ribaund 4 asistlik performansı bu kez galibiyet için yeterli oldu Tofaş'a. Can Altıntığ'ın da 15 sayısı da dikkat çekici, bu katkıyı stabil kılabilmesi ise hepsinden daha önemli tabii ki. Maça ilk çeyrekte bulduğu sekiz sayı ile başlayan Yalçın'ın oyunu 10 sayı ile kapatması da dejavu yaşattı bana. Bornova'daki G.Saray Cafe Crown maçında da buna benzer bir sahne görmüştük. Oyuna en iyi başlayan ama en kötü bitiren isim denilince aklıma Yalçın'dan başka isim gelmeyecek sanırım bu sezon.

Tofaş (73): Mehmet Yağmur 6 (3 ribaund- 3 asist), Orçun Göllü 3 (1 ribaund- 1 asist), Brandon Bowman 18 (10 ribaund- 4 asist), Can Altıntığ 15 (5 ribaund- 1 asist), Lamar Edward Butler Jr 8 (4 asist), Cihad Şahin 2 (4 ribaund- 1 asist), Sean Morgan Denison 13 (10 ribaund- 2 asist), Marko Kolaric 8 (6 ribaund), Fırat Toz (1 ribaund)

Bornova Belediyesi (71): Joshua Shipp 20 (6 ribaund- 1 asist), Kedrick Brown 15 (8 ribaund- 2 asist), Yalçın Azizmahmutoğulları 10 (2 ribaund- 1 asist), Çağdaş Erdoğan, Frank Elegar 11 (6 ribaund- 2 asist), Serdar Yavuz 7 (1 ribaund- 2 asist), Tomas Nagys 4 (2 ribaund), Cüneyt Erden 4 (3 ribaund- 7 asist)

2 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

http://mixbasket.blogspot.com/2010/01/tofas-73-71-bornova-bld.html

silahsız kuvvet dedi ki...

Seyirci maç nasıl döndürülür gösterdi cumartesi günü. Recep Ankaralı ve Sencer Yılmazdı sanıyorum epey kötü bir maç çıkardılar. Hem seyirciler hemde Tofaş tarafından büyük tepki aldılar. Hatta 4 dk. kala mola sırasında Efe Aydan ve Recep Ankaralı ciddi bir tartışma yaşadı. Bu sırada Recep Ankaralının tribünlerlede söz dalaşına girmesi kötü görüntüler oluşturdu. Aclan Kavasoğluna çalınan teknik faul sonrası Cüneyt Erden ve Aclan Kavasoğlu arasında ciddi bir tartışma oldu araya girenler olayın büyümesini engelledi. Tofaşın evinde haftalardır kazanamamasınında vermiş olduğu stresle epey gerilimli bir maç oldu. İkinci yarıdaki seyirci desteği ve sert savunma maçı getirdi diyebilirim. Maç sonunda Bornovalıların hakeme itiraz etmeside ironik bir görüntü oluşturdu doğrusu.