26 Ocak 2010 Salı

Tuğrul Demir de Görevinden Ayrıldı

Yaşanan Cemal Nalga olayının hemen ardından iç adalet mekanizmasını bu coğrafyada pek göremediğimiz bir hızda çalıştırarak ceza alması muhtemel tüm görevlileri şubeden uzaklaştırmıştı Galatasaray kulübü. Federasyondan önce verilen bu cezalar yeterli midir, değil midir tartışılır. Kulübün vermiş olduğu bu cezaların az olduğu kanaatinde olduğumu da ekleyerek yazının bu kısmına gelebilecek topları engellemiş olayım en baştan. Bu kaos ortamında göreve Cem Akdağ, Cihansever Yeşildağ, Nur Gencer ve Tuğrul Demir dörtlüsü getirilmişti Kasım ayının sonunda. Göreve getirilen dört kişiden herhangi birinin aklında orta vadede bu yönde bir kariyer planı olmadığını coach Cem Akdağ ve menajer Nur Gencer'in o dönem yaptıkları açıklamalarda görmüştük. Fakat 'Tehlike anında camı kırınız' modunda bir sürece giren sarı kırmızılı yöneticiler, bu kararı aldılar, belki de almak zorunda kaldılar. Bu kararın üzerinden henüz on gün geçmişti ki, Nur Gencer'in sağlık sorunları sebebiyle görevinden ayrılmak istediğini ve bu isteğin de yönetim tarafından olumlu karşılandığını bildiren bir yazı yayınlandı Galatasaray resmi sitesinden. Nur Gencer ise bunun üzerine Adnan Polat ve Turgay Demirel'i hedef alan açıklamalar yaptı ve 'Başımı yediler' dedi. Hatta geçtiğimiz hafta da turkbasket.com'daki köşesinde bu açıklamalarına devam etti.

Nur Gencer'in görevden ayrılmasının ardından, Ocak ayının sonunda görevi bırakan bir diğer isim de şube koordinatörü sıfatıyla göreve getirilen Tuğrul Demir oldu. Pek çoğumuzun hafızasında Ahmet Cömert'teki Telekom maçında sahaya girerek Erşan Kartal'ı tokatlaması ile yer alan Tuğrul Demir, yönetimin çok ihtiyacı olduğu bir zamanda, gel dedikleri anda koşarak geldiği görevinden sessiz sedasız ayrıldı. Şu an için bu konu hakkında iki taraftan da herhangi bir resmi açıklama yok fakat Demir'in artık görevde yer almadığını söyleyebiliriz net şekilde. Murat Tümer'in şubede görev alması ile alakalı olabilir diye düşünüyorum sadece, daha fazlasını bilmiyorum.

Kriz anında verilen bu kararların üzerinden henüz iki ay geçmemiş iken göreve gelen iki idarecinin de görevden ayrılmış olması, Galatasaray Cafe Crown özelinde konuşulması gereken pek çok sorunu da beraberinde getiriyor tabii ki. İdarecilerin bu kararlarının ardından işin teknik kısmında yer alanların da pek de rahat çalıştıklarını söylememiz pek mümkün değil bu tabloda. Sırf bugüne özgü bir durum da değil bu tabii. Çok uzun zamandır plansız - programsız şekilde yoluna devam eden, günü yaşayan ve değil bir sezon sonrasını bir hafta sonrasını dahi net şekilde göremediğimiz bir şube için de kuşkusuz hiç şaşırtıcı değil bu gelişmeler.

Sıkıntılar erkek takımıyla da sınırlı değil aslında Galatasaray'da. Bayan basketbol şubesinde de menajer Mihriban Oğuz görevinden ayrıldı. Ligde beklenilmeyen mağlubiyetlerin alınmasının ardından coach Zafer Kalaycıoğlu'na yöneltilen çatlak sesler de daha gür çıkıyor artık. Ve orada da belirsizlik devam ediyor açıkçası şu an için.

Galatasaray Spor Kulübü'nün bünyesinde yer alan branşlar içerisinde açık ara en başarılı branş olan Engelsiz Aslanlar'ın şube kaptanı Dilara Endican'ı salondan çok yapılan galalarda, davetlerde gördüklerini söyleyen taraftarlar da şube kaptanını artık salonda görmek istediklerini belirterek bir imza kampanyası başlattılar. Salonda asılan pankartın üzerine imza atıyor maçlara gelen taraftarlar, kazanılan kupada emeği olan eski oyuncular. ''Şube Kaptanını da Salonlarda Görmek İstiyoruz..'' pankartının sonuna eklenen ''Ya da..'' takısı ile de gerekenin yapılmaması durumunda pankartın tamamlanacağını gösteren bir incelikle salona çağırıyorlar şube kaptanı Dilara Endican'ı. Bakalım bu çağrıya nasıl bir cevap gelecek Dilara Endican'dan.

8 Yorum Yapılmış:

ako dedi ki...

Fotoğraftaki kişi Sabahattin Kart.

mektebi sultani dedi ki...

resimdeki Tuğrul Demir değil Sabahattin Kart'tır.

Russell dedi ki...

nachbar twitterına 1 saat önce real madrid'e gittiğini yazmış.

saLsa dedi ki...

Düzelttim arkadaşlar, kusuruma bakmayın. Sabah mahmurluğu.

saLsa

ultracarizma dedi ki...

@russell

nachbar'ın madrid'e gitmesi normal.çünkü efes madrid deplasmanına gidiyor.benzer bir tweet de sinan yazmış zaten.

Fanatik Basket dedi ki...

TB2L 12.Hafta Panoraması, haftanın oyuncusu, takımı, antenörü, krallıklar ve yorumlar..

http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=299

onur dedi ki...

1) "Şube'nin verdiği cezalar az olmuş" lafını tam olarak anlayamadım? Öneri nedir? Katran & Tüy, falaka, filistin askısı ya da kurşuna dizme?

2) Vizyonsuzluk, plansızlık tanımlamaları Efes ve FB hariç (ki ikincisi Tanjeviç yüzünden tartışılır bence) tüm diğer kulüpler için geçerlidir türkiye'de.

3) Engelsiz Aslanlar, sadece kulüp bünyesi içinde değil Türk spor tarihindeki en başarılı takımdır.

4) Başlıktan bağımsız olarak daldan dala konarak GS'ye giydirmek de bir presantasyon başarısıdır!

basketçi dedi ki...

sırada cihansever yeşildağ mı var??